Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Nie wytrzymałem do premiery Sigmy 24/1.4(poza tym pewnie i tak bym sobie odpuścił zakup szkła za 4 tysie) i dostałem dziś używkę 30/1.4 w wersji Art z gratisową UVką hoya HD. Obiektyw ma niecałe pół roku(więc jeszcze sporo gwarancji) i wygląda jak nówka a za całość dałem 910 PLN więc myślę, że warto. Obrazek zdecydowanie na plus, piękny bokeh i trochę szerzej niż u Nikkora. AF chyba trochę szybszy niż u N, obiektyw znacznie lepiej zbudowany niż Nikkor i da się w końcu używać pierścienia ostrzenia(zero luzów, bardzo miło chodzi). 1800 za nówkę raczej bym nie dał, ale za 9 stówek myślę że warto.

  2. #22

    Domyślnie

    Za taką kasę (910 zł) to sam bym się skusił i zastąpił swojego Nikkora 35/1.8G.
    Nikon

  3. #23

    Domyślnie

    Hehe, mnie zamieli w serwisie stara sztuke na wersje Art. Byc moze starej wersji nie byli w stanie skalibrowac na puche. To szklo zostawiam sobie na zawsze....
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  4. #24

    Domyślnie

    Najpierw szukalem n35 1.8 potem trafilem na s30 1.4ex i pozniej zostal juz tylko krok do nowej serii art. Waham sie zastanawiam sie czy warto ale skoro nie ma uzywek nigdzie to o czyms to chyba swiadczy.. Nie mialem co prawda n35 1.8 na dluzej ale jak nabede sigme art zdam relacje dla potomnych..

  5. #25

    Domyślnie

    Jakich używek nie ma? Bo nie rozumiem... S35/1.4 Art?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jakich używek nie ma? Bo nie rozumiem... S35/1.4 Art?
    Chyba idzie o 30 1.4 Art... Tego faktycznie jak na lekarstwo na wtórnym

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esk2 Zobacz posta
    ...Waham sie zastanawiam sie czy warto ale skoro nie ma uzywek nigdzie to o czyms to chyba swiadczy...
    Równie dobrze może świadczyć to o tym, że zainteresowanie jest małe i mało egzemplarzy jest na rynku. Swoją 30Art wystawiałem tu na forum kilka razy i zainteresowanie było bardzo małe. Gdy kupowałem na Allegro, tanio było, ogłoszenie wisiało i też nikt przede mną się nie zainteresował. Powód moim zdaniem jest jeden. Na rynku jest sprawdzony 35DX, który jest trochę wolniejszy, trochę gorzej zbudowany (no może nie trochę), trochę mniej ostry, trochę "węższy" i trochę ciemniejszy, za to jest ponad dwukrotnie tańszy.

    PS Z drugiej strony jeśli uda Ci się znaleźć używkę w dobrej cenie to ogólnie warto. Całkiem dobre szkło <<klik>>
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 26-01-2018 o 08:12

  8. #28

    Domyślnie

    @cz4rnuch świetnie rozpisałeś to szkło! Zamiast mnie zniechęcić, to mnie zachęciłeś jeszcze bardziej Dzięki

  9. #29

    Domyślnie

    Przez jakiś czas miałem jednocześnie obydwa obiektywy, przy czym moja Sigma była tą starszą wersją EX.
    Nikon; tani, bardzo lekki, ostrzejszy, AF wolniejszy, bardziej kontrastowy. Obrazek OK.
    Sigma; ciężka, bardzo dobrze zbudowana, AF szybszy i u mnie na wszystkich ówczesnych korpusach bezproblemowy, mniej ostra, słabe brzegi kadru na dużych otworach przysłony. Obrazek bardzo OK.

    Dla mnie Sigma była lepsza. Bardziej odpowiadała mi ogniskowa (szerzej niż w Nikonie) i bardzo ładne plastyczne obrazowanie.
    Kupiłem w stanie nówka za 950 zł. i za tyle sprzedałem. Podobno wersja nowsza jest lepsza od EX-a, jeśli tak to warto poszukać ciekawego egzemplarza.

  10. #30

    Domyślnie

    Trzeba było, Zośku, brać kiedy dawałem. Teraz z tego co widzę faktycznie słaby wybór i drogo.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •