Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Matówka do F90x

    Witam,
    prośba o pomoc. Mam i używam F90x. Z różnych przyczyn zmuszony jestem do używania tylko AF gdyż manualne ostrzenie na tej oryginalnej matówce bez klina i rastra a tylko z potwierdzeniem ostrości w korpusie nie zawsze jest skuteczne w moim wykonaniu. I dlatego prośba do tych, którzy być może wiedzą albo jeszcze lepiej stosowali takie rozwiązanie w praktyce. Chodzi o informację o rodzaju matówki, która będzie z klinem i rastrem i będzie pasowała do F90x ( najlepiej bez przeróbek). Szukałem w sieci ale... niestety nie znalazłem.
    Każda pomoc mile widziana..
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  2. #2

    Domyślnie

    Oficjalnej (nikonowskiej) matówki z klinem ani rastrem nie ma. Może beattie?
    ja ostateczne doostrzanie manualnym obiektywem robię na elektroniczne potwierdzenie

    EDIT: http://www.camerascreens.com/35mm-ni...reens.php?pg=3

    Tanio nie będzie
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 01-09-2013 o 16:25
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Oficjalnej (nikonowskiej) matówki z klinem ani rastrem nie ma. Może beattie?
    ja ostateczne doostrzanie manualnym obiektywem robię na elektroniczne potwierdzenie

    EDIT: http://www.camerascreens.com/35mm-ni...reens.php?pg=3

    Tanio nie będzie
    Dzięki . Tej strony nie znałem. Faktycznie drogo. Chyba taniej wyszłoby kupienie aparatu z taką matówką niż ona sama .
    Ktoś kiedyś pisał z jakiego body matówka po lekkim przycięciu pasowała do 90x, ale nie mogę tego znaleźć.
    Trudno trzeba będzie się bawić w przyszłości z potwierdzeniem elektronicznym.
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yoora Zobacz posta
    Ktoś kiedyś pisał z jakiego body matówka po lekkim przycięciu pasowała do 90x, ale nie mogę tego znaleźć.

    Poczytaj tu: http://www.flickr.com/groups/565478@...7623256751186/

    Dodam dla ułatwienia, mam popsuty F301 (wiele wspólnych części z EM), wizjer ma z super klinem, polecam ...

    Odwdzięczę się pytaniem: jak tanio załatwić problem korekty wzroku +1 +1.5 (awaryjnie +2dptr)
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 02-09-2013 o 22:09
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #6

    Domyślnie

    Dla mnie brak klina i rastra to zaleta F90, nic mi tego wielkiego telewizora nie zasłania.
    Ja nie kombinowałbym z matówką (samodzielna wymiana nie będzie łatwa). Kupiłbym raczej nikona FE2 lub F3 niż matówkę za cenę wyższą niż wartość F90.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igg Zobacz posta
    Dla mnie brak klina i rastra to zaleta F90, nic mi tego wielkiego telewizora nie zasłania.
    Za wiele rzeczy lubię F90X. Tylna ścianka której można zaufać, zatyczka wziernika do zdjęć ze statywu, tu przewyższa modele teoretycznie wyższe. Brakowało mi jakiś czas wężyka, ale już mam (firmy Pixel za 19zł z przesyłką z kraju ryżem płynącego )
    AF w tym aparacie się nie nastawia, AF tu zapie....la. Bez pudła ale trzeba poznać specyfikę bo jednopunktowy. Ułamkowe działki migawki (F90X), i jej zakres czasów, wszystkie potrzebne pomiary.

    Brakło bym mi MOŻE podnoszenia lustra, MOŻE 100% kadru do slajdów, onanizmem by były maksymalne oczekiwania z manualami (np. że nie widzę przysłony w celowniku albo nie ma matrycowego - podoba mi się słowo telewizor, naprawdę komfortowy), korekta dioptrii nie jest wbudowana, trzeba to znaleźć.


    EDIT: nie sprzedaję i nie dlatego chwalę (choć sprzedaję sporo manualnych szkieł), prędzej dokupię kolejny na inny rodzaj filmu.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  8. #8

    Domyślnie

    Ktoś wstawił matówkę z klinem do F90x?

  9. #9

    Domyślnie

    Kolega zeberek1 wmontował matówkę z FA do F90x. Mówi, że szczęśliwy jest

  10. #10

    Domyślnie

    Jak najbardziej potwierdzam. Dziala super i jest jaśniutko i wyrażniutko!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •