Close

Strona 1166 z 1914 PierwszyPierwszy ... 166666106611161156116411651166116711681176121612661666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 651 do 11 660 z 19131
  1. #11651

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jazco Zobacz posta
    Doskonale zdaję sobie z tego sprawę.
    Poprawiam tylko kolegę, który twierdzi że patrząc na szkła systemowe (nowe) wcale dużej różnicy cenowej nie ma miedzy Sony, nikon, canon.
    Różnica cen jest znacząca, czasem sięga kilku tysięcy złotych np. przy 85/1.4. Droższe są tylko leiki i większe formaty niż FF (i może jeszcze Fuji )

    Oczywiście, można robić zdjęcia świetnym 28/2, mocno przeciętnym 50/1.8 (wiem, bo mam) albo pleśniakach (też mam i sobie cenię).
    Ja przez nowe zrozumiałem, że chodzi o nowe konstrukcje, bo to cenami są analogiczne do sony (np nowy 70-200, wspomniany 24-70)

  2. #11652

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez davidrocco Zobacz posta
    To mój wyglada następująco:

    Nikon D750 (7500) Tamron 15-30 (4200) Tamron 24-70 G2 (5300) razem 17000, waga około 3kg.

    Vs

    Sony A7III (9700) Sony 16-35 GM (10500) Sony 24-700 (9500) razem 29700 waga około 2kg.


    Różnica to około 13 tys. A waga około 1 kg. Sonowka nagram napewno lepsze filmy. Ale za ta różnice w cenie można dokupić kamerę, kosztem zwiększenia jeszcze wagi i klamotow. Która z tych opcji jest lepsza?
    Ja Ci nie powiem, bo to Ty możesz sobie ocenić na ile wyceniasz tą róznice w wadze i filmowaniu. (I jakości szkieł, jeżeli nie jest tożsama)

  3. #11653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jazco Zobacz posta
    ...Wyjątkami są w zasadzie tylko 50/1.8, 28/2 które są tańsze oraz 24-70, który kosztuje podobnie.
    Jeszcze kilka by się znalazło, np Nikkor 35 1.4, który do tej pory nie wiadomo czemu tak trzyma cenę, Nikkor 70-200 2.8 PF oraz mniejszy, w wersji f4. Generalnie to bym napisał, że czym nowszy Nikkor tym cena bardziej sonowa.

  4. #11654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez davidrocco Zobacz posta
    Tam masz racje, ale jezli chodzi Nikona to mam tez taki wybór, w Sony niestey go nie ma. A te Tamron wcale nie są gorsze od Nikonow, a patrząc na ich cenę wybór może być oczywisty.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ale będziesz go zaraz mieć. Oprócz Samyanga, do FE obiektywy przecież będą od Sigmy jak i Tamrona. Jeśli nie chcesz płacić za jakoś systemowych szkieł, będzie można kupić zamienniki. Sony zbudowało ciekawy system, jedynym jego problemem jest brak sensownej konkurencji niestety. Ale szkieł przybywa. Można zbudować sensowny zestaw, co właśnie czynię. I właśnie. Myślę o 24-105 + 35 1.4 praz 85 1.8. Zastanawiam się jedynie nad opcja budżetową w przypadku 35. Samyang ostry, ale bardzo aberruje i AF jest tragiczny. Pozostaje opcja Sigmy art, na którą trzeba poczekać, lub wziąć wersję canonowską z mc11, którą można nawet kupić w zestawie, natomiast podobno w słabym świetle potrafi mieć problemy z FF. Co radzicie? Średnio mi sie widzi dokładanie do distagona...

  5. #11655
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do póki nie ma 2.8/24-70 i 2.8/70-200 od tamrona na poziomie modeli G2 ( na sigme i tokine nie liczę ) to system jest upośledzony i nie pomoże żadne zaklinanie rzeczywistości.

  6. #11656

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boobass Zobacz posta
    Ale będziesz go zaraz mieć. Oprócz Samyanga, do FE obiektywy przecież będą od Sigmy jak i Tamrona. Jeśli nie chcesz płacić za jakoś systemowych szkieł, będzie można kupić zamienniki. Sony zbudowało ciekawy system, jedynym jego problemem jest brak sensownej konkurencji niestety. Ale szkieł przybywa. Można zbudować sensowny zestaw, co właśnie czynię. I właśnie. Myślę o 24-105 + 35 1.4 praz 85 1.8. Zastanawiam się jedynie nad opcja budżetową w przypadku 35. Samyang ostry, ale bardzo aberruje i AF jest tragiczny. Pozostaje opcja Sigmy art, na którą trzeba poczekać, lub wziąć wersję canonowską z mc11, którą można nawet kupić w zestawie, natomiast podobno w słabym świetle potrafi mieć problemy z FF. Co radzicie? Średnio mi sie widzi dokładanie do distagona...
    Jezli chcesz nagrywac jakieś filmy to czytalem dużo wpisów ludzi ze nie polecają samyanga ze względu na głośny af


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #11657

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Do póki nie ma 2.8/24-70 i 2.8/70-200 od tamrona na poziomie modeli G2 ( na sigme i tokine nie liczę ) to system jest upośledzony i nie pomoże żadne zaklinanie rzeczywistości.
    Rozumiem, że Tamron 24-70 2.8 z bagnetem nikona istnieje i jest na poziomie systemowego szkła? To super, nie wiedziałem.

    Ale wiesz przy okazji, że dla niektórych takie szkło w ogóle może nie istnieć czyli ten argument jest zupełnie nieistotny?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez davidrocco Zobacz posta
    Jezli chcesz nagrywac jakieś filmy to czytalem dużo wpisów ludzi ze nie polecają samyanga ze względu na głośny af


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tak, czytałem/oglądałem testy. Ogólnie nie filmuje wcale, ale mogę zacząć

  8. #11658
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boobass Zobacz posta
    Rozumiem, że Tamron 24-70 2.8 z bagnetem nikona istnieje i jest na poziomie systemowego szkła? To super, nie wiedziałem.
    No to już wiesz, ja też wiele ciekawych rzeczy na tym forum się dowiedziałem.

    Cytat Zamieszczone przez boobass Zobacz posta
    Ale wiesz przy okazji, że dla niektórych takie szkło w ogóle może nie istnieć czyli ten argument jest zupełnie nieistotny?
    Ale to ma być argument ?
    No to idźmy dalej, zróbmy zamknięty system i zakaz budowy szkieł przez inne firmy, podnieśmy ceny za to co jest z logo sony o 50% i powinno być jeszcze lepiej ?

  9. #11659

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No to już wiesz, ja też wiele ciekawych rzeczy na tym forum się dowiedziałem.


    Ale to ma być argument ?
    No to idźmy dalej, zróbmy zamknięty system i zakaz budowy szkieł przez inne firmy, podnieśmy ceny za to co jest z logo sony o 50% i powinno być jeszcze lepiej ?
    Tzn według Ciebie system jest wybrakowany, bo nie ma zamiennika od Tamrona dla uboższych zwolenników fotografii. Acha. No dobra, to masz rację. Wiedz jednak, że zaraz pojawi się 28-78 2.8 od Tamrona, może on chociaż połowicznie odbuduje reputację Sony w Twoich oczach

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  10. #11660
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Reputacja ?
    Dla uboższych ?
    Wybrakowany ?

    Chyba musisz jeszcze raz przeczytać co napisałem

Strona 1166 z 1914 PierwszyPierwszy ... 166666106611161156116411651166116711681176121612661666 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •