Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kalibrator x-ride - problem pod win7 64 bit

    Kalibratora x-ride eye-one display 2 używam od kilku już lat i na moje potrzeby spisuje się znakomicie.
    Ostatnio robiłem modyfikację komputera i zainstalowałem Windowsa7 - 64 bit i tu zaczęły się problemiki.
    Ściągnąłem nowe oprogramowanie ze strony x-ride i kalibrator działa, ale komputer nie zapamiętuje utworzonego profilu (czy jak to się tam fachowo nazywa) i muszę za każdym razem, po uruchomieniu go kalibrować monitor - jest to trochę upierdliwe...
    Może znacie jakichś sposób na ten problem?
    Wdzięczny będę za każdą poradę, tylko proszę tak łopatologicznie, bo orłem w te klocki to ja nie jestem niestety
    Nikon i tak już zostanie...
    Krzysztof

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem w jaki sposób ten kalibrator zmienia profil w systemie (domyślam się, że prosto z programu masz opcję "zastosuj utworzony profil", tak?), ale spróbuj ten program uruchomić jako administrator (prawy klawisz myszy i tam jest opcja) - nawet jeśli pracujesz na koncie z uprawnieniami admina. W siódemce sporo rzeczy jest dodatkowo zabezpieczona...

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za dobre chęci, niestety nie pomogło...
    Nikon i tak już zostanie...
    Krzysztof

  4. #4

    Domyślnie

    No to nic innego mi do głowy nie przychodzi. Napisz jeszcze z jakiego wcześniej systemu korzystałeś, może ktoś bieglejszy w te klocki doczyta i wpadnie na coś.

    PS. A może masz jakieś oprogramowanie do karty graficznej i tam jest jakieś ustawienie, które odpowiada za kolory? Ja w ATI mam na lapsie jakieś upierdliwe ustawienie zakopane gdzieś głęboko, w którym można załadować profil. Tylko wówczas musiałbyś z kalibratora wyciągnąć plik z profilem barwnym jaki wygenerował, ale myślę że to nie będzie problem. Więcej pomysłów nie mam.

  5. #5

    Domyślnie

    Wcześniej uruchamiałem to na wszystkim co popadnie - windows xp, vista, ba nawet na lapku z 7-ką, tyle że 32 bitową i nie było żadnych problemów.
    Płytę główną zmieniłem na GIGABYTE B75M-D2V, kartę graficzną również, ale jej nazwy/parametrów teraz nie jestem w stanie teraz podać. Zadam pytanie do człowieka który to robił i odpowiem.
    Dzięki wielkie
    Nikon i tak już zostanie...
    Krzysztof

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwek_22 Zobacz posta
    Wcześniej uruchamiałem to na wszystkim co popadnie - windows xp, vista, ba nawet na lapku z 7-ką, tyle że 32 bitową i nie było żadnych problemów.
    Płytę główną zmieniłem na GIGABYTE B75M-D2V, kartę graficzną również, ale jej nazwy/parametrów teraz nie jestem w stanie teraz podać. Zadam pytanie do człowieka który to robił i odpowiem.
    Dzięki wielkie
    ustawienia>zarządzanie kolorem>ekran1 - użyj moich ustawień dla tego urządzenia, następnie dodaj profil i ustaw go jako domyślny

  7. #7

    Domyślnie

    A gdzie mam szukać tych ustawień?
    Znalazłem
    I tak ręcznie za każdym razem?
    Ostatnio edytowane przez Iwek_22 ; 25-08-2013 o 16:06
    Nikon i tak już zostanie...
    Krzysztof

  8. #8

    Domyślnie

    Sprawdziłem i po resecie nie pamięta zadanych ustawień ;-(
    ręce mi już opadają...
    Nikon i tak już zostanie...
    Krzysztof

  9. #9

    Domyślnie

    no to jakiś fakap z twoim konfigiem - stery grafiki, oprogramowanie, lub wirusolog.

  10. #10

    Domyślnie

    Sprawdź czy w autostarcie jest lutloader.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •