Close

Strona 1038 z 1914 PierwszyPierwszy ... 385389389881028103610371038103910401048108811381538 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 371 do 10 380 z 19131
  1. #10371

    Domyślnie

    Firmie Sony nie wierzę, podobnie jak nie wierzyłem Minolcie. Cały czas uważam, że ich produkty foto służą przede wszystkim do sprzedawania, a fotografowanie jest na drugim, a może i dalszym miejscu. Mam wrażenie, że zapominają o tym, co już sprzedali i o ludziach, którym to sprzedali, i jak sobie wymyślą coś nowego do sprzedawania, to wszystko pozmieniają, nie oglądając się na wcześniejszych klientów.

    I chyba faktem jest, że firmy idą w kierunku kompatybilności obiektywów zarówno z kontrastowym, jak i fazowym ustawianiem ostrości.
    Niedawno zrobił to Nikon, wprowadzając nowe obiektywy AF-P, które podobno dobrze sprawują się w trybie Live View, bo starsze modele radziły sobie z tym fatalnie (i to zarówno te na śrubokręt, jak i te silnikami AF-S). Tyle, że stało się to kosztem kompatybilności wstecznej - te obiektywy nie pozwalają ustawiać ostrości nawet ręcznie w starszych lustrzankach. Modeli kompatybilnych z nimi jest stosunkowo niewiele. Szkoda.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #10372

    Domyślnie

    Jakby było jak mówisz, to pewnie nie wypuściliby a99 II. A co do samego fotografowania, to imo jest to znacznie przyjemniejsze przy użyciu Sony, niż Nikona. Choć swoje wpadki też mają.

  3. #10373

    Domyślnie

    Dzisiaj.
    Jutro okaże się, że wymyślili nowe cudowne mocowanie obiektywów, nowe cudowne mocowanie lamp błyskowych, i w ogóle wszystko nowe i cudowne, a to co już masz możesz sobie wsadzić... do torby.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #10374

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    niby pro tego potrzebują, to czemu a9 nie wygląda jak kwadratowe a99..?
    A to pro używają A9??

  5. #10375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dla mnie to jednak za mało na zmianę systemu, jednak na posiadanie równolegle wystarczająco Ale dla mnie wadą wielkości bezlustra będzie wygoda chwytu tego małego czegoś ze szkłem wielości porządnego Arta... Jak chcę małe szkło, to w każdym systemie mogę. Ale wygody i pewności chwytu nie da się nie powiązać z wielkością korpusu...
    Da się. Wielkie body nie dla każdego jest wygodne do trzymania. Poza tym zawsze jest grip.

  6. #10376

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Da się. Wielkie body nie dla każdego jest wygodne do trzymania. Poza tym zawsze jest grip.
    Grip powiększa wysokość chwytu, a co z grubością/objętością?

  7. #10377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bradley Zobacz posta
    Coś dla miłośników zgrabny ch szkieł, choć myślę, że "se jaja robią"
    https://www.sonyalpharumors.com/sr5-...-sony-e-mount/
    Filtr 105mm ???
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  8. #10378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Da się. Wielkie body nie dla każdego jest wygodne do trzymania. Poza tym zawsze jest grip.
    No to jeżeli Sigma wypuści tą 105, życzę radosnego i wygodnego trzymania na A7... Tylko nie puszczaj stopki statywowej, bo Ci w ręce zostanie wyświetlacz i spust, a reszta Soniaka będzie w resztkach potłuczonej Sigmy
    Tak na poważne, dla mnie chwyt w A7 nie nadaje się do niczego ciężkiego, dla Ciebie może być idealny. Każdy ma prawo do własnych wrażeń...

  9. #10379

    Domyślnie

    Aleoprócz a7 jest a 9.

    Sa tez fuji x-h1 czy panasonic g9 - bezlustra dalekie od kiepskiego trzymania.

  10. #10380

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jedno- ile osób tak zachwalających chwyt/ergonomię bezluster używa na co dzień optyki pokroju chociażby 70-200/2.8 (o większych cięższych nie wspomnę)... Ile osób akceptuje wydajność akumulatora na poziomie 300-500 klatek, brak górnego ekranu który zawsze jest aktywny i informuje o aktualnych ustawieniach (pomijam główny ekran którego aktywacja skraca kolosalnie wydajność aku w każdym aparacie)...
    Panowie, tu nie chodzi o licytowanie się co jest lepsze/gorsze, tylko o to by nie omijać faktów które dla kogoś są istotne. Owszem, można zmieniać aku nawet co godzinę ale są sytuacje gdzie lepiej mieć w doopie przejmowanie się aku... Podobnie z chwytem- są osoby którym to bez różnicy, ktoś inny powie że i tak fotografuje się oburącz- owszem, ale są osoby które np. noszą za chwyt, do oka unoszą też jedną ręką... Po prostu uważam, że większość osób nie miała do czynienia z takimi sytuacjami i dlatego piszą to co piszą...
    Nie chcę wyjść na jakiegoś przeciwnika bezluster- jeśli komuś one leżą to super, ale proszę, nie uszczęśliwiajcie innych na siłę gadaniem jakie to super komfortowe... Podobnie w kwesii FF/BF- nie każdy ma z tym problem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Aleoprócz a7 jest a 9.

    Sa tez fuji x-h1 czy panasonic g9 - bezlustra dalekie od kiepskiego trzymania.
    Super, ale co z tego- fufu fajnie, że ma górny ekranik, ale korpus tylko ciut większy od A9. Panas całkiem fajnie- górny ekran całkiem niezły, gabarytowo chwyt również odbiega na plus w stosunku do tych wcześniej wymienianych, ale sorry- matryca 4/3...

    W sumie to chyba odechciało mi się dalszej argumentacji- ignoranci i tak zapewne napiszą "swoje"...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 25-02-2018 o 19:01

Strona 1038 z 1914 PierwszyPierwszy ... 385389389881028103610371038103910401048108811381538 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •