Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie co sądzicie o gripie do nikona d3200?


  2. #2

    Domyślnie

    Tego konkretnego modelu nie widziałem, ale mam podobny wynalazek do mojego D5100.

    Plusy:
    + lepsza ergonomia podczas zdjęć pionowych (łatwiej trzymać aparat, jest dodatkowy spust)
    + jeśli (tak jak ja) masz duże dłonie - lepsza ergonomia podczas zdjęć poziomych (mały palec nie ucieka niewiadomo gdzie, tylko opiera się na gripie, dając tym samym stabilniejszy uchwyt całego sprzętu)

    Minusy:
    - do działania dodatkowego spustu potrzebny jest kabelek podłączony do gripa i do aparatu
    - jeśli chcesz korzystać z dodatkowego spustu jednoczesnie z GPSem, to masz problem - bez uzycia lutownicy się pewnie nie obejdzie...

    Pakowania w to urządzenie dwóch akumulatorków nie polecam - o ile mi wiadomo, to ten grip po prostu łączy akumulatorki równolegle, co z elektronicznego punktu widzenia nie jest zbyt szczęsliwym rozwiązaniem (mocniej naladowany akumulatorek - a w praktyce zawsze któryś jest trochę mocniej naładowany, choćby minimalnie - bedzie się 'żywił' prądem ze słabszego, z uwagi na niedoskonałość energetyczną akumulatorków część energii zostanie przy tym rozproszona w postaci ciepła).

    Ogólnie: grip jako akcesorium jak najbardziej polecam, ja swojego nie odkręcam od puszki.

  3. #3

    Domyślnie

    Moim zdaniem bezsensem jest kupować najmniejszy i najlżejszy DSLR Nikona żeby później montować do niego gripa. Do N3200 dokupiłbym dodatkowy akumulator lub 2 ale na pewno nie grip.


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    Nikon D80, AF-S Nikkor 18-200mm VR, AF Nikkor 50 mm f/1.8 D, SB-600, Hoya UV

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Końskie<->Kielce
    Posty
    64

    Domyślnie

    też popieram robzone bo sam nad tym myślałem i kupiłem drugą baterię i wszystko gra. Patrząc na aparat z gripem i kabelkiem trochę nie za bardzo podchodził mi zakup.
    Nikon D7200, D3100, N 18-105 VR, N 35 1.8, SB-700, Fancier WF-531BT, 2xUV .....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •