Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Przesycone kolory na monitorze

    Witam!

    Otóż zachciało mi się zmodernizować swój komputer wraz z przejściem na windows 8. I tu pies pogrzebany...
    Ładuję zdjęcie do Photoshopa. W domyślnym widoku jest wszystko ok. Problem pojawia się z chwilą kiedy zmieniam widok na pełnoekranowy bądź ten pośredni.
    Kolory stają się bardzo przesycone (np: czerwień, niebieski)
    Posiadam monitor szerokogamutowy. Monitor został skalibrowany przy pomocy i1Display Pro.
    Proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    a jaki dokladnie masz model monitora? I jakie kolory widzisz na tym obrazku: http://monitory.mastiff.pl/temp/rzeznik.png ? (Obrazek ktory Tom01 ostatnio pokazal) i ma byc kolor szary, jesli jest inny kolor, czy widzisz tecze to monitor zle skalibrowany, lub nie jest na poziomie by nadawal sie do profesjonalnej obrobki zdjec.

    Ostatnio czytalam na temat monitorow "szerokogamotowych" po lekturze tego watku: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=233710
    i w linkach warto poczytac co maja do powiedzenia osoby bardziej doswiadczone.
    Ostatnio edytowane przez Mekano ; 16-08-2013 o 16:58
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  3. #3

    Domyślnie

    Iceflower profile w Photoshop czy w Windows 8 dopasuj by były kolory naturalne ,
    to że kalibrowany monitor to 1 krok do poprawnego obrazowania tak na marginesie .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    a jaki dokladnie masz model monitora? I jakie kolory widzisz na tym obrazku: http://monitory.mastiff.pl/temp/rzeznik.png ? (Obrazek ktory Tom01 ostatnio pokazal) i ma byc kolor szary, jesli jest inny kolor, czy widzisz tecze to monitor zle skalibrowany, lub nie jest na poziomie by nadawal sie do profesjonalnej obrobki zdjec.

    .....................
    Wy to magicy jesteście . Podoba mi się ten obrazek, w powiększeniu 100% jest szary a jak go zmniejszę lub przewijam to się robi kolorowy ;D. Miałem kiedyś przyjemność rozmawiać z Tom01 i podziwiam jego wiedzę i zaangażowanie.

    Tomek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tot1977 Zobacz posta
    Wy to magicy jesteście . Podoba mi się ten obrazek, w powiększeniu 100% jest szary a jak go zmniejszę lub przewijam to się robi kolorowy ;D. Miałem kiedyś przyjemność rozmawiać z Tom01 i podziwiam jego wiedzę i zaangażowanie.
    tot1977, zapomnialam dopisac ze kolor szary ma byc na 100%, powiekszeniu, Tom01 wlasnie przekazal ta wiedze forumowiczom w tym wczesniejszym linku co pokazalam, tam jest wiecej informacji na ten temat.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  6. #6

    Domyślnie

    Monitor Eizo CG241W. Plik wyświetla się poprawnie. Myślę, że sprawa rozbija się o ustawienia "zarządzania kolorem" (jeśli tak w ogóle można nazwać to spartaczone dziadostwo w windowsie ;( )

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Iceflower profile w Photoshop czy w Windows 8 dopasuj by były kolory naturalne ,
    to że kalibrowany monitor to 1 krok do poprawnego obrazowania tak na marginesie .
    Irek -nie rozumiem o czym mówisz... Kolory są prawidłowe w domyślnym widoku PSa. Problem pojawia się przy zmianie widoku. Kolory stają się mocno wysycone. Tak jak przy nieprawidłowo zinterpretowanych profilach - jak nie ma aplikacja zarządzania barwą... ;(

  8. #8

    Domyślnie

    Bez zobaczenia tego w realu trudno zgadnąć co jest grane ,
    nie mam takich cudów na win8 i PS CS6 ,
    zmiana widoku ... rozwiń tę myśl ,
    co ma zmiana widoku do kolorów w PS .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    co ma zmiana widoku do kolorów w PS .
    No więc nic nie ma - a skoro ma, to znaczy że jest jakiś fakap w kombinacji W8/PS6. Z opisu wynika, że w momencie przełączania widoków w PS zarządzanie barwą przestaje działać i PS wyświetla liczby kolorów bez korekty.

  10. #10

    Domyślnie

    To śmierdzi przełączaniem się w inny tryb rysowania obrazu przez Windowsa.

    Nie wiem czy podlinkowany artykuł ma się cokolwiek do tematu i ostatnio nie używam Windowsa ale do niektórych opcji nigdy się nie dokopałem. Chodzi o opcje od "co to są domyślne opcje renderowania?"

    http://windows.microsoft.com/pl-pl/w...ement-settings

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •