Close

Strona 1178 z 1914 PierwszyPierwszy ... 178678107811281168117611771178117911801188122812781678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 771 do 11 780 z 19131
  1. #11771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    "(...) w profesjonalnej fotografii prasowej karty rozdają agencje fotograficzne. Fotografowie mogą wypożyczać z nich sprzęt (...)"
    To podobno już się trochę zmieniło, coraz więcej fotografów to freelancerzy, którzy co najwyżej współpracują z jakąś agencją (czy kilkoma) i mogą mieć dostęp do takiego sprzętu agencji, ale coraz częściej sprzęt muszą sobie kupić sami. Już prędzej korzystają z wypożyczalni, jeśli czegoś potrzebują specjalnego.
    Rok czy dwa temu czytałem artykulik o tym, że jedno z wielkich i znanych pism amerykańskich likwidowało swój dział fotograficzny. Fotografów zwolnili na bruk, sprzęt sprzedali, i zaczęli bazować na freelancerach.

  2. #11772

    Domyślnie

    Jeśli się to trochę zmieniło to oznacza to mniej więcej tyle, że nadal jest tak jak jest To, że sprzęt można za darmo lub tanio wypożyczyć, to że można go zabrać na wyjazd, jest sprawdzony, ubezpieczony, regularnie serwisowany i często lepszy niż nasz prywatny to wystarczający powód, by samemu dodatkowo nie wydawać kaski za którą można wysłać dzieci na studia albo kupić żonie drogą bieliznę, która niczego nie zasłania. A pytanie o to czy któregoś z tych zdjęć nie dałoby się zrobić bezlustrem jest o tyle zasadne, że dotyczyło meritum. Nikt z tu obecnych (poza Nordu, ale on się nie liczy ) nie sugerował, że bezlustra królują na salonach. Po prostu koesh stwierdził, że w pewnych kwestiach bezlustra wyprzedzają lustrzanki a to co wklejono później wcale się z tym nie kłóci, bo i nie o tym traktuje artykuł. W sumie to nawet dobrze, że link się pojawił, bo już się zaczynałem bać. Kilka dni bez takiej wrzutki w tym temacie mogłoby świadczyć, że traci on swoich "fanów". Poza tym nie raz temat sprzętu, którego używają pro się tu pojawiał i z tego co pamiętam zazwyczaj wnioski były podobne. Pro nie zmieniają sprzętu jak rękawiczki, jeśli coś działa to po co to zmieniać. Pro, w przeciwieństwie do amatorów, liczą pieniądze, a wchodzenie w nowy system bywa bolesne dla portfela.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 07-05-2018 o 10:05

  3. #11773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ... Nikt z tu obecnych (poza Nordu, ale on się nie liczy ) nie sugerował, że bezlustra królują na salonach.
    Wkleiłem link, niech każdy sobie sam oceni prawda to , czy "fuck news"...
    Byłbym nawet bardzo zdziwiony, gdyby te informacje ocierały się o prawdę.
    Rynek foto, zresztą jak każdy inny posiada bardzo dużą bezwładność.
    Dla mnie dominacja Sony lub jej brak do niczego nie jest potrzebna.
    Liczą się moje osobiste potrzeby, satysfakcja, nie statystycznego profesjonalisty.

  4. #11774
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Tutaj np. podają, że Sony jest liderem rynku profesjonalnego w Europie. Odpowiednio Sony 36%, Canon 34%, Nikon 26%

    http://exameinformatica.sapo.pt/noti...-profissionais
    Ale nie mogę doczytać czy chodzi o sprzedaż czy obecność na rynku bo to dwie oddzielne statystyki, B&H + Adorama czyli rynek USA w trzy pierwsze kwartały 2017 roku pokazały że dominuje w pełnej klatce sony, w pierwszym kwartale 2018 Nikon przeskoczył canona i sony, w aps-c tez pierwszy kwartał to sukces nikona, oczywiście jest bardzo płynne bo wystarczy dobry cashback i sprzedaż się zmienia.
    Co do sprzętu użytkowanego to canon i nikon na wiele wiele lat będzie dominował bo ten sprzęt musi się u wielu zamortyzować i zejść z rynku, a dobre premiery potrzymają pozycje skuteczniej niż u sony gdzie dopiero ludzie budują systemy od... pięciu lat ?

  5. #11775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Liczą się moje osobiste potrzeby, satysfakcja, nie statystycznego profesjonalisty.
    Liczą się, ale tylko dla Ciebie. Sony (czy dowolna inna firma) ma w nosie Twoje osobiste potrzeby. Oni muszą zebrać przynajmniej ze 20.000 takich samych osobistych potrzeb, żeby opłacało im się zastanowić się nad ich zaspokojeniem.

  6. #11776

    Domyślnie

    Statystycznie to fotograferów, których cenię - Adama Trzcionkę, Michał Wardę (White Smokes), Tomka Tomaszewskiego - dlaczegoś kręci Sony. Co bardzej istotne - kręci ich z tych samych powodów, dla których wolę używać A7 niż służbowego Canona 5DsR. Kwestia realnych potrzeb, nie statystyk - statystycznie to człowiek z psem mają po trzy nogi.

  7. #11777

    Domyślnie

    Puchu dwudziesty czwarty niepoprawny pesymisto...
    Czytając niektóre forumowe utyskiwania wydaje mi się, że są tacy których nawet nie usatysfakcjonowały wyroby customowe "szyte na miarę".
    Gdyby jeszcze ich wyrafinowane potrzeby były usprawiedliwione jakimś tfurwa tfurczym geniuszem...
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 07-05-2018 o 23:52

  8. #11778

    Domyślnie

    Pesymista to realista, dobrze poinformowany, czy jakoś tak.

    W przypadku skomplikowanych urządzeń, wyposażonych w mnóstwo różnych funkcji i ustawień, trudno to zrobić tak, żeby zadowolić wszystkich. Zwłaszcza, że w niektórych przypadkach oczekiwania będą przeciwne. Kiedy jednak wydaje się ładne parę tysi na coś tak skomplikowanego, człowiek chciałby, żeby spełniły się wszystkie jego oczekiwania.

    A że często kupuje się na wyrost? Bo może kiedyś się tego użyje? No cóż, to normalne.
    Mam wyrób samochodopodobny, zarejestrowany na 5 osób. 5 osób nie wiozłem NIGDY. Nigdy nie użyłem tego pasa, co z tyłu z dachu zwisa, nawet nie wiem, czy działa. 4 osoby wiozłem może ze dwa-trzy razy. 3 osoby wiozłem kilka, może kilkanaście razy. 2 osoby częściej, ale i tak najczęściej jeżdżę sam. W zasadzie więc powinienem zamiast samochodu mieć motocykl... a co najwyżej dwuosobowego roadstera... a już zupełnie co najwyżej, coupe 2+2... a nie pięciodrzwiowy, pięcioosobowy, bo mam go na wyrost.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #11779

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Pesymista to realista, dobrze poinformowany, czy jakoś tak.

    W przypadku skomplikowanych urządzeń, wyposażonych w mnóstwo różnych funkcji i ustawień, trudno to zrobić tak, żeby zadowolić wszystkich. Zwłaszcza, że w niektórych przypadkach oczekiwania będą przeciwne. Kiedy jednak wydaje się ładne parę tysi na coś tak skomplikowanego, człowiek chciałby, żeby spełniły się wszystkie jego oczekiwania.

    A że często kupuje się na wyrost? Bo może kiedyś się tego użyje? No cóż, to normalne.
    Mam wyrób samochodopodobny, zarejestrowany na 5 osób. 5 osób nie wiozłem NIGDY. Nigdy nie użyłem tego pasa, co z tyłu z dachu zwisa, nawet nie wiem, czy działa. 4 osoby wiozłem może ze dwa-trzy razy. 3 osoby wiozłem kilka, może kilkanaście razy. 2 osoby częściej, ale i tak najczęściej jeżdżę sam. W zasadzie więc powinienem zamiast samochodu mieć motocykl... a co najwyżej dwuosobowego roadstera... a już zupełnie co najwyżej, coupe 2+2... a nie pięciodrzwiowy, pięcioosobowy, bo mam go na wyrost.
    A ja mam busa, limuzynę i szukam nowsze mini które niedawno sprzedałem i co ma to wspólnego z foto ?
    Mam duży plecak z zestawem Nikona, obiektywami z najwyższej polki, lampami, blendami, wyzwalaczami itd.
    Nie chce mi sie tego targać,
    rozwiązanie to uniwersalny niedoskonały kompakt, wybaczam mu wszystko dlatego ze ma w sobie mozliwosci pol plecaka

    P.S
    Żaden kompakt z zabawkami obiektywami nie dorówna najwyższej klasie obiektywom Nikona, ale takie rzeczy się przemilcza
    Ostatnio edytowane przez .:Gerard:. ; 08-05-2018 o 01:15

  10. #11780

    Domyślnie

    Co auto ma do foto? Ano to, że skoro mam samochód "nad wymiar", którego nie wykorzystuję, to co złego w tym że mam albo chcę mieć sprzęt foto, którego możliwości nie wykorzystam?
    Podobnie jest w przypadku oprogramowania: ma tu zastosowanie zasada Pareto, 80% użytkowników wykorzystuje zaledwie 20% funkcji używanego oprogramowania użytkowego, takiego jak MS Office czy prgramy graficzne. Pytanie więc, czy koniecznie trzeba korzystać z tych rozbudowanych i drogich programów? Okazuje się, że tak, bo te wykorzystywane 20% możliwości mają rozwiązane w sposób lepszy od konkurencji.
    To tylko taka analogia.

Strona 1178 z 1914 PierwszyPierwszy ... 178678107811281168117611771178117911801188122812781678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •