Close

Strona 1001 z 1914 PierwszyPierwszy ... 50190195199199910001001100210031011105111011501 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 001 do 10 010 z 19131
  1. #10001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Może ktoś się nudzi to można obczaić godzinny panel z Camera Store TV na temat A9. Kilku pro też tam się wypowiada. Można posłuchać myjąc naczynia albo przycinając psu pazury. Prawdziwe review pewnie niedługo.



    A co do review Samy 35/2.8 to chyba niepotrzebnie rozbudzałem wasze apetyty. Szkło nie jest na tyle ekscytujące by o nim opowiadać godzinami Za to gdyby ktoś chciał posłuchać wykładu na temat jego chukowego bokehu to zapraszam do kolegi Owain, bo zawsze najwięcej ma do powiedzenia na ten temat gdy na innym forum wrzucam foćki z Samyego. Nie da się go lubić (w sensie tego człeka), ale chyba tylko on jest w stanie napisać na temat tego szkła więcej niż pół strony. Od siebie tylko dodam, że to dobre szkło wycieczkowo-streetowe. Właściwe po to je kupiłem. No w sumie też dlatego, że było tanie i tak trochę na przeczekanie do czasu aż pojawi się 35 1.4 od Sigmy lub jeszcze lepiej 35/2 (w które niestety już nie wierzę). Miało być lekkie i niewielkie i takie jest. A nawet więcej, bo jest tak lekkie, że na aparacie w ogóle się go nie czuje. Budowa ok, ale czasami ma się uczucie, że zbyt to takie delikatne i jak mocniej dotkniesz to się rozpadnie. Nic takiego się raczej nie stanie, efekt wywołany jest po prostu bardzo małą wagą poniżej 100g. Optycznie właściwie nie mam się do czego przyczepić. Jest bardzo ostro od pełnej dziury. Pikseli już nie liczę, ale spodziewam się, że po przymknięciu sytuacja się jeszcze poprawia. Winieta na pełnej dziurze jest widoczna, ale dla mnie akceptowalna, podobnie jak praca pod światło. Nie testowałem tego specjalnie ale po chyba 7-8 miesiącach używania nie rzuciły mi się w oczy jakieś poważniejsze wpadki. Z minusów można wspomnieć o AFie, który słabiej sobie radzi gdy robi się ciemno. Wtedy zdarza się, wcale nie tak rzadko, że obiektyw dość długo szuka, czasami trzeba nawet kilka razy ponowić próbę by załapało. Trochę dziwne, bo przy lepszym świetle AF jest błyskawiczny i bardzo celny. Możliwe, że za taki stan rzeczy częściowo odpowiada pierwsze A7, ale to chyba też nie do końca, bo słyszałem o podobnych problemach na A7RII. Drugi minus, który nie wiem czy tak do końca można nazwać minusem, to "bezpłciowość" tego szkiełka. Jakoś nie rajcuje mnie obrazek z tego szkła i odkąd mam 28/2 35/2.8 prawie w ogóle nie używam. Wiem, że to inne ogniskowe i wiem, że na f/2.8 nie zawsze da się uzyskać efekt WOW, ale mimo wszystko czuję lekki zawód. Może niesłusznie, bo sam powinienem wiedzieć na co się piszę wybierając 35/2.8, tym bardziej, że wcześniej naoglądałem się zdjęć z Cajsika o tych samych parametrach i te zdjęcia również mnie nie porwały. Pomijając te moje smęcenie uważam, że dla kogoś kto świadomie pisze się na szkło o takich parametrach jest to dobry wybór, szczególnie gdy się uwzględni cenę i porówna ją z "oryginałem". No i przede wszystkim ten rozmiar.
    Dziękujemy! A czeka i ta lubimy

    Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka
    NIKON forever

  2. #10002

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    Nie pamiętam, bym na temat tego szkła napisał pół linijki, więc nie stulaj. A co do moich opinii na temat Twoich zdjęć z S 35/2.8, to zastanów się nad swoją obróbką.
    Wiedziałem, że będziesz się wymądrzał po tych swoich naukach. A ja chciałem tylko złożyć hołd Twoim talentom literackim

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Czy będzie możliwość zobaczyć coś również tutaj?
    Niestety mamy umowę na wyłączność. Podpisałem gdy byłem młody i głupi, a teraz strach się wycofać, bo ich prawnik jest ponoć żyleciasty. Prawdziwy killer. Gdy ze mną skończy zostawi mnie z samym bagnetem, ponoć i tak trefnym. Inna sprawa, że brak moich fociek na tym forum to przecie żadna strata

    Cytat Zamieszczone przez bradley Zobacz posta
    ...lubimy...
    Nie wierzę.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 28-01-2018 o 10:21

  3. #10003

    Domyślnie

    Dzięki
    Tak jak się spodziewałem - serce mówi że to szkło mnie nie porwie, a rozum że będzie świetnym malutkim wyborem aby zabierać w ogóle aparat albo gdy trzeba naprawdę lekko lub trzeba Afu którego nie ma loxia... I nie wymaga kupowania małego nexika ani kompakta
    Słabszy AF w słabym świetle jest też przy Af-S? Na AF-C też batis 85 ma problemy. Swoją drogą jest ponoć jakaś aktualizacja samyangów poprawiająca im AF, masz ją może? Ciekawe czy cokolwiek pomaga.
    W ogóle to by była fajna usługa zamiast kupować usb docka samyangiwego to pójść do sklepu/serwisu i za np. 20zł wgrać w szkło nowy soft

    PS. wrzucaj foty, nie gadaj
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  4. #10004

    Domyślnie

    @cz4rnuch: dzięki
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #10005

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Wiedziałem, że będziesz się wymądrzał po tych swoich naukach. A ja chciałem tylko złożyć hołd Twoim talentom literackim
    Żarcik za-żarcik
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  6. #10006

    Domyślnie

    Ja nie żartowałem. A co do AFu Ciamcianga to pisałem właśnie o AFS. Wyguglowałem i faktycznie jest do niego nowy soft (chyba 0.2), ale mi on nie pomoże, bo naprawia jedynie błąd ostrzenia w AFC na kilku konkretnych puszkach i A7 wśród nich nie ma. Chyba, że jest jakiś jeszcze nowszy.

  7. #10007

    Domyślnie

    To może dla odmiany od waszych wojenek, spytam czy miał już ktoś do czynienia z tym nowym samyangiem 35/1.4 ?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #10008

    Domyślnie

    Cichy chyba coś o tym pisał. A co do softu 35/2.8 to jednak źle doczytałem, bo na stronie Samy jest info o nowszym, 0.3, który podobno poprawia właśnie AF w gorszym świetle <<klik>>

  9. #10009
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Aż się boję zapytać... ile kosztuje adapter poprawnie przenoszący automatykę z bagnetu F, tak żeby działały T28-75 i T24-70 na A7/A7II ?

  10. #10010

    Domyślnie

    Tak mnie się cuś wydaje, że jakieś drobne 1600 złotych dodać odjąć. I chyba nie ze wszystkim działa. A obiektyw oczywiście musi mieć wbudowany silnik, bo adaptera takiego ze śrubokrętem nie ma.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 1001 z 1914 PierwszyPierwszy ... 50190195199199910001001100210031011105111011501 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •