Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 77 z 77
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannyx1 Zobacz posta
    wszystkie zamienniki to złomy
    Bo? Coś więcej? W sumie to raczej plastiki bo metalu tam skromnie
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  2. #72

    Domyślnie

    Pewnie "bo tak...."
    Ja mam zamiennik w D90 i jest OK. Zastanawiam się teraz nad gripem do D7100. Zakup oryginału bez szans. Wolę kasę dołożyć do jakiegoś szkła...
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  3. #73

    Domyślnie

    Po 2 miesiącach użytkowania Meike wydaje się, że zużywanie energii jest szybsze, niż w przypadku bez gripa. Na gripie (bateria tylko w gripie) wykorzystując sigmę 17-50 i nikkora 70-300 VR przemiennie mogę zrobić około 200-300 zdjęć. Bez gripa liczba zdjęć, w podobnych warunkach, wzrasta do 400-500. Czy ktoś zauważył podobne zależności? Dodatkowo wydaje mi się, że ilość energii ubywa mimo nieużywania aparatu. Czy grip pobiera prąd przy wyłączonym aparacie?
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  4. #74

    Domyślnie

    No i padł? Bardzo szybko wyczerpuje akumulator - prawie 100% w 24 godziny bez uruchamiania aparatu. A minął jakiś rok od zakupu. Czy u kogoś było podobnie?

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  5. #75

    Domyślnie

    Witam,
    Miałem Meike do d7200 z aku Eneloop i nie zauważyłem efektu szybszego zużycia energii. Sprzedałem bo wydawał mi się za licho wykonany i słabo spasowany w stosunku do oryginału (mam oryginał dla porównania). Ale działał bez różnicy w stosunku do oryginału. Szybszego zużycia źródła energii nie zauważyłem - leżał nie używany chyba z miesiąc i potem wszystko było tak, jak trzeba.
    W sumie jednak wolę oryginalne gripy, choć mam świadomość, że są niestety niesprzedawalne...
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  6. #76

    Domyślnie

    Wysłałem grip do serwisu. Wymienili od ręki. Nowy działa jak na razie zarówno z eneloopami jak i akumulatorem. Trzyma.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  7. #77

    Domyślnie

    Skąd takie rozwiązanie z aku w gripach do bardziej zaawansowanych body? Być może chodzi o to, że można wydłużyć maksymalny czas pracy aparatu poprzez użycie aku dedykowanego w body oraz 6 x AA w gripie.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •