Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Nikon D700 - smugi wewnątrz wyświetlacza

    Witam kolegów forumowiczów.
    Kupiłem kilka dni temu na zagranicznym serwisie aukcyjnym Nikona D700. W dzisiejszym dniu kurier zapukał do mych drzwi wręczając mi paczkę ze sprzętem. Wszystko pięknie ładnie, aparat w stanie idealnym, tak jak to sprzedająca ujęła w opisie, jednak moją uwagę przykuł wyświetlacz. A dokładniej smugi, które jak się okazało znajdują się wewnątrz aparatu (fot. 1 i 2).



    Sam wyświetlacz działa prawidłowo i bez zarzutów. Ciężko mi uwierzyć, żeby cokolwiek dostało się do środka (pyłki, kurz) bo słyszałem, że D700 jest dosyć dobrze uszczelniony. Nie wiem jaka jest tego przyczyna i czym mogło to być spowodowane. Próbowałem znaleźć podobne przypadki ale nic takiego nie znalazłem.

    Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i potrafi mi wytłumaczyć czym mogą być te smugi spowodowane oraz czy jest możliwość wyczyszczenia tego w serwisie foto.

    Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.
    Adam
    D800 | D750 | N14-24 | N50 1.8G | N85 1.8G | 70-200 2.8G VR II | TC-20E III | MANFROTTO 055XPROB & MH055M0-RC4 | NiSi

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda to jakby poprzedni właściciel nieumiejętnie wyczyścił wyświetlacz, zanim złożył aparat z powrotem do kupy.
    Tak czy inaczej nie jest to normalne.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez molvin Zobacz posta
    Wygląda to jakby poprzedni właściciel nieumiejętnie wyczyścił wyświetlacz, zanim złożył aparat z powrotem do kupy.
    Tak czy inaczej nie jest to normalne.
    W moim odczuciu aparat nie był rozkręcany (przynajmniej nic na to nie wskazuje). Doczytałem na zagranicznych forach, że problem pojawiał się nie tylko w D700 ale również w D300 ale użytkownicy nic z tym nie robili bo nie wpływa to w żaden sposób na zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez mosq ; 05-09-2013 o 19:20
    D800 | D750 | N14-24 | N50 1.8G | N85 1.8G | 70-200 2.8G VR II | TC-20E III | MANFROTTO 055XPROB & MH055M0-RC4 | NiSi

  4. #4

    Domyślnie

    Ta szybka jest przyklejana na taśmie, można ją odkleić z zewnątrz bez rozbierania aparatu, wyczyścić i przykleić ponownie, potrzeba będzie tylko nowa taśma.
    Coś takiego znalazłem szybka-nikon-d700-tasma-montazowa
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    W moim prawie pięcioletnim korpusie dawno zauważyłem taki jakby nalot.Wydaje mi sie,że to postepowało od krawedzi.Trudno powiedzieć co to jest,jakiś mikro pył czy
    efekt utleniania się jakiejś powłoki antyodblaskowej.Mi to nie przeszkadza bo i tak mam założoną ta plastikową osłonkę,a przy podswietlonym monitorku tego nie widać.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    W moim prawie pięcioletnim korpusie dawno zauważyłem taki jakby nalot.Wydaje mi sie,że to postepowało od krawedzi.Trudno powiedzieć co to jest,jakiś mikro pył czy
    efekt utleniania się jakiejś powłoki antyodblaskowej.Mi to nie przeszkadza bo i tak mam założoną ta plastikową osłonkę,a przy podswietlonym monitorku tego nie widać.
    Dokładnie tak to wygląda i na dobrą sprawę nie przeszkadza a przy podświetlonym wyświetlaczu kompletnie tego nie widać jednak sam fakt tego "defektu" nie daje mi spokoju.
    Skłaniam się za pomysłem @zgera i pomyślę nad kupnem i wymianą tej szybki.
    D800 | D750 | N14-24 | N50 1.8G | N85 1.8G | 70-200 2.8G VR II | TC-20E III | MANFROTTO 055XPROB & MH055M0-RC4 | NiSi

  7. #7

    Domyślnie

    Według serwisu, w modelach D3 występuje taki problem, że w wysokiej temperaturze (np. na słońcu) sublimuje klej, którym jest przyklejona szybka, i osadza się na niej. Może to samo jest w D700? Po prostu zadzwoń do serwisu i spytaj.

  8. #8

    Domyślnie

    mosq, szkoda Twojego zdrowia na wpatrywanie się w takie detale. Rób zdjęcia i ciesz się nowym nabytkiem.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem tak w d300 i mam w d700 chociaz w mniejszym natężeniu. U kolegi w d700 i d300 jest to samo.
    Nikt rozsądny się tym nie będzie przejmował, olej sprawę. Coś tam się musi utleniać czy sublimować jak zwał tak zwał, ale szkoda sobie tym głowy zawracać.
    Kupować jakąś szybkę, kleić kombinować... Po co?? IMO bez sensu.
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar Chacal
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    N 49°82' E 19°02'
    Posty
    137

    Domyślnie

    Potwierdzam, w D300 mam to samo. Efekt źle przetartej szybki.


    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
    NIKON Deczysta
    www.slowikfoto.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •