Close

Strona 1174 z 1914 PierwszyPierwszy ... 174674107411241164117211731174117511761184122412741674 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 731 do 11 740 z 19131
  1. #11731

    Domyślnie

    Zacytuję współforumowicza: z dobrze poinformowanych źródeł wiem,że ... Ale już i tak za dużo napisałem... Za ujawnianie takiej wiedzy ... Dobra,zostawmy to ...
    A tak całkiem poważnie: system jaki jest,każdy widzi. Jak wszystkie pozostałe ma swoje wady i zalety. Na tę chwilę da się kupić w rozsądnej cenie rozsądne obiektywy. Być może nie jest to system dla zawodowca / profesjonalisty, nie umiem ocenić, aparatu używam amatorsko,ale da się go używać,robi zdjęcia,optyki coraz więcej. Rynek wtórny urośnie. Już widać więcej obiektywów z drugiego obiegu,nawet na forumowej giełdzie co pewien czas coś się pojawia.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  2. #11732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Możemy się założyć o piwo że ten jeden jasny zoom tamrona przyniesie większy wzrost sprzedaży body sony niż wszystkie wychwalane stałki, które stracą wiele w opiniach "ambasadorów" marki
    Przypuszczam że tamron już ma projekty pod c/n bezlustrekowe, nie wyobrażam sobie żeby ze sobą nie współpracowali jak do tej pory.
    Eeeeee... Serio ktoś kupuje pełnoklatkowe korpusy by potem używać ich z zumikami? Ciekaw jestem po co - żeby się ukarać?

  3. #11733

    Domyślnie

    No wyobraz sobie, ze tacy ludzie sa. Szok, nie?

  4. #11734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    No wyobraz sobie, ze tacy ludzie sa. Szok, nie?
    Rozumiem, tylko nie widzę racjonalnego uzasadnienia dla tezy, że zumiki spowodują szał sprzedaży pełnoklatkowych korpusów Sony, ale może obracam się wśród odmieńców-stałkersów i nie znam życia

  5. #11735
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak w lustrzankach tak i tu rynek urośnie proporcjonalnie razem z każdą premierą dobrych obiektywów, które będą kosztowały znacząco mniej, tak samo jak w lustrzanka bardzo duża grupa amatorów i zawodowców posiada jasne zoomy, nie ma tu odkrywania ameryki.
    Sam nie kupiłbym sony jakby nie zapowiadany tamron.

  6. #11736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Zacytuję współforumowicza: z dobrze poinformowanych źródeł wiem,że ... Ale już i tak za dużo napisałem... Za ujawnianie takiej wiedzy ... Dobra,zostawmy to ...
    Ależ ja wiem kto jest tym tajemniczym "głębokim gardłem". To sam koesh i jego projekcje

  7. #11737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak jak w lustrzankach tak i tu rynek urośnie proporcjonalnie razem z każdą premierą dobrych obiektywów, które będą kosztowały znacząco mniej...
    I mimo tych wszystkich premier rynek aparatów i tak jest zjadany przez smartfony

  8. #11738
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem już o czym dyskutujemy.
    Ja twierdzę że jeśli w systemie mamy jasne tanie zoomy to zwiększa się zainteresowanie i sprzedaż całego systemu, tego nie sprawią kolejne stałki od często dziwnych producentów ani kolejny super obiektyw od sony za 10 tysiaków.
    Wyobraźmy sobie że do nikona nie ma żadnych tokin, tamronów i sigm, jak wielu ludzi użytkowałoby ten sprzęt mając obok np canona ze swoimi obiektywami, tamronami, sigmami itd ?

  9. #11739

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ależ ja wiem kto jest tym tajemniczym "głębokim gardłem". To sam koesh i jego projekcje
    Zakpić chciałem raczej z innego forumowicza,którego nie nazwę z imienia, bo wywołam wilka z lasu i po co nam to będzie A co do obiektywów,to zgadzam się z @koesh,że kolejne tanie obiektywy tylko zwiększą atrakcyjność systemu,zwłaszcza zoomy. Tym bardziej,że ceny body w Sony spadają dość szybko i tani zoom dobrej jakości i jasności może spowodować "napływ" fotoamatorów,dla których zoom jest jedynym obiektywem. Z kolei do zapowiedzi Nikona i Canona o tym,że ich bezlustra wywrócą rynek bezluster do góry nogami,podchodziłbym z dużym dystansem. W końcu Sony zaprezentowało właśnie 3-cią generację uniwersalnego body i zapewne pracuje nad kolejnym. Pomimo całego doświadczenia N i C w lustrzankach, trudno im będzie od razu zaprezentować dojrzały produkt z minimalną ilością problemów wieku dziecięcego (tu C ma trochę łatwiej,bo jednak na rynku bezluster coś tam oferuje).
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  10. #11740

    Domyślnie

    Wiem do kogo pijesz. Tyle, że tezy koesha, a przynajmniej większość z nich, też nie mają potwierdzenia w jakichś mocnych danych. To po prostu mieszanka własnych oczekiwań. Ja oczywiście wierzę w to, że zoom Tamrona odniesie sukces, lub przynajmniej umiarkowany sukces. Ale koesh przy okazji pisze, że ten zoom napędzi sprzedaż Sony na dużą skalę a to już tylko wróżenie z fusów. Tak jak T i S nie napędzają sprzedaży Nikon i Canona. Ktoś kto uważa, że te systemy "kundelkami" stoją serio mocno przesadza. Tak samo nie jest prawdą, że wszyscy w Sony czekają na zoomy a stałki kupują tylko na przeczekanie. Część osób tak zrobi (może sam sprzedam swojego ciemniaczka f/2.8 i kupię na wycieczki), ale większość jednak wie co to jest stałka, do czego służy i jakie daje efekty. Pisanie, że po tym jak pojawi się Tamron nagle wszyscy zaczną sprzedawać za bezcen stałki na allegro to chyba myślenie życzeniowe. W sumie to bym chciał, ale tak się raczej nie stanie. Choć pewnie część tak zrobi. I tak dalej.

    PS Cena to ważny czynnik, szczególnie w naszym kraju, ale na liczących się rynkach ludzie raczej stawiają na oryginały. O ile są lepsze od zamienników.

Strona 1174 z 1914 PierwszyPierwszy ... 174674107411241164117211731174117511761184122412741674 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •