Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie backup systemu-jaki program

    witam, wlasnie odebralem laptopa z windowsem 7 na pokladzie. niestety nie mam plytki z windowsem,poszukuje programu ktory utworzy mi plytke (backup) instalacyjna mojego systemu, tak abym mogl w dowolnej chwili sformatowac dysk c i zaczac od nowa. z gory dzieki za pomomoc.
    Kilka aparatow, dronow, gimbali i takie tam...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kwiatek111 Zobacz posta
    witam, wlasnie odebralem laptopa z windowsem 7 na pokladzie. niestety nie mam plytki z windowsem,poszukuje programu ktory utworzy mi plytke (backup) instalacyjna mojego systemu, tak abym mogl w dowolnej chwili sformatowac dysk c i zaczac od nowa. z gory dzieki za pomomoc.
    a nie masz czasem kopii systemu na ukrytej partycji ? powinienes tez miec zainstalowany program od producenta do, wlasnie, utworzenia backupu na DVD czy nosniku USB.
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  3. #3

    Domyślnie

    No wlasnie nie mam, na poprzednim laptopie mialem oprgramowanie od acera to tworzenia backupu, w tym niestety nic takiego nie moge znalesc
    Kilka aparatow, dronow, gimbali i takie tam...

  4. #4

    Domyślnie

    A czy windows 7 Sam w sobie nie ma opcji wypalenia dysku naprawczego z kopia systemu?
    Kilka aparatow, dronow, gimbali i takie tam...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kwiatek111 Zobacz posta
    witam, wlasnie odebralem laptopa z windowsem 7 na pokladzie. niestety nie mam plytki z windowsem,poszukuje programu ktory utworzy mi plytke (backup) instalacyjna mojego systemu, tak abym mogl w dowolnej chwili sformatowac dysk c i zaczac od nowa. z gory dzieki za pomomoc.
    wróc do sklepu, ponieważ albo powinieneś miec płyty instalacji (lub z obrazem) lub partycje recovery (niezależna od mechanizmów samego systemu)
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli masz "świeży" system użyj programu Clonezilla - jest dostępny jako LiveCD, możesz np. pobrać Linuksa "Parted Magic" z http://sourceforge.net/projects/part.../files/Stable/ - zawiera Clonezillę i inne użyteczne narzędzia. Kopię dysku najlepiej zrobić na dysk zewnętrzny. Robisz kopię całego dysku, a potem w razie czego przywracasz partycję C, D, albo cały dysk...

    PS. Oczywiście z laptopem powinieneś dostać jakąś płytkę lub jest partycja przywracania (np. w HP jest partycja przywracania oraz możliwość wypalenia czterech płytek DVD, które pozwolą przywrócić kompa do stanu "po wyjęciu z pudełka" nawet jeśli wsadzimy inny, nowy dysk).

  7. #7
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    http://www.lsoft.net/diskimage.aspx

    Nic do dobre nie jest za darmo.
    Medice, cura te ipsum.

  8. #8

    Domyślnie

    Możesz tak naprawdę użyć każdego Linuxa jakiego masz. Zapoznaj się z klonowaniem dysku a dokładnie z poleceniem "dd" . Wpisz w wyszukiwarkę frazę "Linux dd" wyskoczy ci wiele stron z samouczkami. Sorki ze sam nie podaje, ale pisze z taba i się motam
    Cry5t4l
    _______
    Nikon D90

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar vit
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    46

    Domyślnie

    Popatrz przy uruchamianiu komputera, na poziomie Biosu czy nie masz do wyboru przejścia do trybu Recovery.
    (np. F2 - Bios, F4 - Recovery, F12 - Boot). Może tam będziesz miał opcję wypalenia płyt.
    D300s - S18-50 - N70-300VR - SB600

  10. #10

    Domyślnie

    Polecam Acronis True Image. Wiodący producenci HDD udostępniają ten program bezpłatnie np.
    http://support.wdc.com/product/downl...19&wdc_lang=pl
    http://www.seagate.com/support/inter...ard-master-dl/

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •