Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Smile zdalne wyzwalanie lamp

    Witam,
    Czy zdalne wyzwalanie lamp jest niezbędne podczas portretów w plenerze lub studio? Można to jakoś zastąpić lampą wbudowaną, ewentualnie dodatkami, które się mocuje na lampę? Pytam ponieważ zastanawiam się nad d90 i 50d, bardziej jestem przekonany do C ze względu na lepsze trzymanie body, tylko właśnie 50d nie posiada tej funkcji, a planuję zająć się fotografią bardziej na poważnie, a nie wiem czy da się jakoś bez tego funkcjonować??

  2. #2

    Domyślnie

    można na kablu


    Ale generalnie proponowałbym zaczęcie zajmowania się fotografią na poważnie od wypożyczenia z biblioteki wrocławskiej kilku pozycji o fotografii. Znajdziesz zapewne Jakubie chociażby takie pozycje jak "Światło i cień" Dederko, "Światło i oświetlenie w fotografii cyfrowej" M. Freemana. I pewnie wiele, wiele innych.
    Ostatnio edytowane przez pgaik ; 03-10-2013 o 13:40
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Co do książek to czytam, czytam i czytam Codziennie przeznaczam 2-3 godz plus praktyka i szukanie info po chyba wszystkich forach związanych z fotografią Tylko narazie nie doszedłem o fotografowaniu z lampami Czasami jak podczas czytania coś mi wpadnie do głowy pytam na jakimś forum, bo mnie ciekawość zżera a następnie wracam do książki Powiedz mi proszę jeszcze minusem takiego wężyka jest pewnie to, że podepnę tylko 1 lampę zewnętrzną np. z parasolką? A co jeśli chciałbym rozstawić 2 statywy z lampami? albo użyć lampy zew na body i drugiej gdzieś przy postaci fotografowanej?

  4. #4

    Domyślnie

    Rozwiązań jest wiele.
    Można kupić kostki z fotocelą do systemówek. Odpalasz je wtedy z wbudowanej.
    Używasz systemu CLS nikona
    Kupujesz wyzwalacze radiowe np. PocketWizard lub PixelKing

    edyta: Co do "C" nie pomogę
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar dominicus
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Warszawa/Brwinów
    Posty
    116

    Domyślnie

    50D to spoko aparat. O ile pamietam to nie ma wybudowanego sterownikami lamp, ale nie jest to konieczne. Możesz zainstalować na nim wyzwalacz radiowy a odbiorniki podłączyć do lamp. Będziesz musiał ustawiać wszystko manualne, ale da sie z tym żyć. Jeśli zależy Ci na TTLu i zdalnej kontroli mocy lamp to niestety musisz kupić droższe lampy i odpowiednie sterowniki, np wspomniane wyżej PW. Nie wiem czy znasz taki blog jak studio w plecaku prowadzony przez Jarosława Sikore. Facet w przystępny sposób opisuje co i jak i sporo fotografował sprzętem Canona począwszy od modelu 20D. Serdecznie polecam www.studiowplecaku.pl ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki wszystkim za pomoc i za stronkę Na pewno skorzystam, co do aparatu to jednak na 99% wezmę d7000 bo kupić body 50d za 1300zl później dokupować kable do wyzwalania lampy, pilot do zdjęć z interwalomeetrem i sterowniki to wyjdzie mnie drożej A tak za niższa kasę zyskam nowsze body i większą żywotność migawki pozdrawiam

  7. #7
    toty
    Gość

    Domyślnie

    Cześć podłączę się do tego tematu.

    Mam body d5200, które nie ma funkcji comander ani możliwości sterowania innymi lampami poprzez wbudowaną lampę.
    Mam też lampę Voeloon V600, która nie ma fotoceli, - przynajmniej ja jej nie odkryłem.

    Żeby wyzwolić moją lampę zdalnie muszę mieć wyzwalacz radiowy, lub kabel, lub zakupić stopkę z fotocelą - ale ona może nie działać poprawnie ze względu na przedbłyski lampy wbudowanej.

    Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wyzwalacz radiowy, tylko który, ponieważ mój budżet jest już nadszarpnięty ;( ?
    YongNuo RF-603C3
    Czy taki wyzwalacz wystarczy, żeby po dokupieniu dodatkowych lamp np.: YONGNUO YN-460II wszystko działało sprawnie. YN-460 wyzwalane przez fotocele.
    Zastosowanie zestawu to fotografia produktowa do własnego sklepu.

    Czy lepiej wymienić lampę Voelon v600 na np YN-568EX i wysztkie wyzwalać przez fotocelę

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez toty Zobacz posta
    Cześć podłączę się do tego tematu.

    Mam body d5200, które nie ma funkcji comander ani możliwości sterowania innymi lampami poprzez wbudowaną lampę.
    Mam też lampę Voeloon V600, która nie ma fotoceli, - przynajmniej ja jej nie odkryłem.

    Żeby wyzwolić moją lampę zdalnie muszę mieć wyzwalacz radiowy, lub kabel, lub zakupić stopkę z fotocelą - ale ona może nie działać poprawnie ze względu na przedbłyski lampy wbudowanej.

    Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wyzwalacz radiowy, tylko który, ponieważ mój budżet jest już nadszarpnięty ;( ?
    YongNuo RF-603C3
    Czy taki wyzwalacz wystarczy, żeby po dokupieniu dodatkowych lamp np.: YONGNUO YN-460II wszystko działało sprawnie. YN-460 wyzwalane przez fotocele.
    Zastosowanie zestawu to fotografia produktowa do własnego sklepu.

    Czy lepiej wymienić lampę Voelon v600 na np YN-568EX i wysztkie wyzwalać przez fotocelę
    Ogromnie wierzyc mi sie nie chce zeby lampa z tego roku z sredniej polki nie miala fotoceli. Jakie masz tryby w tej lampie? U mnie fotocela nazywa sie servo

  9. #9
    toty
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plan3s Zobacz posta
    Ogromnie wierzyc mi sie nie chce zeby lampa z tego roku z sredniej polki nie miala fotoceli. Jakie masz tryby w tej lampie? U mnie fotocela nazywa sie servo
    Też jestem zdziwiony, tańsza wersja ma fotocelę.
    Instrukcja nie jest po polsku link
    specyfikacja z optycznych:
    Główne cechy lampy:
    Pełne wsparcie Canon E-TTL II / Nikon iTTL
    Tryb manualny
    Tryb stroboskopowy
    Duży, podświetlany ekran LCD
    Elektroniczny zoom palnika 24–180 mm
    Regulowana w pionie i poziomie głowica
    Obsługa FEB – Flash Exposure Bracketing, FEL – blokada ekspozycji
    Obsługa błysków na pierwszą i drugą kurtynę
    Obsługa trybu bezprzewodowej pracy w systemie wielu lamp (TTL, manual, STROB) – również jako Master!
    Bezprzewodowe sterowanie przez inną lampę V600, Canon ST-E2, 580EX II lub aparat Canon z funkcją bezprzewodowego sterowania Canon Speedlite (wersja Canon)
    Bezprzewodowe sterowanie przez inną lampę V600, SB-600/700/800/900 lub aparat Nikon z funkcją bezprzewodowego sterowania (wersja Nikon)
    Dioda wspomagająca AF
    Złącze PC oraz zewnętrznego zasilania
    Wbudowany odbłyśnik i dyfuzor
    Sygnalizacja dźwiękowa z możliwością wyłączenia
    Standby – funkcja oszczędzania energii
    Automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem lampy
    Urządzenie posiada 24-miesięczną gwarancję.

    Specyfikacja:
    Liczba przewodnia: 50 (ISO 100)
    Czas ładowania (regeneracji): 0,1–2 s do pełnej mocy
    Temperatura barwowa: 5600K
    Czas trwania błysku: 1/800–1/20000 s
    Kąt doświetlenia: pełne doświetlenie przy ogniskowej 28 mm lub więcej (18 mm dla APS-C)
    Zoom: auto o zakresie 24–180 mm
    Wbudowany dyfuzor oraz odbłyśnik
    Regulacja głowicy: pionowo: −7° do 90°; poziomo: 0° do 270°
    Sygnalizator dźwiękowy
    Zasilanie: 4 × AA (baterie lub akumulatory)
    Wymiary: 196.5 × 77.5 × 58.5 mm
    Waga: 430 g (bez baterii)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez toty Zobacz posta
    (...) zakupić stopkę z fotocelą - ale ona może nie działać poprawnie ze względu na przedbłyski lampy wbudowanej.
    A o tym, że wbudowaną przełącza się w manual nie doczytałeś w instrukcji ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •