Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Ładowarka MH-22 miga nie ładuje

    Witam

    Chciałbym się was spytać, czy mieliście może przypadek, kiedy ładowarka Nikon MH-22 mina na przemiennie
    LED górny przy literkach L lub R a zaraz po tym LED przy Cal ON
    Czyli
    Wrzucam baterię do slotu np lewego i mam miganie LED
    L-Cal ON - L-Cal ON -L-Cal ON
    itd

    Niestety ładowarka nie ładuje
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  2. #2

    Domyślnie

    Wdus przycisk kalibracji - bateria domaga sie kalibracji. W aparacie w podmenu o stanie akumulatora tez powinna byc informacja.

  3. #3

    Domyślnie

    o dziwo druga ładowarka nie robiła problemów, i naładowała baterie.
    Po ich załadowaniu pierwsza ładowarka którą miała jakieś dziwne zachowanie, nagle zaczęła działać poprawnie...
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  4. #4

    Domyślnie

    Możliwe, że dostanę złotą łopatę za odkopanie wątku z 2013 roku, ale mam podobny problem więc nie będę zakładał nowego tematu.
    Kiedyś sprzedałem D700 z gripem, pozostały mi po niej 3 sztuki EN-EL4a. Leżały w szufladzie, a ja zupełnie o nich zapomniałem. Ostatnio D700 wróciło do mnie i przypomniałem sobie o tych EN-kach. 3 sztuki stan zużycia 0, rozładowane na maksa. Po włożeniu pierwszej do MH-22 dość długo nie chciała załapać ładowania. Cały czas po kilku minutach ładowarka wyłączała ładowanie i przechodziła w naprzemienne miganie R/L i CAL ON. Po kilkunastu próbach zaczęła ładować. Pierwszą sztukę naładowałem i skalibrowałem bo tego wymagała. Druga sztuka to samo, za cholerę nie chciała ruszyć z ładowaniem i cały czas po kilku minutach miganie R/L i CAL ON. W końcu i druga załapała i została naładowana bez potrzeby kalibracji. Niestety z trzecią sztuką już drugi dzień się bawię i nie chce zacząć ładować.
    Jak ją pobudzić do życia? W końcu szkoda akumulatora z zerowym stanem zużycia.
    Czy przypadkiem nie jest tek, że muszę ją w jakiś sposób choć do kilku % naładować i wtedy dopiero MH-22 ruszy z normalnym ładowaniem?
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  5. #5

    Domyślnie

    jak nie masz nic do stracenia to bujnij ja zwyklym zasilaczem laboratoryjnym, tym samym napieciem co daje MH-22. Prad ustaw na 1/10 pojemnosci akumulatora i sprobuj ja przerzucic do MH-22 po kilku / kilkunastu minutach. Mozliwe, ze wystarczy zeby MH-22 'zobaczyla', ze aku ma kilka procent naladowania zeby mikroprocesor zidentyfikowal akumulator i rozpoczal ladowanie.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #6

    Domyślnie

    No tak, tak się spodziewałem, że MH-22 nie jest w stanie jej zidentyfikować bo jest kompletnie rozładowana. Skąd ja teraz wytrzasnę zasilacz laboratoryjny?
    Czy np. chińskie ładowarki pod zamienniki są w stanie bez grymaszenia zacząć ładowanie?
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mex Zobacz posta
    Możliwe, że dostanę złotą łopatę za odkopanie wątku z 2013 roku, ale mam podobny problem więc nie będę zakładał nowego tematu.
    Kiedyś sprzedałem D700 z gripem, pozostały mi po niej 3 sztuki EN-EL4a. Leżały w szufladzie, a ja zupełnie o nich zapomniałem. Ostatnio D700 wróciło do mnie i przypomniałem sobie o tych EN-kach. 3 sztuki stan zużycia 0, rozładowane na maksa. Po włożeniu pierwszej do MH-22 dość długo nie chciała załapać ładowania.
    Od kiedy D700 jest zasilany akumulatorem EN-EL4a, chyba raczej EN-EL3e a ładowarka do nich to MH-18a
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Od kiedy D700 jest zasilany akumulatorem EN-EL4a, chyba raczej EN-EL3e a ładowarka do nich to MH-18a
    Do gripa wchodzą en-el4(a).

  9. #9

    Domyślnie

    Tak jak napisał Slon... BL-3 + EN-EL4a i wszystko śmiga w gripie jak trzeba, a nawet lepiej.
    Wracając do sprawy reanimacji tej rozładowanej EN-ki to po głębszym zastanowieniu w chińczyku chyba jednak nie ruszy do przodu bo zamienniki MH-21 czy 22 też są procesorowe. Czy naprawdę pozostaje tylko drastyczny krok z zasilaczem laboratoryjnym?
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mex Zobacz posta
    Czy naprawdę pozostaje tylko drastyczny krok z zasilaczem laboratoryjnym?
    To nie jest wcale drastyczny krok. Zwykle ladowanie gdzie mikroprocesorem przez pare chwil bedziesz Ty
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •