Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kurs PS CS6 - co polecanie?

    Cześć

    Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Photoshopa CS6 i jako że mam teraz trochę więcej czasu, to postanowiłem się z nim bliżej zaznajomić. Od dłuższego czasu jestem użytkownikiem Lightrooma i korzystanie z niego nie stanowi już dla mnie problemu, ale próby nawiązania porozumienia z PS-em skończyły się narastającą frustracją.

    W Internecie dostępnych jest multum poradników do PS-a, ale podejrzewam, że jakoś większości z nich pozostawia sporo do życzenia. Nie wszystkie są też nastawione na pracę z materiałem fotograficznym, a będę go wykorzystywał głównie do dopracowywania zdjęć wstępnie obrabianych w LR. Czy macie jakieś doświadczenie z kursami PS-a, które stopniowo wdrażałyby mnie do pracy z tym programem? Co polecacie, a czego unikać? Jestem w stanie za takowy poradnik zapłacić, ale w takim przypadku jego cena powinna odzwierciedlać jego jakość.

    Pozdrawiam!

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Prawda niestety jest bolesna. Nie wydawaj kasy na kursy. Lepiej wydaj hajs na browar czy inny napoj bo chcac nie chcac to przy photoshopie niestety trzeba spedzic godziny. Polecam youtube mozr tez byc lynda albo filmiki od adobe. Nie wiem na jakim etapie znajomosci z photoshopem jestes wiec ciezko cos doradzic.

    Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4
    Aparat

  4. #4

    Domyślnie

    Popieram zdanie <b>moira</b> - kurs wprawdzie może Ci pokazać jakieś możliwości, o których nie wiedziałeś, ale tak naprawdę tylko praktyka i obrabianie zdjęć dadzą Ci odpowiednią wiedzę. W moim przypadku niezłe efekty dało po prostu "celowe" obrabianie własnych zdjęć - na jednym chciałem poprawić zniekształcenia, na innym kolory, na jeszcze innym coś wystemplować itd. Do poszczególnych operacji wyszukiwałem poradniki w necie czy filmiki i już. W moim przypadku nie do końca sprawdziły się książki, przynajmniej na początku - być może nie trafiłem na odpowiednie. Dopiero po poznaniu podstaw można było sięgnąć po literaturę. Jedno jest jednak pewne - nie zniechęcaj się, bo warto przejść ten pierwszy bolesny etap, gdy wszystko wydaje się zbyt skomplikowane

  5. #5
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609
    Medice, cura te ipsum.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •