Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    12

    Domyślnie Nikon D5100 podłączenie pod TV brak sygnału

    Dzień dobry wszystkim

    Próbuję podłączyć D5100 poprzez kabel HDMI pod telewizor Samsung UE40EH5020W w celu wyświetlenia zdjęć. Niestety za każdym razem na telewizorze pojawia się komunikat o braku sygnału (kabel jest na pewno sprawny), a na wyświetlaczu w aparacie nie pojawia się nic, ciemność widzę (domyślam się, że to prawidłowe zachowanie D5100 po podłączeniu pod HDMI). Zmieniałem już w aparacie w menu HDMI rozdzielczość wyjściową i sterowanie urządzeniem, za każdym razem efekt ten sam. Podobnie z trybem wideo PAL/NTSC. Czy powinienem skonfigurować coś jeszcze? A może po prostu ten telewizor i Nikon się nie lubią i nic z tego?
    Ostatnio edytowane przez Ecnelis ; 14-09-2013 o 10:01

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm, chciałem sprawdzić na innym samsungu, ale przeszperałem pudełko i nie mam kabla HDMI dokupiłeś czy powinien być w zestawie ? (bo może gdzieś posiałem)
    Nikon D7200 18-140 + 35mm f1.8

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2013
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    16

    Domyślnie

    U mnie D5100 podłączony przez przejćiówkę MiniHDMI - HDMI za 3,90 zł plus zwykły kabel HDMI działa poprawnie w trybie odtwarzania. Widzę na TV to, co widziałbym na ekranie aparatu. Jak zgaśnie z tytułu dłuższego nie dotykania, to starczy przycisnąć trójkącik od trybu odtwarzania/oglądania zdjęć.

  4. #4

    Domyślnie

    Podejrzewam że problemem jest kabel, kiedyś sprawdzałem w sklepie dwa kable mini HDMI i na żadnym nie miałem sygnału z aparatu, dokupiłem przejściówkę i używam zwykłego kabla HDMI, działa bez problemu.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    u mnie takze kiedys tak mialem, okazolo sie ze kabel wyjety z pudelka byl uwalony.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,

    mam 2 TV Samsung i Philips. Żadnych problemów z wyświetlaniem zdjęć i filmów z D5100.

    Jednak słyszałem o problemach na TV od LG, nie wiem czy są to potwierdzone opinie.

    Pozdrawiam.
    Nikon D5100 + Nikkor AF-S DX 18-55mm || ??? || Sony LCS SC20 || Hama 4GB Class 10

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Androctonus Zobacz posta
    mam 2 TV Samsung i Philips. Żadnych problemów z wyświetlaniem zdjęć i filmów z D5100.

    Jednak słyszałem o problemach na TV od LG, nie wiem czy są to potwierdzone opinie.
    Na Sharpie też nie ma problemów z wyświetlaniem zdjęć z D5100.
    Nikon

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •