Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reed Zobacz posta
    Czy ta Sigma będzie śmigać na D700?
    Na niemieckim EBayu i holenderskim Marktplatsu jest kilka sztuk
    Nie mylisz się? jest pewna ilość Sigm 100-300/5.6-6.7 ale baaaardzo rzadko 100-300/4
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  2. #22

    Domyślnie

    W momencie pisania tamtego postu na ebay było 3-4 sztuki, a w NL obecnie są dwie, za 500 i 600E. Idą szybko, bo parę dni temu było 4
    Reed
    Stopka w remoncie
    Flickr

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reed Zobacz posta
    Czy ta Sigma będzie śmigać na D700?
    Na niemieckim EBayu i holenderskim Marktplatsu jest kilka sztuk
    Witam
    mam d200, d300s i d700 na wszystkich tych puszkach śmiga bez problemu. na pełnej klatce daje naprawdę fajny obrazek. Myślę, że warto ją mieć. Swoją planuję sprzedać tylko dlatego, że chcę się przesiąść na nikonowską 300/2,8.

    Cytat Zamieszczone przez franz55 Zobacz posta
    Kurcze to może i swoją sprzedam )
    i jak, udało się sprzedać? ja swoją planuję ostatecznie zamienić na N 300/2,8

    chętnie poznam opinię kogoś, kto pracuje tą Sigmą na D300s? Bo u mnie to jedyna puszka gdzie musiałem dać ciut na plus. Doszedłem do tego wniosku po solidnym obejrzeniu zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-03-2015 o 01:59

  5. #25

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych, ktorzy mieli te sigmy. Mam do wyboru Sigma 100-300mm f/4 EX DG APO HSM IF i taka sama, ale bez DG tylko z literka D. Mianowicie - Sigma 100-300mm f/1:4D EX APO HSM IF. Co to DG, to wiem, ale samo D ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zyga Zobacz posta
    Mam pytanie do tych, ktorzy mieli te sigmy. Mam do wyboru Sigma 100-300mm f/4 EX DG APO HSM IF i taka sama, ale bez DG tylko z literka D. Mianowicie - Sigma 100-300mm f/1:4D EX APO HSM IF. Co to DG, to wiem, ale samo D ?
    Z tego co się orientuje to wersja bez DG to wersja pod analoga i różni się tym że nie ma procesora więc serwis Sigmy nie skalibruje AF. Mam taką wersje, działa, polecam :P

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikolai Zobacz posta
    Z tego co się orientuje to wersja bez DG to wersja pod analoga i różni się tym że nie ma procesora więc serwis Sigmy nie skalibruje AF. Mam taką wersje, działa, polecam :P
    Wiem Nikolai, ale mnie intersowala sam literka ,,D". Dzwonilem dzisiaj do sigmy i dowiedzialem sie, ze z tym,,D" to wlasnie pod mocowanie nikona tak maja.
    Tu widzac, gdzie te ,,D" jest umiejscowione.


    http://i62.tinypic.com/24fl9wm.jpg


    Do jakiej puszki masz podpieta ta sigme ?

  8. #28

    Domyślnie

    D jak distance... To samo co i w Nikkorach oznacza ze szklo przenosi do korpusu info o odleglosci. Wazniejsze jest DG bo ta wersja ma lepsze powloki zoptymalizowane pod cyfre.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    D jak distance... To samo co i w Nikkorach oznacza ze szklo przenosi do korpusu info o odleglosci. Wazniejsze jest DG bo ta wersja ma lepsze powloki zoptymalizowane pod cyfre.
    Inaczej - powloki antyodblaskowe. Pytalem goscia na forum niemieckim, bo mial oba te biektywy. napisal :

    Die optische Rechnung ist bei allen 100-300/4 Objektiven vollkommen gleich. Der einzige Unterschied ist, dass an den DG-Modellen die Hinterlinse eine andere Vergütung hat als als das non-DG. Dieses Gekaspere um die Hinterlinsenvergütung hat mit der digitalen Fotografie begonnen als irgendjemand mal aufgefallen ist, dass unter bestimmten Gegenlicht-Bedingungen ev. Reflexionen vom Sensor an der Hinterlinse auftreten können. Seither gibt es "digital-optimierte" Objektive, die dieses Problem weniger haben sollen.
    Ich habe dieses Problem noch nie gehabt und soweit ich das verfolgen konnte, tritt es (wenn auch insgesamt sehr sehr selten) auch eher bei kürzeren Brennweiten auf.

    Jak pisze roznego typu odlaski w objektywach tej seri bez DG wystepuja sporadycznie i jak juz to moze sie to zadrzyc na mnieszych ogniskowych. Co do tych objektywow, to w serwisie sigmy dowiedzialem sie jeszcze, ze wersje bez DG byly produkowane do 2005 roku, a z DG do 2009. Jutro, a najdalej pojutrze powinienem dostac moj egzemplarz bez DG. Wybralem go, bo jest w bardzo, bardzo dobrym stanie. A jak juz czytalem na roznych forach objektywy te nie roznia sie w uzyciu i optycznie niczym.

  10. #30

    Domyślnie

    Objektyw doszedl i jestem zaskoczony, ze ma juz przeciez te ,,kilka" lat, a tak uszanowany. Pierwsze kilka zdjec z okna zle nie wygladaja. Przyklad : f-5, 1/1000 z reki, 300mm. Zdjecie pomniejszone z 4288x2848 do 1500x990, nie wyostrzane.
    http://i62.tinypic.com/23ra9gm.jpg
    Jutro mam zamiar go w terenie przetestowac. Jednakze, co mnie boli. AF blyskawicznie znajdzie objekt, ale czesto oddaje odlgosy jakby szukal dalej i kontrolkaa AF w puszce ( d300) miga i wydaje dzwiek ,,pykania". Dzieje sie tak czesciej przy dlugich ogniskowych. Z innym objektywami tego nie mam.
    Wie ktos moze, co moze byc przyczyna takiej sytuacji ?
    Ostatnio edytowane przez Zyga ; 12-03-2015 o 19:06

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •