Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olsono Zobacz posta
    koledzy, powiecie mi gdzie nabędę Meike do d7100? wszędzie tylko Newell, z którym mam średnie doświadczenie (fatalna jakość wykonania przy gripie do d5100) i Pixel Vertax. ale nie wiem czy jest sens dopłacać 100 do tego Pixela?
    Na przykład tutaj nabędziesz. Tyle, że od Niemca. Można też z Hongkongu, wychodzi mniej niż połowa w/w ceny, ale idzie za tym niepewność i długi czas oczekiwania...

    Zaletą ebaya - jeśłi płacisz paypalem - jest pełna ochrona kupującego. Często tam kupuję i nigdy nie miałem problemów.

    P.S. Widzę, że 18-105 poszedł pod młotek, czyżby zmiany w szklarni w środkowym zakresie ogniskowych i przymiarki do Sigmy 17-50/2.8 ?
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  2. #22

    Thumbs up

    Pisząc już teraz jako użytkownik gripu Meike kupionego na ebay mam jedynie żal do siebie, że nie kupiłem go wcześniej.
    Bardzo poprawia ergonomię. Kilka uwag:

    - Z aparatu robi się konkretny klocek, co dla użytkowników z dużymi dłońmi jest bardzo istotne.
    - Przyrostu ciężaru bym nie demonizował.
    - Wreszcie mam gdzie podziać piąty palec przy ujęciach w poziomie, w pionie jest jeszcze więcej miejsca na uchwyt.
    - Cała guzikologia w porządku, można zablokować pokrętła i przyciski gripa, jeśli nie chcemy ich używać.
    - Odrobinkę zbyt swobodnie działa joystick na gripie.
    - Jakość gumy wydaje się nieco gorsza ( jak widać jest to możliwe ) niż na korpusie D7100, jest ona nieco ciemniejszego koloru i bardziej miękka od oryginalnej , ale akceptowalna.
    - Poprawna współpraca z Eneloopami, chociaż sprzęt szybciej je "zjada" niż EN-EL 15 i naturalnie nie pokazuje zużycia akumulatorków w procentach, tylko graficznie, szacunkowo a ubytek naładowania pokazuje skokowo w trzech etapach: pełny-częściowo zużyty-rozładowany.
    - Tandem grip+body+obiektyw jest też trochę mniej stabilny w pozycji stojącej i trochę za duży na statywie.

    Ogólnie - jestem na duże TAK
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez warpman Zobacz posta
    Na przykład tutaj nabędziesz. Tyle, że od Niemca. Można też z Hongkongu, wychodzi mniej niż połowa w/w ceny, ale idzie za tym niepewność i długi czas oczekiwania...

    Zaletą ebaya - jeśłi płacisz paypalem - jest pełna ochrona kupującego. Często tam kupuję i nigdy nie miałem problemów.

    P.S. Widzę, że 18-105 poszedł pod młotek, czyżby zmiany w szklarni w środkowym zakresie ogniskowych i przymiarki do Sigmy 17-50/2.8 ?
    17-50 2.8 kiedys na pewno tak, póki co S 10-20.

    ja zamówiłam w końcu Newella, mam nadzieję, że gumy będą się trzymać na swoim miejscu, jak nie - pójdzie na wymianę.
    D7100 | S 10-20 4-5.6 EX | N 35 1.8G | T 70-300 VC USD | SB-700

    Pozdrawiam, Ola

  4. #24

    Domyślnie

    Ma ktoś jeszcze jakieś komentarze, bądź doświadczenie z owymi gripami? Jestem na etapie wyboru, stąd też mój powrót do tematu.

  5. #25

    Domyślnie

    No jak z tym Newellem? Wszystko OK? Może ktoś ma jeszcze?

  6. #26

    Domyślnie

    podczas uźywania meika zauwaźyłem ,źe jak przemieniam aparat z poziomu do pionu to aparat traci zasilanie i nie mam pojęcia od czego to zaleźy.
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kszysiek2 Zobacz posta
    podczas uźywania meika zauwaźyłem ,źe jak przemieniam aparat z poziomu do pionu to aparat traci zasilanie i nie mam pojęcia od czego to zaleźy.
    1. Sprawdź, czy masz dobrze zamkniętą "szufladkę"z bateriami (przekręcony do końca zamek).

    2. Jeżeli zjawisko ma miejsce z baterią EN-EL15, sprawdź czy jest prawidłowo zamocowana w szufladce - trzeba wywrzeć lekki ucisk przy wkładaniu baterii (albo zapakuj 6xNiMH i zobacz, czy problem nadal występuje - jeśli nie, to będzie wina mocowania baterii EN-EL15 w szufladce).
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  8. #28

    Domyślnie

    przy baterii EL nic się nie dzieje ,jedynie po załadowaniu akumulatorków AA.
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  9. #29

    Domyślnie

    To może z akumulatorkami coś nie halo? Próbowałeś na innym komplecie?
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  10. #30

    Domyślnie

    Mój "majkel" działa już jakiś czas. Żadnych zużyć, cały czas działa idealnie. Za tę cenę kupiłbym go drugi raz.
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •