Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie D7000 i Tamron 17-50 2.8 Di II LD

    witam

    wlasnie udalo mi sie kupic takie szkielko i mam pare pytan po malych testach w domu

    jesli chodzi o trafianie to jest super troche smiesznie bzeczy silnik ale jest git

    moje pytanie dotyczy ISO a dokladnie trybu AUTO ISO

    robilem fotki w pokoju przy zarowym i wedlug mnie przy tym szkle jak ustawilem recznie ISO 200 to jest OK tzn zdjecie jest dobre ostre i jasne takie dokladnie jak panuje sytuacja w pokoju czyli pokazuje mi 100% prawdy

    ale jak zrobie AUTO ISO to aparat winduje ISO az do 6400 i tu juz gozej z jakoscia zdjecia poprzez wysokie ISO normalka tak mi sie wydaje

    moje pytania dotycza D7000 i podlaczonego T 17-50 :

    zdjecia w osw. zarowym : do jakiego max ISO mozna robic fotki zeby byly dobre tzn ze szczegolami
    mowie tu o fotkach wyswietlanych na TV lub wywolanych w standarcie tj. 10x15
    zeby nie bylo tzw kaszy

    na jakiej przyslonie wedlug was jest najlepsza zyleta standartowe foty (niby w opisach i testach podaja 4 )
    na jakiej przyslonie w tym polaczeniu zrobic najbardziej ostra fotke np calej rodziny zeby kazda twarz byla ostra

    przy 18-105 na 5.6 jest super a na fotce calej rodziny dawalem 11

    i jeszcze jedno dlaczego niby to szklo jest tak polecane to tzw "kotleta"

    dlatego ze jasne ?? stale 2.8 czy sa inne predyspozycje dla tego szkla ??
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  2. #2

    Domyślnie

    aparat chce jak najbardziej skrócić czas otwarcia migawki, dlatego tak wysokie ISO. W ustawieniach auto ISO możesz sobie wybrać jakiej czułości aparat ma nie przekraczać i poniżej jakich czasów nie schodzić.
    Osobiście Auto ISO uważam za rzecz przydatna jedynie w oczywistych warunkach, np przy dobrej pogodzie. W przypadku gdy scena jest bardziej wymagająca zdecydowanie wolę zdać się na siebie i sam dobrać wartość.
    Jeszcze nie mam tego aparatu, mówię jeszcze bo już jest do mnie w drodze więc jak to z maksymalnym ISO w przypadku konkretnie tego modelu jest to nie wiem, ale na podstawie innych aparatów, niższej klasy lub wyższej mogę jedynie przypuszczać, że ISO 1600 nie powinno być dla niego większym problemem, a na pewno nie na odbitce 10x15

    Tamron do kotleta... uniwersala ogniskowa no i stałe światło 2.8, a jak wiadomo nie zawsze w kościele jest dobre światło... ale z tym, że jest tak bardzo polecany to bym uważał, jest to jakaś alternatywa dla N17-55 2.8, który jest zdecydowanie lepiej zbudowany, ostrzejszy no i... droższy

    Co do rodzinnych zdjęć, i ogólnie sposobu fotografowania to myślę, że jakoś drastycznie nie powinieneś zmieniać swojego stylu, ten obiektyw daje Ci pewne możliwości w stosunku do 18-105, mianowicie lepsze światło, czyli możesz bardziej poszaleć, przy fotografi rodzinnej jednak lepiej jest przymknąć np tak jak mówisz do f11.
    Czy różnica w ostrości będzie, ciężko powiedzieć, na pełnych dziurach pewnie troszkę tak z przewagą tamrona, ale po przymknięciu nie sądzę.
    NIKON

  3. #3

    Domyślnie

    Przymykasz do F 11 w domu i dziwisz się że aparat ustawia ISO 1600???
    Po drugi, po co aż tak przymykasz przysłonę???

    Zanim zaczniesz kombinować z przymykaniem przysłony, to poczytaj o głębi ostrości. Następnie pobaw się "teoretycznie" choćby tutaj:

    http://taat.pl/narzedzia/foto/kgo/

    To jedna z pierwszych stron jakie "wypluło" mi Google, ale jest wiele podobnych kalkulatorów.

  4. #4

    Domyślnie

    Tamron 17-50 nie jest tak bardzo polecany do kotleta - ma stanowczo za powolny AF, a tym samym mało celny przy odrobinie ruchu.

    A co do auto ISO - to nie wina aparatu, że Ci skacze do 6400, tylko twoja. Ustaw odpowiedni czas jako najdłuższy i limit ISO, to nie będzie tak skakało.

    A co do f/11 - zacznij zabawę z fotografią od podstaw - czyli podstawowych pojęć (głębia ostrości, odległość hiperfokalna, itp).
    Bo przymykanie przesłony do f/11 w celu zrobienia zdjęcia rodzinnego, to bym rozumiał... przy aparacie średnio- lub wielkoformatowym, ale przy DX, gdzie albo ogniskowa krótka, albo odległość duża, to zupełnie nie potrzebne.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    no wlasnie naczytalem sie Kelbiego i tam wlasnie tak jest ze przy fotografi rodzinnej gdzie maja byc wszyscy na fotce wyraznie widoczni mam przymkac do f11

    zeby caly kadr byl ostry

    na D7000 przesiadlem sie obecnie po paro miesiecznym uzywaniu D300 gdzie wlasnie wszystko ustawialem recznie w Trybie A

    ale dobra pobawie sie dalej bo aparat super mi sie podoba i narazie nie planuje wymiany

    a wlasnie w rodzinie bylo wesele i moglem poszalec jako drugi fotograf od slubu zaczynajac na kotlecie konczac

    tylko ze ten Tamron nie zdazyl przyjsc i zdjecia robilem 18-105

    na 1000 fotek wesele plus poprawiny do kosza poszlo jakies 20 sztuk bo nie mialy ostrosci

    to chyba niezle jak na D7000
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andi74 Zobacz posta
    no wlasnie naczytalem sie Kelbiego i tam wlasnie tak jest ze przy fotografi rodzinnej gdzie maja byc wszyscy na fotce wyraznie widoczni mam przymkac do f11

    zeby caly kadr byl ostry
    Czytanie nie wystarczy. Trzeba jeszcze zrozumieć to co się czyta.
    Robiąc kilka głów bardzo blisko siebie w różnej odległości od aparatu, obiektywem 50mm na pełnej klatce trzeba będzie przymknąć.
    Robiąc zdjęcie rodzinne ogniskowa ~20mm na DX to przy f/4 czy f/5.6 masz już wystarczającą głębię, aby mieć ostre pół pokoju, jak nie cały
    20mm @f/5.6, odległość 2m, GO=3.3m,
    @f/4 - GO = 1.9m
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 26-09-2013 o 19:59
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andi74 Zobacz posta
    [...]

    na 1000 fotek wesele plus poprawiny do kosza poszlo jakies 20 sztuk bo nie mialy ostrosci

    to chyba niezle jak na D7000
    Weź nie pisz takich rzeczy o D7000, powinieneś mieć nikłe wymagania i akceptować 20% skuteczność AF.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Weź nie pisz takich rzeczy o D7000, powinieneś mieć nikłe wymagania i akceptować 20% skuteczność AF.
    he he he ....
    skoro zostałem wywołany do tablicy to pragnę zauważyć , że gdyby podczas kotleta pucha nie trafiała z ostrością w tak STATYCZNE obiekty jak dwie ciotki i stryjek konsumujący przy stole flaki to ...... wiadomo co należałoby z nią zrobić; (nawet o to D7k nie podejrzewam)

    Pragnę zasygnalizować osobom nie potrafiącym czytać ZE ZROZUMIENIEM obszerniejszych niż dwie linijki tekstów , że moje wypowiedzi z innego wątku , na które tak chętnie kolega MstrG zechciał się powyżej powołać ( myśląc że jest przy tym bardzo zabawny) TYCZYŁY się MPZ dot. celności AF podczas focenia bardzo dynamicznych scen sportowych , wykonywanych w trudnych warunkach oświetleniowych i na długich ogniskowych.
    EOT

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    he he he ....
    skoro zostałem wywołany do tablicy to pragnę zauważyć , że gdyby podczas kotleta pucha nie trafiała z ostrością w tak STATYCZNE obiekty jak dwie ciotki i stryjek konsumujący przy stole flaki to ...... wiadomo co należałoby z nią zrobić; (nawet o to D7k nie podejrzewam)

    Pragnę zasygnalizować osobom nie potrafiącym czytać ZE ZROZUMIENIEM obszerniejszych niż dwie linijki tekstów , że moje wypowiedzi z innego wątku , na które tak chętnie kolega MstrG zechciał się powyżej powołać ( myśląc że jest przy tym bardzo zabawny) TYCZYŁY się MPZ dot. celności AF podczas focenia bardzo dynamicznych scen sportowych , wykonywanych w trudnych warunkach oświetleniowych i na długich ogniskowych.
    EOT
    Ja nie myślę, że jestem bardzo zabawny. Skoro przy bardzo dynamicznym meczu dzieci z przysłoną f/5.6 było 20% trafień D7000, to na weselu na jakim poziomie amatorska skuteczność dobrych technicznie kadrów jest powszechnie akceptowalna? Ciekawe jak ten koleś robił zdjęcia D7000 i to na przysłonie f/2.8: http://www.flickr.com/photos/fac-man/with/5637608830/ ? Pewnie mecz nie był bardzo dynamiczny.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    ............... Skoro przy bardzo dynamicznym meczu dzieci z przysłoną f/5.6 było 20% trafień D7000, to na weselu na jakim poziomie amatorska skuteczność dobrych technicznie kadrów jest powszechnie akceptowalna? Ciekawe jak ten koleś robił zdjęcia D7000 i to na przysłonie f/2.8: http://www.flickr.com/photos/fac-man/with/5637608830/ ? Pewnie mecz nie był bardzo dynamiczny.
    Nie potrafię Ci pomóc w rozstrzygnięciu Twoich dylematów ....... sorry.

    Żeby było jasne : nie mam nic do D7k - to MZ świetna pucha .......... jak się szczęśliwie uda trafić dobry egzemplarz........... a że to nie takie łatwe ..... no cóż .... c'est la vie
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 27-09-2013 o 00:21

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •