Close

Strona 1078 z 1914 PierwszyPierwszy ... 7857897810281068107610771078107910801088112811781578 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 771 do 10 780 z 19131
  1. #10771

    Domyślnie

    Koledzy zainstalowałem sony imaging edge i natychmiast po włączeniu pokazuje komunikat program Viewer przestał działać?
    System windows 7 64 bit.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dopiero zauważylem, że są 3 ikony.
    Viewer nie działa, ale romote i edit działa.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  2. #10772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Nican - ja nie jestem przeciwnikiem obróbki zdjęć, i również nie mam problemów z obrabianiem zdjęć, ale przede wszystkim chodzi mi o to, że Z PUSZKI ZA 10 TYS. PLN OTRZYMUJEMY ZDJĘCIE"NIJAKIE" bez dynamiki, zaniebieszczone , nieostre, ... PO PROSTU NIJAKIE.
    Chciałeś rawa. Wiesz że to plik surowy. I się dziwisz że jest 'nijaki'? Można sobie poustawiać w aparacie korekty nasycenia, ostrości, kontrastu, wyciągania cieni jak się chce mieć fajny jpg prosto z puszki. Więc o co Ci chodzi? Poza tym można robić war+jpg, jak jpg nie starcza to się ciśnie rawa a jak starcza to rawa można wywalić. Kwestia upodobań.
    Ale kupowanie aparatu za 10k z 40+MP o świetnej dynamice tonalnej i rypanie jpgów, a najlepiej zmniejszonych do forumowego formatu to chyba delikatny bezsens. Niektórzy potrzebują takiego sprzętu do pracy. I gratulacje że udało Ci sie obrobić surowego jpga. Ale wrzucanie zdjęć na forum to nie dla wszystkich koniec życia ich zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Uważam, że oprogramowanie aparatu powinno być na tyle "dobre" aby przeciętnemu Kowalskiemu pozostało: wykadrowanie zdjęcia, ewentualnie drobna kompensacja ekspozycji ... . Jestem przekonany, że 70% osób fotografujących nie ma pojęcia jak w programie prawidłowo zmienić b. bieli, wyciągnąć szczegóły ze świateł czy cieni .... .
    W ZWIĄZKU Z TYMI "NIJAKIMI ZDJĘCIAMI" PRODUCENT APARATU, POWINIEN INFORMOWAĆ PRZECIĘTNEGO KOWALSKIEGO, ŻE ZDJĘCIA Z TEGO APARATU SĄ "SUPER" - ALE PO GRUNTOWNEJ OBRÓBCE W ODPOWIEDNIM PROGRAMIE GRAFICZNYM.
    Nawet kadrować nie musisz, można włączyć autokadrowanie
    Jak ktoś z tych 70% kupuje taki aparat a nie zna podstaw obróbki zdjęć to zupełnie jego sprawa. Nikt nie każe wyciągać 100% możliwości ze sprzętu, zresztą sam w sobie aparat już daje dużo większe możliwości od tańszych aparatów nawet jak się nie obrabia zdjęć...

    Swoją drogą sam nic dawno nie wrzuciłem

    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  3. #10773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Chyba nie doczytałeś, zrobili nowa wersję mocno ulepszoną, również 2x droższą od poprzedniej.
    To jest nowość której chyba nikt nie testował jeszcze więc zobaczymy w przyszłości co to warte.
    ja mysle , ze Problem lezy nie tyle w samym adapterze co w a7 1
    wersja a7 2 wspolpracuje z obycmi obiektywami poprzez Adapter zdecydowanie lepiej - w zasadzie czesto bez zarzutu.

  4. #10774

    Domyślnie

    Ikit : Swoją drogą sam nic dawno nie wrzuciłem

    [/QUOTE]


    Czy to Hotel Litwor w Zakopanem?
    Ostatnio edytowane przez andrzej_abc ; 14-03-2018 o 19:14

  5. #10775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez draco_krk Zobacz posta
    Do usunięcia.
    Z poziomu aparatu
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  6. #10776

    Domyślnie

    Samyang 14 mm




    Będąc już przy UWA - korzystaliście może z Laowa 15 F 2.0 ?
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  7. #10777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    No ostatnio nabijałeś się ze mnie, że niby pomyliłeś aparaty
    Nie śmiałbym. Naprawdę mi się pochrzaniło.

  8. #10778

    Domyślnie

    To ja dam śpiewającego burmistrza z okazji xxxlecia miasta "Ch"


  9. #10779

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Chyba nie doczytałeś, zrobili nowa wersję mocno ulepszoną, również 2x droższą od poprzedniej.
    To jest nowość której chyba nikt nie testował jeszcze więc zobaczymy w przyszłości co to warte.
    Mam pierścienie pośrednie ze stykami tej firmy i życzę tylko najgorszemu wrogowi, żeby miał takie same
    Straszny badziew. Miałem inne chińczyki i były ok.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  10. #10780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Mam pierścienie pośrednie ze stykami tej firmy i życzę tylko najgorszemu wrogowi, żeby miał takie same
    Straszny badziew. Miałem inne chińczyki i były ok.
    Nie miałem prodaktów tej firmy w ręku Osobiście też nie planuję zakupu adapterów af.
    Mam 50tkę Canona i przez chwilę mnie korciło podłączenie jej do Sony.
    Zostanie jednak tam gdzie jej miejsce, na Canonie

Strona 1078 z 1914 PierwszyPierwszy ... 7857897810281068107610771078107910801088112811781578 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •