Close

Strona 9 z 25 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 246
  1. #81

    Domyślnie

    no to juz jasne jak slonce ;d dzieki ;]
    D90 + N 85 1.8D + N 18-55mm 3.5 + Velbon Df-60 + zasluzona SB 26 + blenda, parasolka i inne takie
    www.piotrd.net

  2. #82

    Domyślnie

    Trafilem na ten opis przypadkiem i mam jedno zasadnicze pytanie - dlaczego rozrozniony jest filtr grey i ND ?
    Jezeli takie filtry istnieja (nie chodzi mi oczywiscie o ND) to bardzo bym prosil o zdjecie takiego filtra i filtra ND bo jakos nijak nei moge sobie przypomniec istnienia takiego czegos.
    Jedyne co przychodzi mi do glowy to black promist - ale to zupelnie inna bajka

  3. #83

    Domyślnie

    Witajcie.Mógłby ktos polecić jakieś filtry UV do noego nikkora 50mm?Jakie firmy najlepsze i dlaczego?
    Alf dzięki za rozjeśnienie mózgu.Artykuł bajka
    D300;AF-S Nikkor 50mm 1.4G,AF-S Nikkor 55-200 4-5.6g ED;SB 900

  4. #84

    Domyślnie

    uszko1986 przecież w wątku Alfa masz wszystko napisane, łącznie z opcjami budżetowymi.
    ot pstrykam....

  5. #85

    Domyślnie

    Tylko wpis alfa jest z 2005 roku i pomyślałem że może pojawiły się jakieś lepsze na rynku niz w momencie napisania prez niego postu.
    A co myslicie o filtrze B+W Uv MRC slim ?
    D300;AF-S Nikkor 50mm 1.4G,AF-S Nikkor 55-200 4-5.6g ED;SB 900

  6. #86

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez uszko1986 Zobacz posta
    Tylko wpis alfa jest z 2005 roku i pomyślałem że może pojawiły się jakieś lepsze na rynku niz w momencie napisania prez niego postu.
    A co myslicie o filtrze B+W Uv MRC slim ?
    od tego czasu niewiele się zmieniło, do wymienionych filtrów doszły dwie nowe Hoye i nic specjalnego
    MRC to dobra, ale droga wersja filtrów B+W
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Trafilem na ten opis przypadkiem i mam jedno zasadnicze pytanie - dlaczego rozrozniony jest filtr grey i ND ?
    Jezeli takie filtry istnieja (nie chodzi mi oczywiscie o ND) to bardzo bym prosil o zdjecie takiego filtra i filtra ND bo jakos nijak nei moge sobie przypomniec istnienia takiego czegos.
    Jedyne co przychodzi mi do glowy to black promist - ale to zupelnie inna bajka
    bo to są zupełnie inne filtry...ND nie ma nic wspólnego z szrością...ND to skrót od neutralnej gęstości, a "szarak", to nazwa popularna obiegowa, a nie fachowa...natomiast filtr grey (szary), to jak nazwa wskazuje, filtr kolorowy, a więc mający inne efekty niż filtr ND
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    bo to są zupełnie inne filtry...ND nie ma nic wspólnego z szrością...ND to skrót od neutralnej gęstości, a "szarak", to nazwa popularna obiegowa, a nie fachowa...natomiast filtr grey (szary), to jak nazwa wskazuje, filtr kolorowy, a więc mający inne efekty niż filtr ND
    Co to jest ND to ja doskonale wiem - uzywam dosc czesto - uzywam wielu filtrow (z racji wykonywanego zawodu - opertorem ci ja jezdem ) Wiec jakby nieobce mi sa filtry ND,promisty,polary, white i black nety jak i barwne filtry.
    Dlatego zadaje to pytanie - nie mialem w reku / nie uzywalem filtra grey.
    Dwa - wydaje mi sie ze przeszukalem dokladnie strone Tiffen-a ktory jest chyba najwiekszym producentem filtrow "profi" i takiego okreslenia jak "grey" - brak. W przypadku slowa "gray" - dostajemy wyniki w postaci filtrow ND

    Kto ma w ofercie taki typ filtra o ktorym piszesz?

  10. #90

    Domyślnie

    przez to "grey" to narobiło się niezłego zamieszania, do niedawna Cokin produkował filtry grey i twierdził, że to filtry szare, tak też klasyfikowali je znawcy przedmiotu, obecnie często trafiam na info, ze to jednak ND z czym nie do końca się zgadzam bo dają zafarb charakterystyczny dla szaraków...filtry szare robi np Marumi...Tiffen robi zarówno wersje profi jak i kit, a tych drugich znacznie więcej, połowa rynku amerykańskiego jest tym zapchana Filtry szare robią na ogół firmy, które produkują dla masowego odbiorcy...
    Mógłbym pokazać różnicę w wyglądzie, ale na zdjęciach to nie wyjdzie, cza pomacać
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 9 z 25 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •