Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Seria D3xxx to najbardziej okrojone modele Nikona, D3200 to następca D3100 i prawdopodobnie jak w poprzedniku zastosowano słabszy procesor zapożyczony z kompaktów.

    Sercem D3100 jest 14-megapikselowy przetwornik CMOS wspierany procesorem obrazu EXPEED C2. To uproszczona wersja procesora stosowana w aparatach kompaktowych, współpracująca z 12-bitowymi konwerterami analogowo-cyfrowymi. Co za tym idzie, zdjęcia w formacie RAW również zapisywane są z dokładnością 12-bitową.

    Sadząc po zmianie ISO w D3200 w kroku co 1EV można się domyślić że nie jest to procesor EXPEED 3 taki jaki zastosowano w wyższych modelach, a raczej uproszczona wersja stosowana w kompaktach.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  2. #12

    Domyślnie

    Masz rację to są podstawowe modele firmy Nikon. Na początku chciałem zakupić właśnie D3100 jednak ostatecznie mam D3200. Według specyfikacji D3100 ma procesor EXPEED 2, D3200 - EXPEED 3. Tak naprawdę to czym one się różnią? Jestem początkującym użytkownikiem, możesz wytłumaczyć co ma wspólnego procesor do samowyzwalacza?
    Pozdrawiam

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Horní Slezsko
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jura10 Zobacz posta
    2. Nie ma takiej możliwości - histogram jest interpretacją zrobionego już zdjęcia.
    Bzdura , są aparaty z podglądem histogramu "live"

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez salvamea Zobacz posta
    Masz rację to są podstawowe modele firmy Nikon. Na początku chciałem zakupić właśnie D3100 jednak ostatecznie mam D3200. Według specyfikacji D3100 ma procesor EXPEED 2, D3200 - EXPEED 3. Tak naprawdę to czym one się różnią? Jestem początkującym użytkownikiem, możesz wytłumaczyć co ma wspólnego procesor do samowyzwalacza?
    Pozdrawiam
    Nie jestem znawcą tych procesorów, producent wprowadzając nowsze procesory na ogół dodaje dodatkowe funkcje, ponadto nowsze matryce z coraz większą liczbą Mpx potrzebują sprawniejszych procesorów do obróbki obrazu.
    Niestety, w tym modelu okroili redukcję szumów, d-lighting, (brak stopnia przy włączaniu tych funkcji), bracketing, programy tematyczne, ale dodali tryb podręcznika.
    To model dla mało wymagających, niestety.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez limal Zobacz posta
    Bzdura , są aparaty z podglądem histogramu "live"
    Nucz się czytać, albo języka. Nikt nie pytał czy są takie aparaty.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Miejscowość
    Posty
    203

    Domyślnie

    Bez sensu te spiny - nie możecie zakończyć na tym, że w D3200 nie ma podglądu?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jura10 Zobacz posta
    Bez sensu te spiny - nie możecie zakończyć na tym, że w D3200 nie ma podglądu?
    Żaden Nikon nie wyświetla histogramu na żywo, w wizjerze optycznym jest to niemożliwe, w LV taka możliwość istnieje ale Nikon ma takiej funkcji w żadnym modelu.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #18

    Domyślnie

    gościu zadał pytanie i dowie się wszystkiego tylko nie tego o co pytał
    normalka
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2012
    Miasto
    Horní Slezsko
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nucz się czytać, albo języka. Nikt nie pytał czy są takie aparaty.
    Czytanie ze zrozumieniem się kłania, o kulturze nie wspomnę.
    Obiecuję się "Nuczyć"czytać ,albo języka

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Żaden Nikon nie wyświetla histogramu na żywo, w wizjerze optycznym jest to niemożliwe, w LV taka możliwość istnieje ale Nikon ma takiej funkcji w żadnym modelu.
    Mylisz się w D800 jest podgląd histogramu oczywiście w trybie LV.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-09-2013 o 23:33

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar vela44
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Jabłonowo Pom.
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    gościu zadał pytanie i dowie się wszystkiego tylko nie tego o co pytał
    normalka
    Dokładnie.
    salvamea zapytał o kilka rzeczy związanych z aparatem D3200, a dyskusja w tej chwili dotyczy tego kto umie czytać ze zrozumieniem a kto nie, i kto to komu lepiej wytknie.
    Ludzie! Ogarnijcie się, bo aż się nie chce wchodzić na to forum i czytać wciąż kto jest od kogo mądrzejszy.
    rodzisz się oryginalny, nie umieraj jako czyjaś kopia

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •