Close

Strona 1120 z 1914 PierwszyPierwszy ... 120620102010701110111811191120112111221130117012201620 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 191 do 11 200 z 19131
  1. #11191

    Domyślnie

    Panowie, zakupiłem Strobossa 60 do mojego Sony i mam pytanie. Nie mogę w żaden sposób zmusić lampy by działała funkcja wspomagania AF (czerwona lampka) w Cf.n AF jest włączony. W aparacie wspomaganie AF (czerwone światło) zarówno wyłączone jak i włączone nic nie zmienia. Coś robie nie tak, czy w Sony ta funkcja nie działa ?
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  2. #11192
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale argument "nikt cie nie zmusza", przecież ja narzekam na politykę cenową sony, a nie czy kupie czy nie, temat był poruszony odnośnie słabego rynku używanych obiektywów, mój argument chyba jest sensowny że wszystko kwestia kasy ?
    Śmieszna za to jest obrona sony i och ach jaki super, a cena dobra bo to... sony ?
    Cena nie jest dobra i tyle, za drogo i nic tego nie zmieni nawet tabun obrońców i ambasadorów marki.

    Jakby mi zależało na ciemnym zoomie 70-300 to bym na pewno nie kupił sony bo to za droga impreza, nie stać mnie na to.

  3. #11193

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GePe Zobacz posta
    Nie rozumie ludzi, którzy zrzędzą na producenta a nie na siebie za nieprzemyślany zakup.
    Wszedłem w system Sony (NEX-6 + E20) grubo ponad 4 lata temu. Wtedy na przykład Fuj był sporo droższy i choć ogniskowymi mi bardzo pasował, to nie było mnie na niego stać. Samsung miał dziwną politykę sprzedaży i nie miał małego aparatu z wizjerem, Oly miał za małą matrycę i drogie UWA. A7 było dopiero w zapowiedziach. Zatem uważam, że zrobiłem bardzo przemyślany zakup.
    Przez te kilka lat przeszło przez moje ręce większość AF szkieł, które pokazały się do APS-C Sony, zarówno systemowe jak i "kundle". Część mam do dziś, część sprzedałem. Mimo, że nie mam ręki, ani głowy do interesów to cześć szkieł udało się sprzedać bez straty, na jednym nawet zarobiłem, a każde używałem przez minimum kilka miesięcy, nie krócej niż pół roku.
    Nawet obecnie na sprzedaży E50 lub E35 nadal pewnie mógłbym zarobić. Wszystko przez to, ze Sony w pewnym momencie stwierdziło, że już się okopało na pozycjach i teraz to pan płaci, pani płaci, społeczeństwo. Zatem proszę mi bez takich.
    Inna sprawa, że jakbym potrzebował tele, to bym pewnie zracjonalizował sobie zakup systemowego 70-300 lub 70-200, ale że nie potrzebuję, to mnie nawet te absurdalnie wysokie ceny cieszą. Nie kusi, żeby kupić do szuflady, bo raz na dwa lata się przyda.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #11194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Najskuteczniej zapędy cenowe sony ostudzi pojawienie się bezluster canona i nikona.
    Zapomniałeś o emotkach na końcu zdania. Na przykład o takich:

  5. #11195

    Domyślnie

    Może być wręcz odwrotnie. NiC z marszu będzie chciał powetować sobie straty finansowe za kilkuletnią nieobecność na rynku bezluster FF

  6. #11196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zapomniałeś o emotkach na końcu zdania. Na przykład o takich:
    Dokładnie. Wszystkie te firmy są baaaardzo pragmatyczne jeżeli chodzi o szybkie dostosowanie się "do panujących trendów cenowych ". Myślę, że jak już wyjdą owe konstrukcje, to się będziemy cieszyć, że w Sony jest tanio!

    Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka
    NIKON forever

  7. #11197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Może być wręcz odwrotnie. NiC z marszu będzie chciał powetować sobie straty finansowe za kilkuletnią nieobecność na rynku bezluster FF
    Zobaczymy.
    Ja na przykład zastanawiam się nad wprowadzeniem takie usługi jak maskowanie logo sony (wszystkie modele aparatów) i grawerowanie w to miejsce dowolnego napisu.
    Cena 100 euro.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Podoba mi się, że zmienili w trzeciej generacji oklejenie korpusu gumą.
    Nie będzie się na dole odklejało i łatwo całą tylną część ewentualnie wymienić.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  8. #11198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Gołej baby brakuje

    Jest promocja na niektóre sony. Nie za wiele do FE ale np. 70-300 jest za 5,5k zł. Przy używkach za 5,2k... W ogóle jakieś masakryczne szkło jeśli chodzi o rynek wtórny, albo mało kto kupuje albo tak fajne że się nie chcą rozstawać
    Kiedyś je dorwę...

    https://www.optyczne.pl/12250-news-W...%B3w_Sony.html
    Mam i nie zamierzam się rozstawać

  9. #11199

  10. #11200

    Domyślnie

    Na ciemny telezoom 4,5-5,6/70-300 za 5,5 kpln można tylko odpowiedzieć ............
    Taki właśnie Nikkor kosztuje nieco ponad 2 tys.
    Podobno wcale nie gorszego od niego Tamrona ze stabilizacją i silnikiem USD można kupić za ok. 1500 zł. A Sony? Dziękuję. Nie stać mnie.

Strona 1120 z 1914 PierwszyPierwszy ... 120620102010701110111811191120112111221130117012201620 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •