Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niwek1993 Zobacz posta
    jak sie to zmienia ustawia przeciez nawet stare kamery w cyfrówkach jak kręcą film to same wyostrza jak cos zmienia odległość ...
    Ja też byłem rozczarowany filmowaniem przez mojego D7000. Problem leży w różnicy wielkości matrycy w kompakcie i w lustrzance, przy małej matrycy kompaktu głębia ostrości jest dużo większa i ewentualnych błędów ostrzenia nie widać, lub też nawet w niektórych aparatach ostrzenia przy filmowaniu może w ogóle nie być a i tak wszystko jest ostre. W lustrzance to jest znaczny problem, dlatego preferowaną opcją jest ostrzenie ręczne - są do tego specjalne platformy z wyprowadzeniem ostrości i przysłony na dwa pokrętła (echo "vdslr rig" > google).
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  2. #12

    Domyślnie

    Te systemy wspomagania ręcznego ostrzenia to "focus follow". Oczywiście jest sporo akcesoriów wspomagających filmwoanie lustrzankami ale... nie każdy chce nosić całe to "ustrojstwo" no i trzeba też pamiętać o cenie takich urządzeń. Tak więc jeśli ktoś chce zwyczajnie od czasu do czasu nakręcić filmiki z wakacji, całkowicie "bezstresowo", raczej nie powinien kręcić lustrzankami. Jeśli natomiast priorytetem jest wysoka jakośc obrazu a użytkownik jest w stanie znieść niewygody oraz koszty dodatkowego sprzętu, wtedy jak najbardziej powinien filmować lustrzankami. Pamiętając oczywiście o tym, że nie są to urządzenia profesjonale i obarczone przez to m.in. wadami powstawania hot / dead pixeli na matrycach, co było już na forum poruszane. Tak więc może się okazać, że po zakupie RIGu, Focus Follow, lustrzanki i dobrego obiektywu do filmowania, nagle wypadnie nam 100 hot pixeli, które będą świeciły na naszych filmach... To może skutecznie zepsuć humor na dłuższy czas. Kręcąc zwykłą kamera HD nie uzyskami tak wyśrubowanej jakości obrazu, szczególnie jeśli mamy na myśli wartości artystyczne (np. małą głębię). Uzyskamy jednak ogromną wygodę, skuteczny Auto Focus , ominie nas także kilka innych brzydkich niespodzianek. Trzecim rozwiązaniem jest zastosowanie systemy 4/3 (np. Panasonic G6 / GH3). Tam uzyskamy jakość i plastykę prawie taką jak w lustrzankach przy większej skuteczności AF. W modelu GH3 śmiem twierdzić, że jakość obrazu video będzie przewyższać większośc luster ze względu na dostępny ogromny bitrate oraz format onagrywania 50p. Każdy wybiera to co dla niego wygodne - można też jeden sprzęt przeznaczyć do zdjęć a drugi do filmów)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •