Close

Strona 1075 z 1914 PierwszyPierwszy ... 7557597510251065107310741075107610771085112511751575 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 741 do 10 750 z 19131
  1. #10741

    Domyślnie

    OK Dzięki.

  2. #10742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Obróbka tutaj była minimalna - ot zmiana balansu bieli, kolor, kontrast, wyostrzenie, drobne poprawki lokalne - nic nadzwyczajnego.

    Tak wyglądał RAW proso z puszki
    No jest różnica Ale ja lubię mocną obróbkę więc mi się podoba. Bardziej chciałbym zobaczyć to drugie zdjęcie bez obróbki.
    Fuji

  3. #10743

    Domyślnie

    Wybaczcie Koledzy, że tak ...
    https://pl.pinterest.com/tavbox2008/...B%D0%BE%D0%B2/
    Świetne!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Pewnie z Sony
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #10744

    Domyślnie

    Nieco inne spojrzenie na uwiecznianie siebie samego na tle miasta - zamiast dziubków czy innych głupich min



    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  5. #10745

    Domyślnie

    Ta sepia to tak celowo?

  6. #10746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    Obróbka tutaj była minimalna - ot zmiana balansu bieli, kolor, kontrast, wyostrzenie, drobne poprawki lokalne - nic nadzwyczajnego.

    Tak wyglądał RAW proso z puszki

    Panowie - tym wpisem chyba "włożę kij w mrowisko" - zdjęcie o które poprosiłem jest surowym zdjęciem RAW - prosto z puszki, różnica między nim a zdjęciem "wywołanym - obrobionym" przez "damiroza" jest kolosalna. Czy nie uważacie, że zdjęcie z aparatu bez naszej obróbki (surowe) powinno wyglądać właśnie tak jak po obróbce autora - oczywiście w puszce powinniśmy mieć możliwość ustawienia mniejszego nasycenia, kontrastu, wyostrzenia ..., i te opcje ten aparat posiada.
    Po co używać plików RAW, które w przypadku A7R2 mają wagę aż 82 MB a może wystarczyły by pliki jpg, które w przypadku tego aparatu wynoszą 8-16 MB.
    Zaraz spotkam się z zarzutem, że RAW zawiera "nieskończoną ilość informacji" i właśnie taki efekt końcowy możemy uzyskać, a z mniejszego pliku jpg to już niewiele da się wyciągnąć. Z tym się po prostu nie zgadzam. Plik bez obróbki prosto z puszki, który na moją prośbę zamieścił autor to RAW - zapisany jako JPG o wielkości 274 KB, pozwoliłem sobie obrobić ten jpg w darmowym programie FastStone Image Viewer i efet napewno nie jest gorszy od wywołanego RAW autora.
    Zamieszczam obrobiony przeze mnie JPG

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto+(2).jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	274,4 KB
ID:	6123

    Za co my płacimy producentom "tych zabawek" tak duże pieniądze???

    Mam jeszcze jedną prośbę do "damiroza" - jeżeli będziesz miał trochę czasu to wykonaj - zapisz zdjęcie w RAW i JPG - i zamieść te zdjęcia dla porównania - chciałby zobaczyć jak wygląda ten sam kadr w tych dwóch rozszerzeniach właśnie z Sony A7RII.
    Ja fotografuję w innym systemie - konkretnie w Fuji i praktycznie fotografuję tylko w JPG, w RAW tylko sporadycznie aby się "pobawić" obróbką i sporadycznie porównać kadr w tych formatach.

    Pozdrawiam

  7. #10747
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale właściwie to o co chodzi, że ktoś obrabia na programie płatnym, a nie darmowym ?
    Windows też kosztuje, a Linux jest darmowy, więc... ?
    Fuji ma jpg z mocną ingerencją, nie każdemu się podoba takie nasycenie, kontrast, mieszanie z kolorami i wyostrzenie, bliskie profilowi fuji są jpg w D3400, D5600, może w D7500 ale tego nie wiem, w sony pewnie też są różnice, wszystko zależy co sobie tam wymyślili przy stole japońce, w fuji wpadli na pomysł ma być słodko i przyjemnie

  8. #10748

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Panowie - tym wpisem chyba "włożę kij w mrowisko" - zdjęcie o które poprosiłem jest surowym zdjęciem RAW - prosto z puszki, różnica między nim a zdjęciem "wywołanym - obrobionym" przez "damiroza" jest kolosalnaPozdrawiam
    NIE jest SUROWYM rawem z puszki .
    surowego rawa nie mozna zobaczyc!!! .
    zdjecie , ktore widzisz prosto z puszki to obraz RGB , ktory zostal wyliczony automatycznie z RAW !

    to blad myslowy jaki popelniasz i prowadzi on w konsekwencji do zabobonow , jakoby nie nalezalo obrabiac zdjec.

    Kazdy pojedynczy Pixel zdjeciowy musi byc wyliczony - inaczej w ogole obraz nie moze powstac.
    Albo to wyliczenie pozostawiasz automatowi w aparacie , czyli jakiemus algorytmowi ktorego tworca jest programista producenta , albo tez starasz sie sam wplynac na koncowy wynik , czyli obrabiasz obraz inaczej niz automatyczny algorytm, dazac do uzyskania okreslonego celu.
    Jesli robisz to sam , wbrew temu co sadzisz nie ograniczasz ale zwiekszasz swoj udzial w autorstwie zdjecia.
    Jeslli rezygnujesz z obrobki , w jakiejs czesci wspolautorem wyniku koncowego jest anonimowy programista , jesli obrabiasz sam - zwieksza sie Twoj udzial w autorstwie.

    Myslenie , ze zdjecie tak jak wyjdzie prosto z puszki nie moze byc obrabiane jest niczym nieuzasadnione - to zwykly przesad- zabobon . To calkowicie bezpodstawny i niezasadniony sposob
    myslenia. Byc moze uzasadniony tylko jednym - brakiem wyobrazni i umiejetnosci. W takim przypadku rzeczywiscie lepiej nie ruszac - Automat moze zrobic to lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 14-03-2018 o 13:49

  9. #10749

    Domyślnie

    Nie ma to jak mila odpowiedz
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #10750

    Domyślnie

    @andrzej_abc

    Osobiście nie fotografuję w jpg (chyba, że telefonem komórkowym ), ale w tym konkretnym przypadku jakbym pogmerał w ustawieniach aparatu to oczywiście uzyskał bym rezultat jaki sobie założyłem. Jednakże nie zawsze można to przełożyć w skali 1:1 - są takie sytuacje, że RAW daje znacznie większe możliwości niż jpg i tego chyba wyjaśniać i udowadniać nie trzeba ? Uważam, że każdy powinien pracować w formacie z jakim jest mu wygodniej. Są takie zdjęcia, które w istoscie nie muszą być robione w raw, ale ja osobiście zawsze wolę mieć większe pole manewru tym bardziej, że moje zdjęcia trafiają na różne nośniki reklamowe i drukarnie wymagają najlepszych jakościowo plików.
    Ostatnio edytowane przez damiroz ; 14-03-2018 o 13:48
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

Strona 1075 z 1914 PierwszyPierwszy ... 7557597510251065107310741075107610771085112511751575 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •