Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 93 z 93
  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petros Zobacz posta
    ... ostrość była ustawiana za plecami fotografującego, a soczewki wypadały... ja tak euforycznie nie podchodzę efektów kalibracji serwisu Studio 5s....ale to tak trochę na marginesie
    Możesz rozwinąć? Sam chce oddać body na kalibrację, a może czegoś się od Ciebie dowiem?

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petros Zobacz posta
    ... ostrość była ustawiana za plecami fotografującego, a soczewki wypadały... ja tak euforycznie nie podchodzę efektów kalibracji serwisu Studio 5s....ale to tak trochę na marginesie
    Nie mam USB docka, więc w ustawienia nie zajrzałem. Ale faktem jest, że po kalibracji AF w korpusie pozostałe obiektywy miały korekcję w korpusie na zero, a Sigma na 19 i idealnie nie było.
    Zachowanie Sigmy po kalibracji w serwisie potwierdza diagnozę Studia 5s, teraz wszystkie obiektywy mają korekcję w korpusie na zero.

    Nie wiem, czy podchodzę euforycznie - byłem tam dwa razy, dwa razy uzyskałem pożądany efekt, a właściciel był miły i sprawiał wrażenie kompetentnego. Statystyka opisywanych na tym forum wrażeń z tego serwisu chyba też świadczy na jego korzyść.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wunat Zobacz posta
    Możesz rozwinąć? Sam chce oddać body na kalibrację, a może czegoś się od Ciebie dowiem?

    Wiele się nie dowiesz. W zeszłym roku dałem tam body(D610) + 2 obiektywy do kalibracji.

    Podejrzewałem, że problem z AF to kwestia body bo korekcję dla wszystkich obiektywów musiałem ustawić na -13...-16 więc początkowo chciałem tylko aparat dać do korekcji + obiektyw pod który miałby być skorygowany (mój Nikkor 85mm 1.. Pan sprawdzał aparat na moim Nikkorze 85mm 1.8, 50 1.8 oraz Tamronie 28-75 2.8. Przy ostatnim, po kilku zdjęciach z ręki, stwierdził, że ten obiektyw łapie ostrość jak mu się chce raz mocny front focus, a raz backfocus i żebym go oddał do serwisu Tamrona jeśli jest jeszcze na gwarancji. Trochę mnie to zirytowało i zastanowiło... bo ja takich efektów nie widziałem (nawet jak robiłem samemu testy na FF/BF przy różnych oświetleniach i różnych odległościach od przedmiotu). Przemilczałem to jednak. Ostatecznie w serwisie pozostał D610, 85 1.8 i 50 1.8 (mojej Sigmy 150 2.8 nie chciał przyjąć i skierował mnie z nią do serwisu Sigmy).
    Po kilku dniach odebrałem. Była podobna gadka do wcześniej przedstawionej, jak to strasznie były rozregulowane obiektywy i że jest teraz ok. Niestety okres wtedy miałem taki, że nonstop siedziałem w pracy, a do tego doszły problemy rodzinne więc aparat ze szkłami sobie leżał w szafce przez 3 miesiące. Po tym czasie go wyciągnąłem w końcu i zacząłem robić zdjęcia z nadzieją że wszystko jest teraz super. Z czyszczenia matrycy jestem bardzo zadowolony. Nie sądziłem, że da się ją wyczyścić do niemal idealnego stanu (była mocno zachlapana/zaburdzona). Jednak jeśli chodzi o AF to wyszło słabo. Mikroregulację muszę ustawiać na -6...-8 (czyli lepiej ale do normalnego stanu wiele brakuje). Głupio mi było iść po tak długim czasie do reklamacji i się wykłócać, wiec mam aparat jaki mam...

    Czy są gorsze serwisy na rynku ? Na pewno są. Czy są lepsze serwisy na rynku ? Nie wiem. Ja brałem pod uwagę piania z zachwytów jakie można przeczytać tutaj na forum i się zawiodłem.
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •