Close

Strona 11 z 25 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 246
  1. #101

    Domyślnie

    sorki bo sie zgubilem - czy wo rozmawiacie tu o zafarbach filtrow ND (ktore powinny byc neutralne - ale w 90% nie sa) czy nadal rzmawiamy o mitycznym dla mnie filtrze "grey" ?

  2. #102

    Domyślnie

    ja mówię wyraźnie o filtrach grey czasem łączonych z innymi
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #103

    Domyślnie

    ekhm...jezeli ktorys z tych przykladow mial filtr "grey" to nie widze zpecjalnego sensu tworzenia osobnej kategorii dla tych filtrow

  4. #104

    Domyślnie

    Z mojego punktu widzenie wygląda to tak:
    Filtry ND hitech wprowadzają zafarb. Mniej niż inne ale wprowadzają.
    Kolejna sprawa to czym mocniejszy filtr tym daje mocniejszy zafarb. Taki 1.2 barwi dużo bardziej niż 0,6
    A połączenie tych filtrów daje zafarb zawsze A jeszcze większy zafarb daje połączenie Cokina (grey) i Hitecha
    Wszystko zależy jeszcze od rodzaju nieba, przy niebieskim i chmurkach lepiej sprawuje się hitech, przy kompletnie zachmurzonym wolę cokina (grey) bo daje zafarb który na jałowym szarym niebie wygląda fajnie
    Posiadam filtry cokin 0,9 i hitechy 0,6 i 1,2
    Pozdrawiam

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  5. #105

    Domyślnie

    nie dyskutuje z zafarbem.... moja duza niechec wzbudza dorobienie odsobnej kategorii dla filtrow "grey" ktore dla mnie sa poprostu inna nazwa filtrow ND (wymyslona przez jakas tam firme)

  6. #106

    Domyślnie

    wybacz, ale więksi od nas razem wziętych taką klasyfikację wprowadzili i ja z nią nie będę dyskutował, zwłaszcza, że tak na prawdę niewiele wiemy o konstrukcji obu rodzajów filtrów
    Ja widzę zdecydowaną różnicę w działaniu obu filtrów, zwłaszcza jeśli patrzy się na zdjęcia na papierze
    U mnie nigdy filtr ND nie dał zafarbów samoistnie, natomiast w połączeniu z grey jak najbardziej, daje podobne do Jarkowych i wyłącznie na szarym niebie...nigdy tego zjawiska nie doświadczyłem na czystym błękicie...
    I jeszcze jedno...Marumi robi nakręcany filtr połówkowy szary GC Grey (Gradual Color Gray), gdzie stoi wyraźnie COLOR - mam takowy i on też daje zafarb, choć uczciwie przyznam, że mniejszy niż Cokin
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #107

    Domyślnie

    Kto/jaka firma pomijjac marumi wprowadzil filtr "grey" ?

  8. #108

    Domyślnie

    łoj...nie mam w pamięci wszystkich tabel filtrów...jeśli dobrze pamiętam Hoya miała kiedyś coś takiego w swojej ofercie, Tiffen miał takie cudo: Color Grad- Neutral Density 0.3 (co jest kuriozum, bo jak neutral, to nie color), PPL robił Light Grey i Grey Pastel (mist i center spot), Ars Colandi chyba też miał coś podobnego, zdaje się, że również Rowi...moje przypuszczenia co do szarości filtrów i filtrów ND mogą być oparte wyłącznie na tym co znajdę w sieci i na stronach producentów oraz w katalogach, ale same firmy wprowadzają zamieszanie często używając nazwy szary dla neutralnego oraz przez tłumaczy, którzy przyjęli taką metodologię tłumaczenia...równie prawdopodobna jest kwestia, którą już poruszaliśmy, że niektóre firmy nie radząc sobie z technologią ND produkowały/ują filtry o obniżonej neutralności (również ze względów cenowych)...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #109

    Domyślnie

    hej,teraz jestem już chyba w dobrym miejscu.. wybaczcie jak coś pokręcę,ale muszę wiedzieć. Czy znajomość średnicy wystarczy mi żeby kupić w prezencie filtr efektowy? konkretnie gwiazdkowy ale to już chyba mniej ważne nie mogę zapytać o więcej bo to ma być niespodzianka a już wyciągnięcie informacji o średnicy było ryzykowne Proszę tylko-nie oceniajcie mojej wiedzy na ten temat bo nie jest duża-wiem za to,że to może być naprawdę fajny prezent

  10. #110

    Domyślnie

    średnica przedniego gwintu obiektywu, to średnica gwintu filtra, zwykle jest napisana na obiektywie, czasem również na dekielku
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 11 z 25 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •