Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Problem z ostrzeniem w Nikonie D90

    Witam, mam problem z moim D90, mam go od ponad pół roku. Na początku robiłam zdjęcia obiektywem kitowym18-105, potem przestawiłam się n używkę 70-300 (tę starszą wersję) z zepsutym AF, ale dzięki silnikowi w body nie musiałam ostrzyć manualnie. Często jednak zdarzał się BF i myślałam, że to wina obiektywu (oczywiście nie skojarzyłam, że przecież ostrzy mi silnik z body). Teraz mam kilkudniowy obiektyw 55-300. BF ciągle jest. Podpięłam na chwilę kita - BF jest. Jakiego obiektywu bym nie podpięła, niemal na każdej ogniskowej jest BF. Robię zdjęcia na zawodach jeździeckich i niestety ten BF często uniemożliwia mi fotografowanie. Co może być tego przyczyną i co z tym zrobić?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Ostatnio edytowane przez zgera ; 14-09-2013 o 20:02 Powód: dodanie linka
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mils Zobacz posta
    (...) myślałam, że to wina obiektywu (oczywiście nie skojarzyłam, że przecież ostrzy mi silnik z body). (...)
    Silnik to tylko napęd. Nie ma nic wspólnego z FF czy BF. Za to odpowiada moduł AF aparatu oraz zapisana w obiektywie kalibracja.
    Jak ze wszystkimi szkłami jest BF, to wina złej kalibracji modułu AF, jak tylko z jednym, to wina złej kalibracji szkła.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej będzie jak sprawdzisz pod tym kątem jeszcze z jakimś jasnym szkiełkiem. Jak BF się potwierdzi, to czeka Cię kalibracja AF.
    Jeśli masz gwarancję, wysyłaj do serwisu na kalibrację AF DHLem (bezpłatnie).
    Numer dla kuriera DHL - 1243919

    Jeśli nie masz gwarancji, to wysyłka i kalibracja będzie płatna.
    Ostatnio edytowane przez matomi ; 16-09-2013 o 10:47

  5. #5

    Domyślnie

    Kalibracja D90 kosztuje 90zł + 25zł przesyłka w obie strony. W czerwcu bynajmniej tyle płaciłem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •