Close

Strona 22 z 25 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 246
  1. #211

    Domyślnie

    ciekawy artykuł mam nadzieje ze nie dostane bana

    http://www.dfv.pl/szkola-podstawy-fotografia.html?id=47
    nie będę więcej wstawiał zdjęć w stopce.

  2. #212

    Domyślnie

    Zawsze zastanawiam się, jak testerom udają się takie flary? Od 30 lat robię zdjęcia pod światło i flary mam na mniej niż co piątym zdjęciu.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #213

    Domyślnie

    Alf dzięki za wiedzę.
    A gdzie można kupić filtry konwersyjne (kompensacyjne) i korekcyjne (do lampy błyskowej studio)?

  4. #214

    Domyślnie

    Kwestia pewnie i na pewno wałkowana 100x, ale każdy przypadek jest inny .
    Dylemat mam taki, że jako miłośnik fotografii pejzażowej bez wątpienia potrzebuję
    filtra polaryzacyjnego. Jakoś sam uwolniłem się z pomysłu kupowania "no name" za
    40 pln, ale i tak mój budżet jest napięty na tyle, że oglądam każdą złotówę przed wydaniem .
    Foto cyfrowe na początku tanie nie jest - body, obiektyw, statyw, pilot.... -a w lotto jakoś wygrać nie mogę
    Wpadł mi w oko: http://allegro.pl/filtr-polaryzacyjn...595033497.html,
    ale nie wiem czy nie lepiej kupić: http://allegro.pl/filtr-polaryzacyjn...624941053.html.
    Za chińskiego boga nie wiem, czy ten pierwszy jest kołowy, a taki zdaje mi się powinienem kupić i czy w ogóle
    - jak już - nie zainwestować w coś , co naprawdę warto - pomijając koszty. Jeżeli tak, to w co?
    Jako świeży posiadacz Nikona D90 i szkła Sigma 18-125/3.5-5.6 OS HSM, proszę o konstruktywne
    rady i wybaczenie banalności pytania.

  5. #215

    Domyślnie

    Ten drugi to jest nowsza wersja tego pierwszego.

    Ogólnie Hoya to niezła firma, robią porządne rzeczy, na początek zdecydowanie wystarczy.

    Jak/jeśli przejdziesz na pełną klatkę i bardziej upakowaną matrycę to pomyślisz nad zmianą, na początek będzie ok.

  6. #216

    Domyślnie

    Dzięki Robert - krótko i na temat i o to mi chodzilo

  7. #217

    Domyślnie

    Czy może mi ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć jedna rzecz?
    mianowicie; czy do szerokiego kąta na DX 10mm (77mm) lepiej kupić filtr 82mm i zamontować go poprzez nakrecaną przejściówkę?
    Tylko nie wiem o jaki rodzaj chodzi...UV lub szare pewbie ale bardziej szare. Chodzi o to by eliminować winietę lub inne defekty stosowania filtrów na szerokim szkle.
    Jak to jest?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #218

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o ciemnego ND, to posiadam B+W 3.0 o średnicy 77mm i na 10 mm winiety nie zauważyłem...
    D7100 / S 10-20 / N 18-105 VR/ N 70-300 VR / Slik Pro 500 DX / SB-600 /

  9. #219
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Za jarkiem potwierdzić mogę, z tym że ja mam heliopana ND 3,0.

  10. #220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Jakość=cena Pamiętaj o błędzie polara.
    Cytat Zamieszczone przez skunn Zobacz posta
    domyślam się że chodzi o błąd przy obiektywach szerokokątnych, ale takowych nie posiadam
    a ja właśnie chciałbym o to podpytać... Mam Nikkora 10-24 i chciałem do niego dokupić polara... i kiedyś pożyczyłem bodaj Marumi i doświadczyłem tego co wydaje mi się błędem polara, a mianowicie miałem nierównomiernie przyciemnione niebo... Jak sobie z tym radzić? Czy każdy filtr tak zadziała z moim szkłem??

    tu przykładowa fota:
    Zawsze bądź sobą... no chyba, że możesz być Bat-Manem... wtedy zawsze bądź Bat-Manem.
    moje obserwacje...

Strona 22 z 25 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •