Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Panagor PMC Telezoom Macro 75-205

    Dostałem od znajomego taki teleobiektyw. Wiem, że to stary model, ale zastanawia mnie czy będzie go można podpiąć pod D3100? Czy wymagana będzie jakaś przejściówka? Bo z tego co próbowałem oczywiście nie pasuje. A nałożenie na otwór lustra na razie do niczego nie doprowadził. Jest błąd, że nie ma obiektywu założonego.

  2. #2

    Domyślnie

    Najsampierw powstaje pytanie: z jakim mocowaniem mamy do czynienia?
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dnc Zobacz posta
    Dostałem od znajomego taki teleobiektyw. Wiem, że to stary model, ale zastanawia mnie czy będzie go można podpiąć pod D3100? Czy wymagana będzie jakaś przejściówka? Bo z tego co próbowałem oczywiście nie pasuje. A nałożenie na otwór lustra na razie do niczego nie doprowadził. Jest błąd, że nie ma obiektywu założonego.
    D3100 nie będzie w pełni pracować z tym obiektywem, bo nie ma on pomiaru światła ze szkłami bez elektroniki. Tak więc masz absolutny manual.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    D3100 nie będzie w pełni pracować z tym obiektywem, bo nie ma on pomiaru światła ze szkłami bez elektroniki. Tak więc masz absolutny manual.
    Póki co to ma przycisk do papieru, bo nie może zamontować obiektywu. My zaś nie wiemy jaką trzeba przejściówkę i czy w ogóle takie są. O sensie takiej zabawy oczywiście nie wspominam.

    Cytat Zamieszczone przez dnc Zobacz posta
    (...) Czy wymagana będzie jakaś przejściówka? Bo z tego co próbowałem oczywiście nie pasuje. (...)
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #5

    Domyślnie

    Musiał by być jakiś dystans z jednej strony z otworami zaciskowymi do Nikona, a z drugiej mocowanie nakręcane na gwint obiektywu.

    Po za ty martwi mnie jedno. Bo jak sie przyłoży do aparatu ww obiektyw nie łapie ostrości. Obraz jest widoczny z pewnego oddalenia, ale odwrócony do góry nogami. Jakby sobie z czyms takim poradził aparat.
    Zdaję sobie sprawę, że trzeba nim krecić ręcznie bo nie ma kontroli aparatu. Ale czy cel jaki mógłbym osiagnąc ma sens?
    Ostatnio edytowane przez dnc ; 11-08-2013 o 09:39
    Nikon D3100 + AF-S 18-55 VR

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli obiektyw ma gwint - taki: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ntaktseite.jpg to musisz do niego zapupić przejściówkę z M42 na bagnet F - nikona. Poczytaj tematy: http://www.google.com/custom?domains...earch=1&title=
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak ma M42. Sprawdzałem linijką i by pasował. Dzięki za pomoc. Zobaczymy czy to będzie pasować i czy będzie działać.
    Nikon D3100 + AF-S 18-55 VR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •