Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podział akumulatorków

    Cześć
    Nie za bardzo nadaje się do działu zasilania więc piszę tutaj.
    W prawdzie jeszcze nie mam lustrzanki, a co dopiero lampa czy grip.

    Jak dzielicie akumulatorki? Czy w ogóle je dzielicie?
    Zastanawiam się czy jest sens. Z jednej strony w każdym urządzeniu akumulatorki są rozładowywane inaczej więc powinny być podzielone na komplety.
    Chciałbym do lampy mieć 2kpl (8xAA) go gripa 1kpl (6xAA) do tego jeszcze mam dość prądożerną latarkę 2kpl (4xAA).

    Wychodzi 18szt AA (ewentualnie 24szt gdybym miał zapas do gripa).
    Dzielić to? Może ładować wszystkie, nic nie oznaczać i używać je wymieszane?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak będziesz miał porządną ładowarkę (z funkcją rozładowania) i dobre akumulatory (np. Sanyo Eneloop) to nie ma sensu ich dzielenia.
    Wszystkie zawsze będą jednakowo naładowane, a jak się rozładują, to nie pozostanie nic innego jak wrzucić je na ładowarkę i dać im najpierw rozładowanie, a później ładowanie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Ja staram się używać zestawami, okresowo sprawdzając pojemność procesorową ładowarką i grupując je wg pojemności, jeżeli są większe różnice. Cała zabawa po to, żeby baterie wyładowywały się razem i jedna słabsza nie "psuła" całego zestawu. W praktyce, o ile różnice są w granicach 10%, to często nie jest to zbyt widoczne, ale pozwala wyłapać uszkodzone baterie których pojemność mocno odbiega od reszty.
    d70s + N18-70 + N55-200

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •