Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nanoszenie IPTC na obrazek

    Moi Drodzy!

    Mam nie lada problem. Muszę dostarczyć klientowi kilkaset zdjęć podglądowych (część z nich kupi do albumu) w formacie jpg z opisami IPTC. Sęk w tym, że nagłówek i opis z IPTC mają zostać naniesione na zdjęcie JPG. To znaczy, szukam programu (lub wtyczki do Aperture lub Photoshop) , który wyczyta z IPTC obrazka headline i caption i zapisze na obrazku jako tekst. Wiem, że można to rozwiązać za pomocą galerii html, ale w tym przypadku muszą być koniecznie pliki jpg zawierające opis. Pół dnia szukam takiego cuda w sieci i znaleźć nie mogę.
    D750, D7000, 14-24/2.8, N50/1.8D, 28-70/2.8, 80-200/2.8 AF-S, SB 800, NEX-C3 + 16/2.8 +18-55/3.5-5.6, MacBook Pro, iMac 27", Think Thank Retrospective 40

  2. #2

    Domyślnie

    Wprawdzie nie wspominasz o Adobe Lightroom, ale jeśli jest Ci to potrzebne jedynie doraźnie - zawsze możesz zainstalować triala. Pod Lightroom jest coś, co nazywa się "LR/Mogrify 2" i tutaj masz możliwość dodania do zdjęcia zdefiniowanego przez Ciebie tekstu, włączając w to cokolwiek znajduje się w EXIF/IPTC. Wprawdzie nie jest to darmowy plugin, ale płacisz tyle, ile uznasz za stosowne. Tutaj link: http://www.photographers-toolbox.com...2.php?sec=main
    clusca
    Fufu X

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dejote Zobacz posta
    Pół dnia szukam takiego cuda w sieci i znaleźć nie mogę.
    sprawdz czy da sie nagrac akcje
    wtedy w 3 minuty tworzysz w PS akcje na jednym zdjeciu, odpalasz bridge i puszczasz na wszysktiech zdjeciach. gotowe.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  4. #4

    Domyślnie

    O ile pamiętam to XnView ma takie opcje (sprawdzałem również FastStone Image Viewer, ale ma możliwość nanoszenia tylko EXIFa). Oczywiście o ile masz do dyspozycji jakiegoś Windowsa.
    Ostatnio edytowane przez aries.mehehe ; 17-08-2013 o 22:04 Powód: Przeczytałem stopkę, same Maki widzę...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •