Close

Strona 1121 z 1914 PierwszyPierwszy ... 121621102110711111111911201121112211231131117112211621 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 201 do 11 210 z 19131
  1. #11201

    Domyślnie

    Ale toto nie pasuje do A7.

  2. #11202

    Domyślnie

    Tamron do Canona i przejściówka elektroniczna i tak będą o wiele tańsze.
    4 tysiące dodatkowo TYLKO za to, że pasuje do A7? Za 4 tys. można sobie kupić cały aparat, wcale nienajgorszy.

  3. #11203
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Za 4 tysiaki, a nawet ciut mniej to mam tamrony 2.8 24-70 i 70-200 ale niestety to nie zadziała na przejściówkach, a szkoda.

  4. #11204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Na ciemny telezoom 4,5-5,6/70-300 za 5,5 kpln można tylko odpowiedzieć ............
    Taki właśnie Nikkor kosztuje nieco ponad 2 tys...
    Nie bronię ceny Sonacza, bo dla mnie także jest ona abstrakcyjna, ale nowa wersja Nikkora 70-300 kosztuje już 3,5 tysia.

  5. #11205

    Domyślnie

    Te ceny w ogóle zaczynają się robić abstrakcyjne, a sprzęt stanie się dostępny tylko dla dobrych zawodowców, którzy sobie to odbiją w cenie usług, albo dla bardzo zamożnych amatorów. Dla pospólstwa zostaną komórki, albo stary sprzęt używany, póki się nie zepsuje.
    Mnie nie stać na sprzęt, który kosztuje 3-4 moje pensje - jeden kawałek!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #11206
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z jednej strony mamy propagandę marketingową że fonem można wszystko, a jak ktoś szuka fotografa to pyta o sprzęt i wtedy najlepiej żeby miał wielgachne lustra canon lub nikon, ciekawe jak tu wypadają pro posiadacze sony, chyba to tylko opowieści z youtuba i blogów coś mi się wydaje.

    Co do cen, sony wychodzi z założenia że klienta trzeba sobie stworzyć, potem wytresować, a na koniec ten klient sam będzie przekonywał innych jakie sony jest super
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 04-04-2018 o 22:24

  7. #11207

    Domyślnie

    No, będę z dwoma aparatami latać po górach bo obiektyw mają taniej w drugim systemie

    Nie no fajnie że są różne opcje i można sobie w systemie różnie poradzić.
    Natomiast to nie do końca polityka sony bo canon ma podobną cenę...

    Natomiast nie rozumiem po co mi jaśniejsze tele np. na wycieczkę w góry? 4,5-5,6 jest optymalne pod względem gabarytów przy świetnej jakości. Dzięki stabilizacji w obiektywie i wysokiemu używalnemu ISO w zasadzie żadne warunki by mi nie przeszkadzały.
    Z kolei adapter canona af mi nie podziała. A kupować lepszy aparat z gorszym szkłem i przelotkami za argumentem że szkło tańsze wg mnie bez sensu wolę mniejszą, natywną opcję dobrego szkła które nie traci tak na wartości i posłuży przy kolejnych aparatach.
    Acz nie ukrywam, na pewno zaboli portfel, mój wewnętrzny skąpiec walczył do konca... Jak bym nie miał problemu z tą ceną to bym to tele już pewnie od dawna miał...

    Natomiast przy tej cenie nówek może się pojawi coś używanego w rozsądniejszej cenie...
    I póki co wersja z A z której jestem bardzo zadowolony nadal działa...

  8. #11208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Co do cen, sony wychodzi z założenia że klienta trzeba sobie stworzyć, potem wytresować, a na koniec ten klient sam będzie przekonywał innych jakie sony jest super
    Nikon etap tresury ma już dawno za sobą. Niektórzy nawet twierdzą, że to wielka łaska i szczęście, że firma raczy naprawiać swoje błędy. Co prawda po bojach i groźbach pozwów zbiorowych, ale zawsze Nikon jest super.

  9. #11209
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale canon ma też tańsze modele 70-300 i nie chodzi tu czy sony jest genialny czy nie, chodzi o cenę bo dlatego ludzie kupują nawet takie potworki jak ten tamron 70-300 Di macro czy sigmy apo żeby mieć namiastkę tele, jednak przy cenie 1500-3500zł mamy wybór że hoho, a w sony jest jeden za 5500zł i nie ma sensu usprawiedliwiać marketingu robionego z premedytacją.

    Mi do sony ani uwa ani tele nie jest potrzebne, jakbym chciał fajne tele to kupuje 100-400 i jakiegoś dx, kwestia kasy oczywiście ale to jest tańsze niż 70-300 sony, niestety.

    Nikon super ? No nie wiem czy super, jakby nie sigma i tamron to różowo by nie było.

  10. #11210

    Domyślnie

    Ja napisałem wyżej, że cena Sony 70-300 jest jak dla mnie zaporowa, tym bardziej, że takich ogniskowych używam sporadycznie. Ale też potrafię sobie policzyć co ile kosztuje i gdzie to co mnie interesuje jest najtańsze lub najbardziej opłacalne w kategorii cena/jakość. Subiektywnie. I dlatego zawsze dziwią mnie takie wpisy jak powyżej, gdzie porównuje się innych do stada owiec, które bezkrytycznie je z rączki jednej korpo, podczas gdy samemu wcina się korpo ściemę z innej rączki. No, bo jak inaczej nazwać zachwyty nad tym, że Nikon za darmoszkę robi z D600 nowszy D610 (tylko blach nie przebija)? Właśnie D610 to był chark prosto w twarz użytkowników D600, którzy musieli udowadniać, że ich sprzęt ma wadę fabryczną do której Nikon oczywiście się nie przyznał, ale wypuścił D610, który różnił się tylko tym, że naprawiono tę wadę. Słodkie, a przecież to nie był jedyny wybryk firmy w ostatnich latach.

Strona 1121 z 1914 PierwszyPierwszy ... 121621102110711111111911201121112211231131117112211621 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •