Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pytanie dotyczące wideo

    Witam mam takie pytanie bardzo amatorskie chciałbym kręcić filmy d5100 bo widziałem co potrafi tylko jak zaczynam to odrazu pojawia sie pytanie dlaczego nie chce sie samo wyostrzac tylko jak cos podejdzie blizej to zaraz jest zamazane ... jak sie to zmienia ustawia przeciez nawet stare kamery w cyfrówkach jak kręcą film to same wyostrza jak cos zmienia odległość ...
    D5100 18-105 VR

  2. #2
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niwek1993 Zobacz posta
    Witam mam takie pytanie bardzo amatorskie chciałbym kręcić filmy d5100 bo widziałem co potrafi tylko jak zaczynam to odrazu pojawia sie pytanie dlaczego nie chce sie samo wyostrzac tylko jak cos podejdzie blizej to zaraz jest zamazane ... jak sie to zmienia ustawia przeciez nawet stare kamery w cyfrówkach jak kręcą film to same wyostrza jak cos zmienia odległość ...
    wpisz sobie w googla "filmowanie lustrzankami" , ewentualnie kup sobie jakiś kompakt.

  3. #3

    Domyślnie

    A ustawiłeś ostrzenie AF na AF-C - śledzenie ?

  4. #4

    Domyślnie

    tak i dalej nic dopiero jak sie nacisnie w trakcie filmowania do polowy spust migawki to wyostrzy ale sa szumy na filmie i slychac dzwiek ostrzenia obrazu ...
    D5100 18-105 VR

  5. #5

    Domyślnie

    Dźwięk będzie zawsze słychać gdy będzie pracował AF gdy będzie się używać mikrofonu w body.

  6. #6

    Domyślnie

    Bo tak naprawdę najlepszy efekt uzyskasz ostrząc ręcznie i będzie cicho (nie będzie słychać AF w szkłach) i będziesz panował nad ostrością. Ale ja się nie znam bo mi mój korpus służy tylko do zdjęć. Może wypowie się ktoś bardziej doświadczony z filmowaniu.

  7. #7

    Domyślnie

    no chciałbym wlaśnie żeby mi ktoś powiedział co robi filmy listrzanką jak sobie z tym radzi bo bardzo mi zależy ... a jak ręką bede mial ostrzyć to albo nie trafie z ostrością albo zajmnie mi to dużo czasu i wogóle nie poręczne to jest
    D5100 18-105 VR

  8. #8

    Domyślnie

    Przy filmowaniu aparat nie wie co jest ostre, a co nie. Możesz jedynie próbować używać AF w czasie filmów, ale zdecydowanie lepsze efekty (choć więcej pracy) daje ostrzenie ręczne.
    Póki nie kręcisz filmów na przesłonach f/1.4-f/2, to nie powinno być większych problemów z ustawieniem ostrości. Przy bardzo jasnych szkłach, a jeszcze jak są szerokie, to jest znacznie ciężej.

    Co do trafiania - detekcja kontrastu działa póki ma statyczny obraz. Jak masz poruszające się obiekty, to zapomnij, że aparat ustawi ostrość. A szybkość - szczerze, to mi ręczne ostrzenie zajmuje połowę czasu niż potrzebuje na to aparat.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 27-09-2013 o 13:21
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Przy filmowaniu lustrzankami zapomnij o AF - działa fatalnie. Sprawdzałem D3200, D5100, D5200, D7000, D7100, Canony 550D i 5DmkII, a nawet kilka soniaków. W każdym przypadku użycie AF podczas nagrywania filmu wypada tragicznie, niezależnie od obiektywu. Pozostaje ostrzenie ręczne (tak robię), albo zakup prawdziwej kamery
    |D200|D7000|D3200|N17-55/2.8|S70-200/2.8|S10-20/3.5|S35/1.4|N18-70/3.5-4.5|kilka M42|M48AF-1iN|

  10. #10

    Domyślnie

    Przy filmowaniu lustrzankami sporą rolę odgrywa też głębia ostrości (w kontekście działania AF). Ta jest zawsze bardzo duża w przypadku amatorskich kamer cyfrowych. Chcąc aby w lustrzankach AF tak "nie wariował" musimy pilnować, zeby GO była dostatecznie duża. Oczywiście nie załatwia to problemu ani nie sprawia, że AF w będzie działał tak jak w kamerze ale pozwoli ograniczyć część problemów. Chcąc uzyskać najlepsze efekty trzeba jednak ostrzyć manualnie - co nie jest proste (szczególnie przy mniejszych GO) oraz z niektórymi obiektywami.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •