Close

Strona 12 z 1914 PierwszyPierwszy ... 2101112131422621125121012 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 19131
  1. #111

    Domyślnie

    Mój kumpel Piotrek
    A7 + SEL 10-18/4 @ 12mm



    Poniższe ujęcie zrobiłęm tym samym zestawem ale na 10mm:

  2. #112

  3. #113

    Domyślnie

    Piotruś wyszedł cudnie, pozdrów go Rafale
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    A po co zmieniać jakieś dupki, nie czaję. To nie Nikon, tu wszystko (prawie) możesz podłączyć, przez zwykły dystans.
    Na wstępie zaznaczę, że system jest mi obcy więc może i niepotrzebnie się martwię, ale tak jak wspomniał Michel zależy mi na tym by AF był szybki i skuteczny. Z tego co widziałem (chyba na Camerastoretv) to AF z podpiętymi przez metabonesa eLkami (nie pamiętam do czego ale chyba do nexa) był trochę kulawy. Mniej istotne, ale jednak, jest dla mnie też to że Sigma 35 już w sama w sobie jest stosunkowo dużym szkłem i podejrzewam, że średnio się będzie prezentować z tak przyjemnie małym body jak a7. Przejściówki jak metabones czy chyba sporo od niej większa LA-EA4 jeszcze ten stan pogorszą.

  5. #115

    Domyślnie

    Hm te linki uświadamiają że mimo że 10-18/4 niby miejscami kryje pełną klatkę to przecież nie będzie na brzegach (poza formatem aps-c) zbyt przyjazna jeśli chodzi o zniekształcenia, ostrość, aberracje itp....

    Mam też dziwne wrażenie że na jednym zdjęciu 35/2.8 ma zafiolecone rogi...

    No i jestem mile zaskoczony zdjęciami z kita, po tych cropowych wyglądają nieźle Inna sprawa że nexami z kitem czy nawet kompaktami chyba każde z nich można zrobić...

    Z niecierpliwością czekam na testy różnych pleśniaków na A7 (i 7R) Na razie żadnej 'magii/plastyki pełnej klatki' nie zauważyłem:/

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Na wstępie zaznaczę, że system jest mi obcy więc może i niepotrzebnie się martwię, ale tak jak wspomniał Michel zależy mi na tym by AF był szybki i skuteczny. Z tego co widziałem (chyba na Camerastoretv) to AF z podpiętymi przez metabonesa eLkami (nie pamiętam do czego ale chyba do nexa) był trochę kulawy. Mniej istotne, ale jednak, jest dla mnie też to że Sigma 35 już w sama w sobie jest stosunkowo dużym szkłem i podejrzewam, że średnio się będzie prezentować z tak przyjemnie małym body jak a7. Przejściówki jak metabones czy chyba sporo od niej większa LA-EA4 jeszcze ten stan pogorszą.
    AF nigdy nie będzie szybki i skuteczny jak szkło jest z innego systemu niż napęd, to wymagania raczej nie do spełnienia. Jeżeli już Sigma i przyzwoity AF, to z mocowaniem A i konwerterem LA-EA4. Choć dalej uważam, że to jest gra nie warta świeczki - podłączać takiego potwora do fajnego korpusiku, na którym o niebo lepiej wygląda np. dalmierzowy Voigtlander 40/1.4.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #117

    Domyślnie

    Pytanie do Rafała,

    Jako, że jesteś chyba jedynym (lub jednym z niewielu) kto widział ten aparat w realu zapytuje czy owo cudo ma funkcję podlądu DOF.
    Jeśli tak (a mniemam , że w tym aparacie to oczywistość) to w jaki sposób przymyka sie przysłonę.
    Czy osobnym klawiszem w takiej manierze "archaiczno mechanicznej", cz bardziej softwarowo.

  8. #118

    Domyślnie

    Po co podgląd DOF?

  9. #119

    Domyślnie

    A wiadomo coś o cenie 70-200f4? jak myślicie zmieści się z ceną do 5k zł?
    D50 nex5n x-pro1

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    Pytanie do Rafała,

    Jako, że jesteś chyba jedynym (lub jednym z niewielu) kto widział ten aparat w realu zapytuje czy owo cudo ma funkcję podlądu DOF.
    Jeśli tak (a mniemam , że w tym aparacie to oczywistość) to w jaki sposób przymyka sie przysłonę.
    Czy osobnym klawiszem w takiej manierze "archaiczno mechanicznej", cz bardziej softwarowo.
    Wszystkie NEXy pracują przy przysłonie roboczej, nie ma więc dodatkowego przycisku "podglądu głębi ostrości"
    Taki system zmniejsza m. innymi czas reakcji spustu migawki.
    Krótko mówiąc gdy ustawisz F4 widzisz w wizjerze głębię dla F4, gdy ustawisz F16 widzisz w wizjerze głębię dla F16, w stosunku do lustrzanki różnica jest taka że jasność wizjera zostanie elektronicznie podniesiona i obserwujesz jedynie zmianę DOF a nie jasności.
    uff mam nadzieję że się jasno wyraziłem

Strona 12 z 1914 PierwszyPierwszy ... 2101112131422621125121012 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •