Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Trwałość mocowania obiektywu do body

    Lekkie body (D40) + N18-105VR + dokręcony jeszcze jeden obiektyw (do makro), wszystkie mocowania plastikowe.

    1. Czy dla bezpieczeństwa takiego połączenia ma znaczenie czy body jest w pozycji pionowej/poziomej?
    2. Czy można bez obaw używać takiego zestawu na statywie, bez podparcia obiektywu?

    Ma ktoś może w takim temacie doświadczenia, złe, dobre?


    Pozdrawiam,
    ecml

  2. #2

    Domyślnie

    1. Uważaj po prostu, żeby obiektyw nie robił dźwigni/coś w niego mocno nie przywaliło.
    2. Tak, spokojnie. Na tyle to mocowanie pozwoli ;p Chyba, że obciążasz obiektyw/coś na niego spadnie/ktoś go uderzy.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za szybkie info

    Zakładam, że na tak skonfigurowany zestaw będę bardzo uważał i nie ma możliwości aby coś na niego spadło czy w niego uderzyło. Myślę, że na statywie jest jeszcze o tyle bezpieczniej, że nie będą na mocowania działały żadne siły dynamiczne jak przy noszeniu zestawu na pasku czy body w dłoni.



    Pytanie dodatkowe, już z czystej ciekawości - w razie czego pierwszy rozpada się bagnet w body czy mocowanie w obiektywie? Jest w ogóle jakaś reguła czy bywa różnie?

  4. #4

    Domyślnie

    Przy plastikowym bagnecie obiektywu, to pada tylko ten bagnet - urywają się skrzydełka. Nowy bagnet jest do kupienia na alle... za 35zł
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Pytanie dodatkowe, już z czystej ciekawości - w razie czego pierwszy rozpada się bagnet w body czy mocowanie w obiektywie? Jest w ogóle jakaś reguła czy bywa różnie?
    Prawo Murphyego mówi, że zepsuje się to na czym najbardziej Ci zależy. Dla pewności powtarzaj co jakiś czas głośno w obecności całego zestawu - "tylko nie obiektyw, tylko nie obiektyw", albo "tylko nie filtr, tylko nie filtr" jest szansa, że w razie wypadku zepsuje się właśnie to...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Przy plastikowym bagnecie obiektywu, to pada tylko ten bagnet - urywają się skrzydełka. Nowy bagnet jest do kupienia na alle... za 35zł
    Uspokajająca informacja, dzięki.


    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Prawo Murphyego mówi, że zepsuje się to na czym najbardziej Ci zależy. Dla pewności powtarzaj co jakiś czas głośno w obecności całego zestawu - "tylko nie obiektyw, tylko nie obiektyw", albo "tylko nie filtr, tylko nie filtr" jest szansa, że w razie wypadku zepsuje się właśnie to...
    Samo życie! Niestety, D40 nie ma mikrofonu. Spróbuję powtarzać w myślach ;D


    Pozdrawiam,
    ecml

  7. #7

    Domyślnie

    Ja myślę, że jeżeli to nie jest jakiś pro-statyw, a obiektyw makro waży więcej niż np. Helios 58/2, to statyw może nie dać rady. Myślę też, że N18-105 nie jest najlepszym wyborem (optycznie), ale też może się okazać, że jego silniczek nie daje rady kręcić (jeśli będziesz z tego korzystać).
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  8. #8

    Domyślnie

    A co ma do tego silnik? To jest obiektyw IF.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Racja, ma znaczenie tylko dla tych, które kręcą mordką.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •