Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie NIKON D5200 - bug systemowy??

    Dzień dobry, to mój pierwszy post na tym forum.

    Od dwóch miesięcy stałem się posiadaczem aparatu NIKON d5200, jest to moje pierwsze spotkanie z tego typu aparatem, także nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia. Brak doświadczenia nadrabiam nauką i od dwóch miesięcy ślęczę nad instrukcją oraz lektura internetowa sprawdzając po kolei wszystkie funkcje i możliwości aparatu.

    Powoli zmierzam do końca instrukcji, jednak dziś natknąłem się na pewien irytujący problem i podejrzewam, że jest to prawdopodobnie jakiś bug systemowy, a może jedynie tylko wada mojego modelu.

    Mianowicie dotarłem do opcji "ostatnie ustawienia/moje menu" . Tutaj zainteresowała mnie opcja "moje menu". Pomyślałem, ułożę w menu interesujące mnie opcje. Także wybieram opcje " dodaj elementy" następnie wchodzę w 'MENU FOTOGRAFOWANIA" jeśli nie wybiorę z tego menu żadnej opcji, mogę poruszać się bezproblemowo po całym menu, tj od dołu do góry, natomiast jeśli wybiorę jakaś opcje np. fotogr. z interwalometrem czy hdr, czy wielokrotną ekspozycję ( choć np wybierając opcje folder zapisu, nie zaobserwowałem tego efektu) i dodam ja do mojego menu, to mogę poruszać się po menu "menu fotografowania" jedynie do opcji "ustawienia filmu", bo jeśli po wyborze wyżej wymienionych opcji jedynie najadę na opcję "ustawienia filmu", bez klikania na nią, aparat zawiesza się, ekran pokazuje menu, przyciski nie działają, co ciekawe przełączenie włącznika w pozycje off nie powoduje wygaszania ekranu, który wyświetla menu nawet w pozycji off, mimo tego działa autofokus, ale nie mam możliwości zapisania zdjęcia, spust migawki nie reaguje. Jedynie co w tej sytuacji mogę zrobić to wyjąc baterię.

    Czy ktoś zaobserwował podobny efekt u siebie? Da się z tym żyć, ale jednak chciałbym, aby dość drogi jak dla mnie aparat był w pełni sprawny, do serwisu aparatu nie chce oddawać, bo jeszcze nawet nie zdążyłem się nim nacieszyć. Czy ktoś jest mi w stanie poradzić jakie kroki powinienem podjąć w celu wyeliminowania tego problemu?

  2. #2

    Domyślnie

    Do serwisu od razu oddawać nie musisz, ale jest coś takiego jak wsparcie Nikona i możesz im zapodać problem to pewnie ci odpowiedzą
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gieroll Zobacz posta
    Dzień dobry, to mój pierwszy post na tym forum.

    Od dwóch miesięcy stałem się posiadaczem aparatu NIKON d5200, jest to moje pierwsze spotkanie z tego typu aparatem, także nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia. Brak doświadczenia nadrabiam nauką i od dwóch miesięcy ślęczę nad instrukcją oraz lektura internetowa sprawdzając po kolei wszystkie funkcje i możliwości aparatu.

    Powoli zmierzam do końca instrukcji, jednak dziś natknąłem się na pewien irytujący problem i podejrzewam, że jest to prawdopodobnie jakiś bug systemowy, a może jedynie tylko wada mojego modelu.

    Mianowicie dotarłem do opcji "ostatnie ustawienia/moje menu" . Tutaj zainteresowała mnie opcja "moje menu". Pomyślałem, ułożę w menu interesujące mnie opcje. Także wybieram opcje " dodaj elementy" następnie wchodzę w 'MENU FOTOGRAFOWANIA" jeśli nie wybiorę z tego menu żadnej opcji, mogę poruszać się bezproblemowo po całym menu, tj od dołu do góry, natomiast jeśli wybiorę jakaś opcje np. fotogr. z interwalometrem czy hdr, czy wielokrotną ekspozycję ( choć np wybierając opcje folder zapisu, nie zaobserwowałem tego efektu) i dodam ja do mojego menu, to mogę poruszać się po menu "menu fotografowania" jedynie do opcji "ustawienia filmu", bo jeśli po wyborze wyżej wymienionych opcji jedynie najadę na opcję "ustawienia filmu", bez klikania na nią, aparat zawiesza się, ekran pokazuje menu, przyciski nie działają, co ciekawe przełączenie włącznika w pozycje off nie powoduje wygaszania ekranu, który wyświetla menu nawet w pozycji off, mimo tego działa autofokus, ale nie mam możliwości zapisania zdjęcia, spust migawki nie reaguje. Jedynie co w tej sytuacji mogę zrobić to wyjąc baterię.

    Czy ktoś zaobserwował podobny efekt u siebie? Da się z tym żyć, ale jednak chciałbym, aby dość drogi jak dla mnie aparat był w pełni sprawny, do serwisu aparatu nie chce oddawać, bo jeszcze nawet nie zdążyłem się nim nacieszyć. Czy ktoś jest mi w stanie poradzić jakie kroki powinienem podjąć w celu wyeliminowania tego problemu?
    Zresetuj aparat,czyli przywróć do ustawień fabrycznych,przytrzymaj guzik menu i info przez kilka sekund
    Ostatnio edytowane przez ikar39 ; 10-09-2013 o 23:11
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikar39 Zobacz posta
    Zresetuj aparat,czyli przywróć do ustawień fabrycznych,przytrzymaj guzik menu i info przez kilka sekund

    Pomogło, ale jedynie częściowo, tzn. po resecie opcje, które wcześniej zapisałem w Moim menu, są widoczne, ale mam możliwość najechania na opcję "ustawienia filmu" bez zawieszenia, ale przy próbie dodania kolejnej pozycji do menu z "menu Fotogr." i próbie najechania na "ustawienia filmu" aparat zawiesza się ponownie. Jest to jednak sposób na ewentualne ominięcie tego bug'a.

    Zauważyłem jeszcze jedna prawidłowość, jeśli po dodaniu którejś z opcji z "menu Fotogr." do Moje menu, wyjdę z menu, wchodząc w tryb fotografowania, po czym powrócę do menu Fotografowania w celu dodania opcji, w większości przypadków aparat nie zawiesi się przy najechaniu na opcję "ustawienia filmu", choć w 2 przypadkach na powiedzmy 10 prób aparat jednak się zawiesił.

    Wiem już jak omijać ten bug, ale zgodnie z podpowiedzią zbyszekD7000 przedzwonię jutro do serwisu podpytać o ten problem.
    Ostatnio edytowane przez gieroll ; 10-09-2013 o 23:52

  5. #5

    Domyślnie

    Staram się skasować ten post
    Ostatnio edytowane przez gieroll ; 11-09-2013 o 10:50

  6. #6

    Domyślnie

    Skontaktowałem się ze wsparciem technicznym NIKON POLSKA, Pan ze wsparcia sprawdził podobne ustawienia na innym modelu tego aparatu i okazało się, że faktycznie wykryłem przypadkowo bug systemu. Także narazie nic się nie da z tym zrobić, pewnie rozwiązanie przyjdzie wraz z nowym softem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •