Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    Wolna to jest pierwsza wersja pompki, wersja dwu-pierścieniowa ma naprawdę szybki AF, no chyba że podpinamy pod jakieś mizerne body. Na D3, D700 i F100 zapierdziela, nawet jest powiedzenie że to szkło na body z mocnym silnikiem "kopie" bo faktycznie czuć szarpnięcia. Co do dokładnego pokazywania ogniskowej z czytywane z body, to jak ktoś zna budowę wewnętrzną to by wiedział jak działa i się nie dziwił. To zestaw blaszek a nie zębatka i to z luzami. Zaprogramowanych jest kilka wartości, więc nie ma takiej dokładności że jak przekręcimy minimalnie zooma to nam wskoczy 198mm
    Wersję dwupierścieniową trudno nazwać pompką.
    Moja "jednopierścieniowa" pompka pokazuje w exifie, owszem, zarówno 185 mm jak i 175, 170 itd. Tylko ten wskaźnik nie przestawia się tak płynnie jak optyka, najwyraźniej soczewki już się przestawiły a blaszki jeszcze nie. Przejechanie dalej i cofnięcie w mniej więcej ten sam punkt pozwala uzyskać zapis 185 mm. Oczywiście POMPKĘ przesuwam a nie przekręcam, wszak jest jednopierścieniowa.
    Jakoś nie mam ochoty rozbierać mojej pancernej pompki żeby zobaczyć, co jest w środku. Opisy, które przeczytałem, zawierają wyłącznie schemat optyczny a nie mechaniczny. Szkoda że nie trafiłem na bardziej kompletną dokumentację, byłaby to dla mnie bardzo ciekawa lektura.
    Co do szybkości AF - nie narzekam, zwłaszcza jak nastawię ogranicznik ogniskowania. Pewnie, że nie jest to AF-S.

    Dywagujemy tu sobie i dywagujemy - a w tzw. międzyczasie wysłałem kol. fisha RAW-y i sam sobie oceni optykę, bez zbędnych słów.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  2. #12

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim!
    Niestety allegrowicz nie wysłał obiecanych sampli a nie lubię kupować kota w worku. Była to wersja AF-D z dwoma pierścieniami.
    Co od sampli od kolegi MilekS nie dostałem - zaktualizowałem maila - powinno teraz być ok!
    Dziękuję za pomoc!

  3. #13

    Domyślnie

    No cóż, wysłałem 120 MB sampli i NIE DOSTAŁEM ZWROTU. Uprzedzałem że załączniki mają po więcej niż 20 MB.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MilekS Zobacz posta
    Podaję NASTAWIONY otwór przysłony, nie wynikowy. To chyba oczywiste, warto czytać ze zrozumieniem.
    "Na wyjściu" otrzymałem (w moich zdjęciach próbnych) 5.6, 8 lub 11
    Zresztą mój konwertor nie wpisuje nic do exifa i w exifie mam przysłonę taką, jakby nie było konwertera (ogniskową też).
    Teraz rozumiem, ze ty tez rozumiesz.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •