Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77
  1. #1

    Domyślnie Grip Mike D7100 - moje opinie

    Hej.
    Zamówiłem grip firmy mike do nikona d7100. Wiem że wielu sie zastanawia wiec opisze swoje odczucia, moze komuś pomoże to w wyborze.

    Wykonanie gripa nie budzi zastrzerzeń. Wszystko jest spasowane, material dość dobry, robi bardzo dobre wrażenie. przyciski chodzą delikatntnie i precyzyjnie, chociaz ciutkę z wieksym oporem ( pokretła ) anizeli w aparacie. Wyglad toszkę dziwny. Wydaje mi się ze D90 z gripem było troszke szersze a niższe. Tutaj ma sie wrazenie że komplet jest dosć wąski a wysoki. Grip nie przylega od korpusu cal apowierzchnią gdyż tak jest zaprojektowany. Z boku przylega całkowicie, natomiast jak wiemy w body ekran i caly panel z przyciskami jakby odstaje od body na 0.5 cm, i wystaje to poza grip - dziwne uczucie. Najgorsze jest to iż grip jest tylko na jedna baterie ( do d90 byl na dwie ) owszem jest mozliwosc wlozenia i uzywania bateri w body nawet gdy grip jest przylrecony. Jednak gdybym mial za kazdym razem kiedy wyciagam baterie z body odkrecac i przykrecac grip to wkur..bym się. Uwazam ze jest mniej praktyczny niz grip od d90 ktory dawal dostęp szybki do dwoch baterii.
    Grip narazie nie robi zadnych psikusów, pokazuje poziom baterii prawidłowo, wszystkie funkcje dzialaja poprawnie. Trzyma sie go pewnie tu nie ma zastrzerzeń. Jednak dość smukły wygląd i pojemnosc tylko jednej baterii w moim odczuciu daje pewien niedosyt. gdybym wczesniej mial go w reku nie wiem czy zdecydowalbym sie na zakup. No ale jak juz jest to niech jest.

    Zakupiony w foto-tip za 195 zł. Przesyłka błyskawiczna.
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  2. #2

    Domyślnie

    dzieki za info, tez celuje w taki.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale oryginał NIKON MB-D15 też ma taką konstrukcję, że jedna bateria pozostaje w body, a drugą wkładamy do gripa, więc nie wiem czy można to tak porównywać, tym bardziej, że chyba nie istnieją zamienniki do D7100 o konstrukcji typu D90.

    Skąd takie rozwiązanie z aku w gripach do bardziej zaawansowanych body? Być może chodzi o to, że można wydłużyć maksymalny czas pracy aparatu poprzez użycie aku dedykowanego w body oraz 6 x AA w gripie.
    --- Nikon D90 + 18-105 VR, TAMRON 60 f2 Makro, Nissin Di622 Mark II, Nodal Ninja 4 SP, QUANTUUM 2x S750 Ws + akcesoria ---

  4. #4

    Domyślnie

    Być może, jednak nie za bardzo mi odpowiada jedna bateria w body, szczerze mowiac nie wiedzialem ze jest taka konstrukcja
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  5. #5

    Domyślnie

    zawsze moźna oddać i kupić pixella tam jest kieszeń na dwa aku
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  6. #6

    Domyślnie

    Taki trend, wszystkie nowe grypy nikonowskie tak mają. Mnie wystarcza w zupełności bateria w gripie, starcza ok. 1500 fotek. No i bezpieczniej pracowac na jednym aku, tym bardziej w zamienniku.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kszysiek2 Zobacz posta
    zawsze moźna oddać i kupić pixella tam jest kieszeń na dwa aku
    A możesz zdradzić jaki model? Do d15 wchodzi tylko jeden lub 6 AA.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kszysiek2 Zobacz posta
    zawsze moźna oddać i kupić pixella tam jest kieszeń na dwa aku
    Jesteś pewien, że ma kieszeń na 2 akumulatory ? Posiadam Pixel Vertax i mam na jeden aku w gripie i nie widziałem innych modeli tej firmy pasujących do D7100.

  9. #9

    Domyślnie

    Pixel ma na jeden aku lub 6 AA. Jak wszystkie inne do D7100, z reszta.

  10. #10

    Domyślnie

    może się pomyliłem co do dwóch aku, ale niewygodnie się trzyma body z podpiętym gripem z krótkim szkiełkiem
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •