Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Przed studniówką kilka porad

    Witam,

    na początku chciałbym przeprosić jeżeli umieściłem temat w nieodpowiednim dziale i w razie czego proszę o przeniesienie.

    Niedawno dostałem propozycję robienia jednej klasie zdjęć na studniówce. Chciałem zapytać bardziej zaawansowanych fotografów na co trzeba zwracać szczególną uwagę podczas już przed rozpoczęciem oraz na samej studniówce? Chodzi mi o kilka porad co, jak, kiedy, gdzie etc.

    Za wszelkie porady i wskazówki z góry dziękuję i pozdrawiam
    Adrian Cimochowski

  2. #2

    Domyślnie

    Nigdy nie strzelałem studniówki, ale miałem takową na chłopski rozum pomyśl na początek będą mamrotać na przemowie, wniesienie sztandaru, taniec, czasem na zakończenie coś jest chociaż teraz już wszyscy pijani odpadają w połowie , gdzieś w środku impry robią czasem zbiorowe albo balony rzucają... musisz wiedzieć komu robisz foty dogadaj się na temat oznaczenia swoich... chwila namysłu i będzie git.. jak jesteś sam to się i tak nie rozdwoisz, obejrzyj zdjęcia innych... wszyscy na łatwiznę myślą żeby wsiąść aparat w łapę i dymać kasę....

  3. #3

    Domyślnie

    Ja miałem studniówkę w tamtym roku...to może opiszę co robił nasz fotograf (może Ci to w czymś pomoże).

    Zanim się to wszystko oficjalnie rozpoczęło (jak każdy się schodził) fotograf chodził między stołami mojej klasy i robił zdjęcia uczniom i os towarzyszącym. Staraj się łapać jak dziewczyna przypina chłopakowi jakąś wstążkę czy tam kotylion (czasami zwykłe plakietki). Później gdy dyrektor zaczynał przemawiać to fotograf podszedł, zrobił mu zdj i wrócił do nas. Podczas poloneza też staraj się łapać jak najwięcej osób. W pozostałym tańcu też rób zdj (szczególnie jak się jakoś wygłupiają, przytulają do siebie pozując). Podczas przerwy w tańcach (jak już będzie ciemno) rozwieś na stojaku tło (jak nie masz to znajdź fajne miejsce albo jednolite co łatwo będzie można usunąć i dokleić jakieś inne tło) i rób zdjęcia parami (pamiętaj, że musisz się pośpieszyć z tym zanim większość będzie pijana, najlepiej 1-sza przerwa).

    Widząc, że dziewczyny gdzieś na korytarzy robią sobie zdjęcia na jakiś kanapach (jeżeli jest to jakiś dworek) też mógłbyś podejść i parę zdjęć porobić aczkolwiek myślę, że zapewne same będą mieć cyfrówki.

    Tyle z mojej strony. Może mało pomocne ale myślę, że zawsze coś.
    Powodzenia
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  4. #4

    Domyślnie

    najważniejsze to lampa, ważne chwile żeby ująć wprowadzenie sztandaru, potem to polonez, potem na zabawie to polowanie na fajne ujęcia w tańcu

  5. #5

    Domyślnie

    Może drobnostka, ale... Jeśli robisz tylko jedną klasę, to pamiętaj, żeby ich sobie w jakiś sposób oznaczyć. Najpewniejszym patentem są po prostu wstążki w określonym kolorze przypięte do garnituru / sukienki.
    D90 | F75 | F70
    35/1.8G | 50/1.8D | 28-85/3.5-4.5 | 18-105/3.5-5.6G | T80-200/4 AI-S
    PLC3 | 12XP | H44M-4 | P135/2.8

  6. #6

    Domyślnie

    Ustal ile osób chce kupić zdjęcia. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby wszyscy z klasy solidarnie składali się na Twoją pracę. Pieniądze powinny być zebrane jeszcze przed studniówką i czekać na Ciebie u kogoś z grupy organizującej imprezę. Ja nie dotykam studniówki jeśli ten warunek nie jest spełniony
    Odbitki czy płyty/jedna płyta z plikami
    Zobacz czy opłaca się podnosić aparat do oka
    Ustaw parametry odpowiednie do zastanych warunków i efektu jaki chcesz uzyskać. Zrób poprawne zdjęcia
    myślę co piszę

  7. #7

    Domyślnie

    Studniówka to w sumie reportaż. Imo ważne jest mieć dobre oko i refleks.
    Oczywiście niezbędna jest lampa i zapasem zasilania.

  8. #8

    Domyślnie

    no cóż nie spodziewałem się takiego odzewu, ale bardzo Wam dziękuję, powyższe rady na pewno się przydadzą. Dodam, że będzie nas minimum dwóch albo trzech na jedną klasę, i nigdy nie pomyślałbym o tym, żeby ich jakoś oznaczyć ale zastanawiałem się w jaki sposób ich rozpoznam... dziękuję

    oczywiście mile widziane inne podpowiedzi...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •