Close

Strona 1232 z 1914 PierwszyPierwszy ... 232732113211821222123012311232123312341242128213321732 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12 311 do 12 320 z 19131
  1. #12311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    @meliszipak: w kolorze mnie podoba się bardziej. Naprawdę świetne zdjęcie
    Dziękuję za opinię.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    @Meli, ja jeszcze mniej znam się niż pozostali, ale 1 jest "number 1"...
    No proszę, co kraj to obyczaj

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    A jakby tak skadrować na 6x8, albo 4/3 jak kto woli?
    Zastanawiam się własnie nad tym...
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  2. #12312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Zastanawiam się własnie nad tym...
    No to nie myśl, tylko zrób po swojemu i pokaż. Zobaczymy.
    I nie to, żebym się znał...

  3. #12313

    Domyślnie

    No to już zrobiłem, ale tez myslę żeby przyciąć
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #12314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Umbra - korzystając z okazji, że masz obie te lampy w ręku, czy mógłbyś policzyć rzeczywiste wartości LP dla każdej z nich? Tak z ciekawości, bo zakładam że żadna nie ma deklarowanej. Będę dźwięczny.
    Nie wiem, jak się to robi. Ja praktyk jestem.

    @meli, kolor lepszy, ale w wydaniu z pierwszego zdjęcia. Dwójkę za bardzo ociepliłeś czy coś.

  5. #12315

    Domyślnie

    Umbra - daj tryb M, potem ISO 100, palnik na 50mm i zobacz ile metrów Ci wyjdzie na displeyu przy f4, albo f8 dla ułatwienia, ale to obojętne. Jak te metry pomnożysz razy przysłona, to wyjdzie Ci faktyczna Liczba Przewodnia. Albo GN, jak ktoś lubi.

  6. #12316

    Domyślnie

    Gdzie się te metry mają wyświetlić?! Nigdy nie widziałem żadnych metrów. :P Ciekawe jest to, jak Sony działa z lampami z automatyką, a dokładniej jak działa EVF - po włączeniu lampy/sterownika obraz się rozjaśnia, symulując użycie lampy.

  7. #12317

    Domyślnie

    Hmm... no w Manualu na LCD powinno wyświetlać odległość w metrach i przysłonę, jaką trzeba do nich dobrać. No, chyba że masz feet-y na lampie, to od razu mów.

  8. #12318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    @meli, kolor lepszy, ale w wydaniu z pierwszego zdjęcia. Dwójkę za bardzo ociepliłeś czy coś.
    Dzięki za uwagi.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Umbra - daj tryb M, potem ISO 100, palnik na 50mm i zobacz ile metrów Ci wyjdzie na displeyu przy f4, albo f8 dla ułatwienia, ale to obojętne. Jak te metry pomnożysz razy przysłona, to wyjdzie Ci faktyczna Liczba Przewodnia. Albo GN, jak ktoś lubi.
    to trzeba być nałukofcem żeby to obliczyć.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  9. #12319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    @Borat1979, nie da się tego ukryć, jest różnica pomiędzy 2.8-4.0, dla mnie na minus głównie fotografowanie w słabych
    warunkach, rozmycie jest sprawą drugorzędną. Jak to mówią każdy kompromis jest zgniły...

    @Meli, ja jeszcze mniej znam się niż pozostali, ale 1 jest "number 1"...
    A mi numwer 2 Fajna gama kolorów, oczy grają z tłem.

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Gdzie się te metry mają wyświetlić?!
    No walisz lampą i mierzysz metrem dokąd doszło

    @Borat1979 - fajny ten widoczek

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Śliczny fruczak gołąbek I świetnie złapany. Gratki!
    Dzięki.
    A nazwy coś nie mogę zapamiętać

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Fajne zdjęcia!
    Poczytałem trochę o tym obiektywie; chyba mało tu o nim pisano, a wydaje się bardzo ciekawy i jest bardzo zaawansowany.
    Ma 14 soczewek.
    Ja mam 2,8/100, który ma 4 soczewki.
    Ano fajny. Nawet mnie trochę denerwuje że nie ma winiety...
    Z ciekawostek to nie tylko bokehy memła że nie widać wyraźnych obwódek. To samo robi ze słońcem w tle oraz z odblaskami z matrycy od punktów świetlnych, też są wyraźnie miękkie dookoła (obie rzeczy widać na samplach przed głąbkiem furlotkiem czy jakoś tam). Przydatne na A7;p Choć szkło dość ciemne więc raczej do użytku do zmierzchu. Na noc bym brał batiska
    W ogóle się zastanawiam czy któreś szkło skanibalizuje drugie... Z jednej strony oba lubię i by było szkoda jednego a z drugiej oba lubię to jak jedno sprzedam to dalej mam drugie szkło które lubię;p Ale może się uda żyć z oboma, mają dość różne zastosowania. STF jest dość spory i ciężki to nie wiem jak często będę go zabierać na szwendanie.

    Do poprzedniej serii jeszcze dorzucę jakiegoś zwykłasa, ten to przynajmniej pozował a nie latał jak szalony, to 90% zdjęć trafionych:P Ale pokażę takie nietrafione bo bardziej lubię:

    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  10. #12320

    Domyślnie

    Wiecie, co mnie zaczyna naprawdę wkurzać?
    Ludzie, którzy chcą coś robić, nie mając o tym żadnej wiedzy, i, co gorsza, nie chcąc jej zdobyć, albo wręcz: chcąc, żeby jej NIE zdobyć!
    Najlepiej, żeby samo się zrobiło.
    Wiecie, pochwała ignorancji, matura to bzdura, i te klimaty. Po co coś wiedzieć, jeszcze by mnie od tego ubyło?

Strona 1232 z 1914 PierwszyPierwszy ... 232732113211821222123012311232123312341242128213321732 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •