Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    No po prostu poprzez wciśnięcie klawisza "F"

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    No więc nic nie ma - a skoro ma, to znaczy że jest jakiś fakap w kombinacji W8/PS6. Z opisu wynika, że w momencie przełączania widoków w PS zarządzanie barwą przestaje działać i PS wyświetla liczby kolorów bez korekty.
    Czornyj

    Jestem bardzo pewny, że tam tkwi problem...
    Poprzez zabawę w hmmm... tym windosowym pseudo systemie zarządzania barwą udało mi się przywrócić w miarę normalny widok. A dlaczego w miarę? Bo już niczemu nie ufam. I dlatego proszę o pomoc.
    Wyprodukowanego wprost przez i1 profilu monitora tam nie znajdzie (w tym zarządzaniu barwą).
    Ale jak już wybiorę grupę "Web Design" - to już go mam. dawniej (w win7) nawet nie wiem co tam było wybrane w ps wszysko było ok. Problem polega na tym, że nie mam żadnej pewności że wszystko gra i jest ok
    Nie pytaj proszę po co zmieniałem na w8 ;( Ale przeklinam ten pomysł...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GoOrange Zobacz posta
    To śmierdzi przełączaniem się w inny tryb rysowania obrazu przez Windowsa.

    Nie wiem czy podlinkowany artykuł ma się cokolwiek do tematu i ostatnio nie używam Windowsa ale do niektórych opcji nigdy się nie dokopałem. Chodzi o opcje od "co to są domyślne opcje renderowania?"

    http://windows.microsoft.com/pl-pl/w...ement-settings

    A no i ten ich nowy system zarządzania barwą... No to przecież wczesny kamień łupany ;( Photoshop już chyba z 8 lat temu usunął z programu ten programik... jak on tam się nazywał? Gama? Oni właśnie wprowadzili coś na ten kształt :]

  4. #14

    Domyślnie

    Nadczynność komplikatorów jest w tego typu przypadkach niewskazana - dłubanie w opcjach, których przeciętny śmiertelnik nie rozumie w 20% przynosi wyłącznie opłakany skutek. W PS nie ma być ustawionego profilu monitora. Ustawienia celów renderowania w systemie nie ma najmniejszego znaczenia. Profil monitora ma być zapięty dla monitora w ustawieniach>zarządzaniu kolorami. Jeśli PS dostaje landrynowatości podczas przełączania [F], to nie skutkiem złych ustawień, tylko jakiegoś*krzaczora.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Nadczynność komplikatorów jest w tego typu przypadkach niewskazana - dłubanie w opcjach, których przeciętny śmiertelnik nie rozumie w 20% przynosi wyłącznie opłakany skutek. W PS nie ma być ustawionego profilu monitora. Ustawienia celów renderowania w systemie nie ma najmniejszego znaczenia. Profil monitora ma być zapięty dla monitora w ustawieniach>zarządzaniu kolorami. Jeśli PS dostaje landrynowatości podczas przełączania [F], to nie skutkiem złych ustawień, tylko jakiegoś*krzaczora.

    Nie zrozumieliśmy się...
    W photoshopie jest wszystko w porządku tzn: w ustawieniach kolorów jest tak jak zawsze u mnie AdobeRGB (jako przestrzeń robocza RGB).
    Zawsze dotychczas po zmienieniu tam z sRGB na AdobeRGB wykonywałem kalibrację monitora, sprawdzenie i jeśli wszystko było ok to był już koniec zabawy.
    Teraz po przejściu (niefortunnym zresztą) na windows 8 było tak:
    Tzn jak zwykle po ponownym zainstalowaniu photoshopa (mnie się to zdarza średnio raz na 8 miesięcy - takie wymogi mojej pracy): zmiana przestrzeni roboczej na AdobeRGB/kalibracja i koniec.
    Problem pojawił się gdy rozpocząłem pracę na zdjęciem. Akurat miałem takie z wysyconymi czerwieniami. Ponieważ lubię używać trybu pełnoekranowanego do oceny swoich działań więc skorzystałem z niego.
    No i tu mi szczęka opadła.
    W domyślnym ekranie (czyli w takim kiedy zdjęcie ukazuje się zaraz po załadowaniu) wszystko ok.
    A w trybie pełnoekranowym (poprzez wciśnięcie klawisza "F") - total klapa.
    Obiło mi się o uszy, że windows 8 jest takim systemem trochę "dualnym" - tak zresztą trochę to wygląda: tu niby stary pulpit a tu te okienka.
    I wtedy dopiero zaczałem grzebać w jego systemie zarządzania barwą. Pierwszą widzialną poprawą była zamiana w:
    Zarządzanie kolorami/zaawansowane/domyślne ustawienia kolorów systemu Windows i w pierwszej sekcji czyli: Profil urządzeń: zmiana na Wide Gamut RGB.
    Było lepiej ale na pewno nie tak jak trzeba (nie wysycało już tak koloru na pełnym ekranie jak przy poprzednich-domyślnych czyli tych z którymi system się zainstalował).
    Domyślam się więc, że to tam trzeba coś pozmieniać.
    Chociaż w windows 7 nigdy nic tam nie grzebałem... i działało.
    Ostatnio edytowane przez Iceflower ; 17-08-2013 o 06:20

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •