Close

Strona 1163 z 1914 PierwszyPierwszy ... 163663106311131153116111621163116411651173121312631663 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 621 do 11 630 z 19131
  1. #11621

    Domyślnie Sony A7, A7r i A7s

    Cytat Zamieszczone przez Mateusz_M Zobacz posta
    W regulaminie napisane jest że cash back dotyczy sprzedaży konsumenckiej, czyli teoretycznie faktura na firmę komplikuje sprawę, ale zadzwoń i zapytaj w regulaminie są nr tel.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Już dzwoniłem w kilka miejsc, nie będzie problemu. Bardzo dziękuje za wyłapanie tego punktu w regulaminie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #11622

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boobass Zobacz posta
    Sam mam podobny dylemat, ale wydaje mi się że raczej wpadnie 7III jednak. Na 7 z kitem nawet mam klienta za rozsądne piniondze. Ten AF w trzeciej wersji jest jednak z zupełnie innej półki niż większość dostępnego sprzętu na rynku. Jasne, fajnie byłoby mieć gęstszą matrycę, ale poziom detalu w tych 24MP jest bardziej niż zadowalający. Sam nie wiem... Chyba zwycięży chęć posiadania
    No wiem właśnie... Poza tym hardwarem jakimiś dodatkowymi joysticzkami i guziczkami różnią się też jakimiś pierdołami ułatwiającymi/uprzyjemniającymi fotografowanie i to raczej na korzyść nowego modelu co dopracowywali przez kilka aparatów pomiędzy...

    Cytat Zamieszczone przez Mateusz_M Zobacz posta
    W regulaminie napisane jest że cash back dotyczy sprzedaży konsumenckiej, czyli teoretycznie faktura na firmę komplikuje sprawę, ale zadzwoń i zapytaj w regulaminie są nr tel.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    A nie chodziło im o rozróżnienie od hurtowej? Bo przy tym punkcie było ograniczenie do 3 sztuk.
    Poza tym wymienili fakturę jako jeden z dowodów kupna które można przesłać...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  3. #11623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mackaron Zobacz posta
    Taki oto akcesorium wyskoczylo mi dzis z drukarki
    Załącznik 8134
    Sam robiłeś czy z thingiverse? Podzielisz się?
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  4. #11624
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    moje...jutro wrzuce siatke

  5. #11625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mackaron Zobacz posta
    moje...jutro wrzuce siatke
    Dzięki
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  6. #11626
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W cashback polecam brać paragon, zrobić zdjęcie i wrócić po fakturę dopiero, nie ma co sobie komplikować.

    Tysiąc stuknął na liczniku w A7II, więc podzielę się obserwacjami tego cudu techniki
    - przy korzystaniu z przesyłu materiału na kompa plus większość z wizjera pstrykane, na tysiąc zdjęć lądowań bateryjki było sześć
    - strasznie głośna migawka, gołębie na rynku zrywają się w popłochu, a babciom na targu wypadają oscypki z rąk
    - af generalnie ok z kitem, pląta się w gorszych warunkach, tak na oko jakieś osiem lat za lustrzankami, w dobrych warunkach nie odczuwam różnicy czy to lustro czy soniak, zdecydowanie lepiej niż w samsungach i fuji bez lustra jakie miałem
    - brak podpięcia pod guziora "wyślij na kompa", "formatuj"
    - brak zapamiętywania do profili wielu przydatnych ustawień co ogranicza tryby 1 i 2 mimo że dość rozbudowane
    - aplikacje i jakaś współpraca z androidem 4.0 jest tylko na papierze, zero zainteresowania u twórców aplikacji i mocno ograniczone przez sony możliwości dla tych aplikacji

    plusów nie wymieniam bo uważam je za oczywiste w bezlustrach, brakuje mi ekranu dotykowego i mikro wyświetlacza górnego no ale to nie wina modelu akurat, za to pokrętło ekspozycji fajna sprawa i pierwsze co się polubi w soniaku.


    =================

    Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Sony E
    premiera 27 kwiecień
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 24-04-2018 o 19:35

  7. #11627

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    W cashback polecam brać paragon, zrobić zdjęcie i wrócić po fakturę dopiero, nie ma co sobie komplikować.

    Tysiąc stuknął na liczniku w A7II, więc podzielę się obserwacjami tego cudu techniki
    - przy korzystaniu z przesyłu materiału na kompa plus większość z wizjera pstrykane, na tysiąc zdjęć lądowań bateryjki było sześć
    - strasznie głośna migawka, gołębie na rynku zrywają się w popłochu, a babciom na targu wypadają oscypki z rąk
    - af generalnie ok z kitem, pląta się w gorszych warunkach, tak na oko jakieś osiem lat za lustrzankami, w dobrych warunkach nie odczuwam różnicy czy to lustro czy soniak, zdecydowanie lepiej niż w samsungach i fuji bez lustra jakie miałem
    - brak podpięcia pod guziora "wyślij na kompa", "formatuj"
    - brak zapamiętywania do profili wielu przydatnych ustawień co ogranicza tryby 1 i 2 mimo że dość rozbudowane
    - aplikacje i jakaś współpraca z androidem 4.0 jest tylko na papierze, zero zainteresowania u twórców aplikacji i mocno ograniczone przez sony możliwości dla tych aplikacji

    plusów nie wymieniam bo uważam je za oczywiste w bezlustrach, brakuje mi ekranu dotykowego i mikro wyświetlacza górnego no ale to nie wina modelu akurat, za to pokrętło ekspozycji fajna sprawa i pierwsze co się polubi w soniaku.


    =================

    Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Sony E
    premiera 27 kwiecień
    Dzięki za przesłanie swoich spostrzeżeń. Powiedz mi jakie jest Twoje zdanie po roku pstrykania A7 II, brać A7r II z casbackiem (wyjdzie około 8500) czy A7 III za około 9700.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #11628
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam aparat miesiąc
    Dla mnie optymalny jest A7II, tak dobrze obecnie cenowo i możliwościami wyśrodkowany sprzęt, A7 można śmiało nazwać wersją beta testów sony, tak samo wielkość mi osobiście nie odpowiadała plus mniejsze czy większe problemy, za to A7III to za drogi sprzęt, wolałbym lustro w tej cenie, dla mnie są pewne granice póki co wartości bezlustra, wiec jak widzisz nie jestem dobrym doradcą

  9. #11629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tysiąc stuknął na liczniku w A7II, więc podzielę się obserwacjami tego cudu techniki
    - przy korzystaniu z przesyłu materiału na kompa plus większość z wizjera pstrykane, na tysiąc zdjęć lądowań bateryjki było sześć
    - strasznie głośna migawka, gołębie na rynku zrywają się w popłochu, a babciom na targu wypadają oscypki z rąk
    - af generalnie ok z kitem, pląta się w gorszych warunkach, tak na oko jakieś osiem lat za lustrzankami, w dobrych warunkach nie odczuwam różnicy czy to lustro czy soniak, zdecydowanie lepiej niż w samsungach i fuji bez lustra jakie miałem
    - brak podpięcia pod guziora "wyślij na kompa", "formatuj"
    - brak zapamiętywania do profili wielu przydatnych ustawień co ogranicza tryby 1 i 2 mimo że dość rozbudowane
    - aplikacje i jakaś współpraca z androidem 4.0 jest tylko na papierze, zero zainteresowania u twórców aplikacji i mocno ograniczone przez sony możliwości dla tych aplikacji

    plusów nie wymieniam bo uważam je za oczywiste w bezlustrach, brakuje mi ekranu dotykowego i mikro wyświetlacza górnego no ale to nie wina modelu akurat, za to pokrętło ekspozycji fajna sprawa i pierwsze co się polubi w soniaku.

    Może wrzucę moje 3 grosze, dojechałem do 4000 klatek:
    Właśnie wróciłem z wypadu na południe Afryki, więc pierwszy sprawdzian w boju. Do tej pory w takich sytuacjach towarzyszył mi canon 6D. W listopadzie zmieniłem 6D na A7II (na próbę, czekam na a7III, lub na a7RIII). Moje wrażenia z tej zamiany, tak na szybko:

    1- bardzo, ale to bardzo brakuje mi gps-a (- -),
    2- robiłem 200-300 zdjęć dziennie, plus kilka minut filmu - 3 akumulatory starczały na styk, raz
    ratowałem się dodatkowo power-bankiem, do C6D miałem zawsze zapas, ale rzadko byłem zmuszony aby z
    niego skorzystać, pomimo na stale włączonego gps-a (- -),
    3 - rozmiar i waga puszki z racji tego, że często używałem obiektywu canona 70-200f7LIS +
    MC11+konwerter kenko x1,4 to i tak tworzyło klamot (b. mały +),


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSF9111.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	201,6 KB
ID:	8156


    4 - autoiso w A7II to proteza (- -),
    5 - przyszło nam focić w strugach deszczu, znajomym wiele puszek skapitulowało, w x-t10 żony
    przestał działać wyświetlacz pomimo mniejszego zamoczenia, A7II+S16-35f4 walczyło do końca (+ +),


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSF8994.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	216,3 KB
ID:	8151


    6 - dowolność położenia punktu ostrości dla AF-u, w c6D tylko centralny (+ +),
    7 - zdjęcia w słabym świetle , tu canon zdecydowanie wygrywa (-)
    8 - A7II bardzo dobrze wspódziała przez MC-11 ze szkłami canona (+ +)

    [Jakości obrazka tutaj nie oceniam - jestem wychowany na canonie i wg mnie obrazek z 6D jest niedościgniony nawet dla innych puszek canona].

    A7II używam przeważnie ze szkłami systemowymi: S16-35/f4, S24-70/F4 i S55/f1,8, oraz wspomagam się przez adapter MC-11 szkłami canona: C35/f2 IS, C85/f1,8 i C70-200/f4LIS. Z tych 6-ciu szkieł najlepszym jest S55/f1,8, bardzo dobrym S16-34/F4 a najgorszym, za canonami jest S24-70/f4, czeka nas rozwód.

    A7II + S16-35/4

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02571.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	577,7 KB
ID:	8152

    A7II + MC-11 + Kenko x1,4 + C70-200/4

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02659.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	550,1 KB
ID:	8153

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02973.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	624,7 KB
ID:	8154
    FUJI X-T10, XF 18-55/F2.8-4 + A7II, FE 55f1,8; FE 24-70f4; FE 16-35f4 + MC11 /(CANON EF 24-105f4LIS, EF 35f2IS, EF 40f2,8STM, EF 50f1.4, EF 85f1.8, EF 70-200f4LIS)

  10. #11630
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Kto jeszcze oprocz Metabonsów i Sigmy robi adaptery AF z Canona na Alfe?

Strona 1163 z 1914 PierwszyPierwszy ... 163663106311131153116111621163116411651173121312631663 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •