Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie 85 1.8 G - Jak to jest z tym SWM..

    Obejrzałem sobie filmik Fatmana http://www.youtube.com/watch?v=RCmH9e1DomA
    może kto rzec dlaczego śrubokręt jest szybszy od silnika ultradzwiękowego który z zasady powstał po to aby było ciszej ( jest ) i szybciej ( niekoniecznie ) ?
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fortaigne Zobacz posta
    Obejrzałem sobie filmik Fatmana http://www.youtube.com/watch?v=RCmH9e1DomA
    może kto rzec dlaczego śrubokręt jest szybszy od silnika ultradzwiękowego który z zasady powstał po to aby było ciszej ( jest ) i szybciej ( niekoniecznie ) ?
    ehhhh kiedyś robiło się nie kończące testy fotografując dekielki... teraz testuje się szkła ... z zamkniętym dekielkiem ... ręce opadają ... miałem ze dwa D a teraz od pół roku G i póki co ważniejszy jest dla mnie czas wyostrzenia (dużo szybszy) niż "przejechania" skali początek-koniec!
    Najlepsze testy to szkło na aparat i zdjęcia robić wtedy odpowiedź będzie właściwa!
    Teraz Lady Ku

  3. #3

    Domyślnie

    Pamiętaj, że śrubokręt w np. D700 będzie szybszy niż w D90
    Nikon D7k, Nikon D750, S18-35 1.8A, N85 1.8G, S70-200 2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Swoją drogą porównywał ktoś 85 1,8g z 1,4d ? Jak się ma ostrość i rozdzielczość na 2,8; 5,6; 8 i 11? porównując te szkła?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fortaigne Zobacz posta
    Obejrzałem sobie filmik Fatmana http://www.youtube.com/watch?v=RCmH9e1DomA
    może kto rzec dlaczego śrubokręt jest szybszy od silnika ultradzwiękowego który z zasady powstał po to aby było ciszej ( jest ) i szybciej ( niekoniecznie ) ?
    Szkła na śrubokręt w wielu przypadkach są szybsze. Szczególnie przy uniwersalnych i standardowych zoomach i krótszych stałkach.
    Przy tele AF-S'y będą raczej szybsze.
    Miałem Tokinę 28-80/2.8 i powiem, że nie spotkałem się ze szkłem które miało szybszy AF.

    Silniki ultradźwiękowe powstały nie dlatego, aby było szybciej, a ciszej, pewniej i celniej. Takie rozwiązanie znacznie większą dokładność pracy AF niż standardowe silniki.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Szkła na śrubokręt w wielu przypadkach są szybsze. Szczególnie przy uniwersalnych i standardowych zoomach i krótszych stałkach.
    Przy tele AF-S'y będą raczej szybsze.
    Miałem Tokinę 28-80/2.8 i powiem, że nie spotkałem się ze szkłem które miało szybszy AF.

    Silniki ultradźwiękowe powstały nie dlatego, aby było szybciej, a ciszej, pewniej i celniej. Takie rozwiązanie znacznie większą dokładność pracy AF niż standardowe silniki.
    Oraz aby można było przeostrzac na małych odległościach. Co jest ważne przy bardzo małej GO
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    Oraz aby można było przeostrzac na małych odległościach. Co jest ważne przy bardzo małej GO
    no właśnie... gównie o tym miałem napisać, ale jakoś się zapodziało
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Napisał GonzoG:
    "no właśnie... gównie o tym miałem napisać, ale jakoś się zapodziało "

    A gdyby tak zmienić szyk zdania...

  9. #9

    Domyślnie

    lol... znowu mi się kłania czyszczenie klawiatury...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    ok dzieki za wyjasnienia.
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •