Close

Strona 1037 z 1914 PierwszyPierwszy ... 375379379871027103510361037103810391047108711371537 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 361 do 10 370 z 19131
  1. #10361

    Domyślnie

    Wszystkie Arty są dla tych miłośników...

  2. #10362

    Domyślnie

    Jakiś czas temu prezes Sigmy mówił wyraźnie, że firma nie zamierza przerabiać istniejących obiektywów lustrzankowych na mocowania bezlusterkowe, bowiem ze względu na inny sposób ustawiania ostrości wymagana jest po prostu inna konstrukcja optyczna, inny sposób ostrzenia.
    Nie wiem, może zdezaktualizowało się to obecnie, jak większość rozmaitych pewników sprzed lat.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #10363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Jakiś czas temu prezes Sigmy mówił wyraźnie, że firma nie zamierza przerabiać istniejących obiektywów lustrzankowych na mocowania bezlusterkowe, bowiem ze względu na inny sposób ustawiania ostrości wymagana jest po prostu inna konstrukcja optyczna, inny sposób ostrzenia.
    Nie wiem, może zdezaktualizowało się to obecnie, jak większość rozmaitych pewników sprzed lat.
    Mówił prawdę, bo 105 Art nie ma
    Tamron się zainteresował brakiem sensownego wyboru zoomów do Sony, to może Sigma zajmie się stałkami... Tylko zaraz się okaże, że największa zaleta bezlustra - wielkość - jest jego najgorszą wadą
    Mi tam ciężar i wielkość Artów nie przeszkadza, za to obrazek bardzo się podoba

  4. #10364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Jakiś czas temu prezes Sigmy mówił wyraźnie, że firma nie zamierza przerabiać istniejących obiektywów lustrzankowych na mocowania bezlusterkowe, bowiem ze względu na inny sposób ustawiania ostrości wymagana jest po prostu inna konstrukcja optyczna, inny sposób ostrzenia.
    Nie wiem, może zdezaktualizowało się to obecnie, jak większość rozmaitych pewników sprzed lat.
    "istniejących". Nowe konstrukcje i tak muszą być z Af kontrastowym mocno kompatybilne - video rządzi.

  5. #10365

    Domyślnie

    Bezlustra + natywne ARTy = bajeczna optyka i zero problemów z BF/FF. Mnie to by przekonało to zmiany systemu.

    Waga / rozmiar dla mnie bez znaczenia.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #10366

    Domyślnie

    Tylko zaraz się okaże, że największa zaleta bezlustra - wielkość - jest jego najgorszą wadą
    To jest jedna z zalet opcjonalnych - chcesz małe szkło? Bardzo proszę wybierasz coś "ciemniejszego" typu 35 2.8, 50 1.8, 28 2.0 czy innego podobne konstrukcje. Chcesz natomiast osiągnąć najlepszą możliwą jakość zdjęć ? Sięgasz po coś cięższego i większego, ale dającego najlepszy możliwy obrazek. To jest zaleta wielkości w bezlustrach - masz wybór. Nie jest jednak tak, że zawsze dany zestaw będzie mniejszy od DSLR. No chyba, że się wybierze mikro 4/3
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  7. #10367

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Bezlustra + natywne ARTy = bajeczna optyka i zero problemów z BF/FF. Mnie to by przekonało to zmiany systemu.

    Waga / rozmiar dla mnie bez znaczenia.
    Dla mnie to jednak za mało na zmianę systemu, jednak na posiadanie równolegle wystarczająco
    Cytat Zamieszczone przez damiroz Zobacz posta
    To jest jedna z zalet opcjonalnych - chcesz małe szkło? Bardzo proszę wybierasz coś "ciemniejszego" typu 35 2.8, 50 1.8, 28 2.0 czy innego podobne konstrukcje. Chcesz natomiast osiągnąć najlepszą możliwą jakość zdjęć ? Sięgasz po coś cięższego i większego, ale dającego najlepszy możliwy obrazek. To jest zaleta wielkości w bezlustrach - masz wybór. Nie jest jednak tak, że zawsze dany zestaw będzie mniejszy od DSLR. No chyba, że się wybierze mikro 4/3
    Ale dla mnie wadą wielkości bezlustra będzie wygoda chwytu tego małego czegoś ze szkłem wielości porządnego Arta... Jak chcę małe szkło, to w każdym systemie mogę. Ale wygody i pewności chwytu nie da się nie powiązać z wielkością korpusu...

  8. #10368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Mówił prawdę, bo 105 Art nie ma
    Mówisz?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #10369
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Jakiś czas temu prezes Sigmy mówił wyraźnie, że firma nie zamierza przerabiać istniejących obiektywów lustrzankowych na mocowania bezlusterkowe, bowiem ze względu na inny sposób ustawiania ostrości wymagana jest po prostu inna konstrukcja optyczna, inny sposób ostrzenia.
    Nie wiem, może zdezaktualizowało się to obecnie, jak większość rozmaitych pewników sprzed lat.
    Może wizja szybkiego pojawienia się na rynku pełnej klatki bez lustra canona i może też szybko nikona daje im dobrą kalkulacje opłacalności w produkcji szkieł dla trzech systemów ?
    Sony i tak kiedyś zleje kolejny raz swoich wiernych klientów zmieniając kolejny raz mocowanie

  10. #10370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale dla mnie wadą wielkości bezlustra będzie wygoda chwytu tego małego czegoś ze szkłem wielości porządnego Arta... Jak chcę małe szkło, to w każdym systemie mogę. Ale wygody i pewności chwytu nie da się nie powiązać z wielkością korpusu...
    ciekawe właśnie z tym uchwytem... niby pro tego potrzebują, to czemu a9 nie wygląda jak kwadratowe a99..? W końcu wygodniej by się to trzymało, a w cale nie musiał być jak bliźniak z serii 7... .
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 1037 z 1914 PierwszyPierwszy ... 375379379871027103510361037103810391047108711371537 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •