Close

Strona 1073 z 1914 PierwszyPierwszy ... 7357397310231063107110721073107410751083112311731573 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 721 do 10 730 z 19131
  1. #10721

    Domyślnie

    Dochodzimy więc do jedynego słusznego wniosku, że aparatów do d... nie robią Canon, Nikon i.... Sony. I Pasikonik.
    No i Samsung, który już w ogóle nie robi aparatów.

  2. #10722

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Parę razy na allegro widziałem pełnoprawny ekwiwalent tego Summicrona, czyli Minoltę M-Rokkor 40mm f2.
    Kiedy? Ja ją monitoruję od chyba 2 lat i ani razu nie widziałem.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Miałem dzisiaj w łapkach A7 używany intensywnie dwa lata z 40 tysiącami przebiegu i nówkę A7II, takiego porównania potrzebowałem.
    A7 to jest według mnie ideał w wadze i wielkości zwłaszcza że to pełna klatka, wyszło im to świetnie w parze z 1.8/50, jednak cała reszta w tym aparacie jest kiepska, poczynając od spustu, uchwytu, ekran po roku używania wypada sam, rozwarstwiło się coś w nim i pęcherze powietrza widać jakieś, wytarcia na przyciskach, guma odklejona, luz na bagnecie z każdym obiektywem, jedna bateria padła w niespełna rok.
    To nie zniechęciło właściciela i kupił A7II, muszę przyznać że ten nowszy model wygląda dużo solidniej, czuć w ręce że to nie jest już lekkie bezlustro, grip nawet w dużych łapach jest całkiem ok, spust w normalnym miejscu.
    Podłączyłem moje przerobione już do nikona obiektywy przez przejściówkę i spodobała mi się bardzo stabilizacja z nimi, ja ogólnie mam roztrzęsione ręce i z lekkim sprzętem zawsze jest gorzej, a tu bardzo skutecznie to działa.

    Jako osoba patrząca z boku na system sony uważam że A7 to jest aparat, który śmiało można nazwać małym bezlustrem, A7II już nie ale mi to akurat bardzo przypasowało i kusi żeby sobie kupić do pary z D600 w parze z 1.8/50 ale cenowo A7II nie jest atrakcyjne kompletnie teraz bez cashback.
    Jak A7II będzie użytkowany tak samo jak ta A7 to cudów bym nie oczekiwał, zostanie tak samo zajechana Z moją A7 nic się nie dzieje po jakichś 30tysiącach. Nawet nie zapowiada się żeby się coś miało dziać, mam wrażenie że wszystko działa jak nowe
    A7Ii jest większe głównie tam gdzie nie ma to wielkiej różnicy czyli na gripie, jak jest założone szkło na body to ten wymiar zestawu i tak nie będzie mniejszy. Aczkolwiek A7 to taka A6000 tylko z dodatkową piramidką.

    Cytat Zamieszczone przez stafford Zobacz posta
    Bardzo mi się podoba jakość techniczna tych zdjęć (na arcie się nie znam).

    Nie jest to na pewno zasługa samego szkła (opinie o nim są są różne) - tym większy szacun za świetną obróbkę.
    Wrzucaj częściej.
    FE28 jest samo w sobie dobre, daje ładne kolory i kontrasty, dobrze zachowuje się pod światło, poza nie zawsze widoczną dystorsją to tam nie trzeba wiele poprawiać

    @asche, cz4rnuch - fajne zdjęcie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    rozmywa to to bardzo ładnie moim zdaniem; to ponoć konstrukcja zbliżona do summicrona 35 IV. ja nie narzekałem na bokeh w tym szkle.

    odległość ostrzenia chyba faktycznie 1 metr tam była zamiast 70cm.
    Adaptery helikoidalne pozwalają sobie z tym poradzić, polecam do wszystkich szkieł M

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Fakt, sporo tych Minolt ma pod przednią soczewką zaawansowaną pieczarkarnię
    A nie głównie 28mm?

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Kolonoskop może by się nadał Fuji podobno robi dobre.
    Laowa ma ciekawą ofertę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00324.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	705,8 KB
ID:	6092


    Sorry za multiposta, ostatnio mi forum nie wysyła powiadomień o nowych postach...:/ Znowu...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  3. #10723

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Dochodzimy więc do jedynego słusznego wniosku, że aparatów do d... nie robią Canon, Nikon i.... Sony. I Pasikonik.
    No i Samsung, który już w ogóle nie robi aparatów.
    Próbuję sobie właśnie wyobrazić kolonoskopię przy użyciu XF 100-400 f4.5/5.6 R LM OIS... Czy stabilizacja da radę?
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #10724

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Czy ja kiedykowiek żartowałem?
    No ostatnio nabijałeś się ze mnie, że niby pomyliłeś aparaty
    Ale zaprawdę powiadam Tobie , że mimo wszystko kółko w a7 jest tak ściśłe jak znana dziewica...
    Za to fujowe to latało na boki jak chciało.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Koege Czarnucha trzeba by wziąść na spytki i jakby co przypalać żelazem , żeby
    wygadał jak on czaruje światełko, kolory, detal i przestrzeń.
    Musi powiedzieć, inaczej pod lód..
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  5. #10725

    Domyślnie

    Lód już stopniał.

  6. #10726

    Domyślnie

    Za kilka dni ochłodzenie
    R | 35 | 50 | 135

  7. #10727

    Domyślnie

    Może powie, to nie będzie potrzeby.
    Alternatywnie można prądem, albo ekologicznie szczurem...
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  8. #10728

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    ...Musi powiedzieć, inaczej pod lód..
    Po prostu trzeba kupić nowy monitor, który moim foćkom dodaje 10 punków do fejmu i zajefajności. Chyba sam sobie muszę taki kupić.

  9. #10729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Ale fakt, Fuji robi wszystko, od wykałaczek po tankowce. Nie wspominając o Subaru.
    He... chyba mylisz Fuji Heavy Industries z Fujifilm Holdings Corporation

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Kiedy? Ja ją monitoruję od chyba 2 lat i ani razu nie widziałem.
    No może to nie było w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednak 2 szt tego szkła widziałem u nas i zastanawiałem sie nad zakupem do A7 pierwszej.
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 13-03-2018 o 17:37

  10. #10730

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    He... chyba mylisz Fuji Heavy Industries z Fujifilm Holdings Corporation

    No może to nie było w ciągu ostatnich dwóch lat. Jednak 2 szt tego szkła widziałem u nas i zastanawiałem sie nad zakupem do A7 pierwszej.
    No chyba, ze cena nie odpowiada. To szkiełko jest i tak 4-y razy tańsze niż używany Summicron 35/2

    https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_f...+40mm&_sacat=0
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 13-03-2018 o 18:38
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 1073 z 1914 PierwszyPierwszy ... 7357397310231063107110721073107410751083112311731573 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •