Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Polar Hoya Standard a Hoya HMC, różnica w zdjęciach

    Mam pytanie odnośnie wymienionych wyżej filtrów. Czy ktoś może napisać coś na temat różnicy w zdjęciach dla jednego i drugiego filtra? Ja używałem zwykle filtra standard i byłem zadowolony ze zdjęć. Teraz jednak zmieniłem obiektyw co zmusza mnie do zmiany filtra. I zastanawiam się czy warto dopłacać do HMC czy zostać przy standardzie?

  2. #2

    Domyślnie

    HMC powinien lepiej pracować pod słońce, jednak tu duzo zależy od kąta pod jakim ustawisz się do słonka. Jak trafisz na "niefortunny" strumień światła to i tak odbije się to negatywnie na zdjęciu. Jednak tak jak napisałem HMC da lepsze efekty pod słońce.

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie, tylko tu się koło zamyka, bo w końcu fotografując pod słońce polar i tak niewiele zdziała, bo kąt jest nie ten.

  4. #4

    Domyślnie

    Tez jestem przed takim zakupem. Biore standarda bo polar az tak dobry byc nie musi, a ten jak dla mnie pracuje ok.
    konwertyta... Strzelecki.org / Margin.es
    "Wyobraźnia zawsze wyprzedza umiejętności. Dlatego sprzęt to zawsze za mało" ~duChemin

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba, że chcesz wykorzystać polar do czego innego (np. zmniejszyć ilość światła...)
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    No właśnie, tylko tu się koło zamyka, bo w końcu fotografując pod słońce polar i tak niewiele zdziała, bo kąt jest nie ten.
    no nie bardzo, bo polar w takiej sytuacji działa jako ND4, więc ilość powłok jak najbardziej się liczy...również przy zdjęciach ze słońcem ilość powłok gra rolę bo im ich więcej, tym większa przepuszczalność światła...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wizja Zobacz posta
    Tez jestem przed takim zakupem. Biore standarda bo polar az tak dobry byc nie musi, a ten jak dla mnie pracuje ok.
    I tu się mylisz. Polar jest jednym z ważniejszych filtrów. Kiepski polar może kompletnie zepsuć zdjęcie. Oczywiście na początek można zacząć od taniego polarka (sam używałem dość długo Selco) ale jak już raz założysz coś lepszego to potem widać różnicę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xathloc Zobacz posta
    ...Kiepski polar ...
    HOYA standard to nie jest kiepski polar Oczywiście trzebaby zdefiniować co to znaczy kiepski, ale obrazując, to kiepski jest HAMA czy KING.
    konwertyta... Strzelecki.org / Margin.es
    "Wyobraźnia zawsze wyprzedza umiejętności. Dlatego sprzęt to zawsze za mało" ~duChemin

  9. #9

    Domyślnie

    Hoya standard to niestety filtr zbliżony do Hamy.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  10. #10

    Domyślnie

    No może lekko powyżej, ale fakt - najlepszy nie jest...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •