Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Szerokość strony to 900px, tak system jest zbudowany, że slider jest na całą szerokość więc mogę maksymalnie do tylu zmniejszyć. Zastanawiamy się, jak się przed tym bronić. Większość portali gazet jednak ma podobne rozdzielczości i brak znaków wodnych. Leją na to, że ktoś sobie powiesi to w salonie ?
    D750, D7000, 14-24/2.8, N50/1.8D, 28-70/2.8, 80-200/2.8 AF-S, SB 800, NEX-C3 + 16/2.8 +18-55/3.5-5.6, MacBook Pro, iMac 27", Think Thank Retrospective 40

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dejote Zobacz posta
    Większość portali gazet jednak ma podobne rozdzielczości i brak znaków wodnych. Leją na to, że ktoś sobie powiesi to w salonie ?
    Tak jak i Ty powinieneś...
    Rozwiązania są tylko trzy
    1. lać (rozwiązanie rekomendowane)
    2. umieszczać na środku gigantyczny znak wodny albo publikować zdjęcia 240 x 240
    3. nic nie publikować

  3. #13

    Domyślnie

    Nie mogę zrozumieć dlaczego trafia Cię szlag, gdy rodzice wydrukują i powieszą zdjęcie swojej pociechy, w swoim salonie, nawet jeśli jest to zdjęcie zrobione przez Ciebie. Zauważ, że Twój serwis też wykorzystuje te dzieci poprzez generowanie sobie treści, budowanie odwiedzalności i idącymi za tym reklamami itp. Wlazisz na jakieś akademie szkolne albo coś podobnego, robisz foty dzieciakom, z których utrzymuje się serwis, a jak rodzic wydrukuje fotę dziecka to Cię szlag trafia. Dziwne to jakieś...


    Mógłbyś podać link do strony i przykładowego zdjęcia?
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Nie mogę zrozumieć dlaczego trafia Cię szlag, gdy rodzice wydrukują i powieszą zdjęcie swojej pociechy, w swoim salonie, nawet jeśli jest to zdjęcie zrobione przez Ciebie. Zauważ, że Twój serwis też wykorzystuje te dzieci poprzez generowanie sobie treści, budowanie odwiedzalności i idącymi za tym reklamami itp. Wlazisz na jakieś akademie szkolne albo coś podobnego, robisz foty dzieciakom, z których utrzymuje się serwis, a jak rodzic wydrukuje fotę dziecka to Cię szlag trafia. Dziwne to jakieś...
    Trafia mnie szlag, bo to jest ewidentna kradzież. Gdyby ten rodzic się zgłosił, to w cenie którą zapłacił w salonie za odbitkę dostał by ją u mnie. Ja bym na tym zarobił, on miał by odbitkę dobrej jakości, wąsaty pan z fotolabu kilka złotych w kieszeni mniej. Robienie zdjęć to moja praca, za każdym razem gdy ktoś zabiera moje zdjęcie dając zarobić komuś innemu (np. wąsatemu Panu z fotolabu w mieście płacąc ok. 40 zł za odbitkę 30x45) trafia mnie szlag. Tak trudno to zrozumieć? Gdy ja chodziłem do szkoły i brałem udział w szkolnych przedstawieniach, to rodzice wspólnie wynajmowali fotografa, każdy płacił po 20 zł za zdjecia i było ok. Dzisiaj trzeba kraść ?

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Mógłbyś podać link do strony i przykładowego zdjęcia?
    Pierwsze lepsze foto jakie miałem pod reką: http://nowosolskie.info/wp-content/u...ki-4-of-31.jpg
    D750, D7000, 14-24/2.8, N50/1.8D, 28-70/2.8, 80-200/2.8 AF-S, SB 800, NEX-C3 + 16/2.8 +18-55/3.5-5.6, MacBook Pro, iMac 27", Think Thank Retrospective 40

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Terminus A Quo !
    Na tym zdjęciu akurat nie. To jakiś przegląd teatrzyków szkolnych... Ale w serwisie i owszem, dość sporo. PS: Widziałem Grzesiu Twoją relację z lipcowej wizyty w Mogilnie, jak dla mnie za dużo zdjęć. Mimo że foty są ok, to trudno dotrzeć do końca nawet mi.
    D750, D7000, 14-24/2.8, N50/1.8D, 28-70/2.8, 80-200/2.8 AF-S, SB 800, NEX-C3 + 16/2.8 +18-55/3.5-5.6, MacBook Pro, iMac 27", Think Thank Retrospective 40

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dejote Zobacz posta
    Trafia mnie szlag, bo to jest ewidentna kradzież. Gdyby ten rodzic się zgłosił, to w cenie którą zapłacił w salonie za odbitkę dostał by ją u mnie. Ja bym na tym zarobił, on miał by odbitkę dobrej jakości, wąsaty pan z fotolabu kilka złotych w kieszeni mniej. Robienie zdjęć to moja praca, za każdym razem gdy ktoś zabiera moje zdjęcie dając zarobić komuś innemu (np. wąsatemu Panu z fotolabu w mieście płacąc ok. 40 zł za odbitkę 30x45) trafia mnie szlag. Tak trudno to zrozumieć? Gdy ja chodziłem do szkoły i brałem udział w szkolnych przedstawieniach, to rodzice wspólnie wynajmowali fotografa, każdy płacił po 20 zł za zdjecia i było ok. Dzisiaj trzeba kraść ?



    Pierwsze lepsze foto jakie miałem pod reką: http://nowosolskie.info/wp-content/u...ki-4-of-31.jpg
    Zdjęcie niczego sobie. Z tym nazywaniem kogoś złodziejem (jeśli ewidentna kradzież, to jej wykonawca jest złodziejem) to powinieneś trochę przyhamować. Wydaje mi się, że ściąganie zdjęć na użytek własny jest w poslkim prawie dozwolone.

    Z innej beczki -kto jest właścicielem praw majątkowych do zdjęć? Ty czy serwis? Jeśli jesteś właścicielem serwisu to nie było pytania
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Zdjęcie niczego sobie. Z tym nazywaniem kogoś złodziejem (jeśli ewidentna kradzież, to jej wykonawca jest złodziejem) to powinieneś trochę przyhamować. Wydaje mi się, że ściąganie zdjęć na użytek własny jest w poslkim prawie dozwolone.
    Nie przeszkadza mi, gdy ktoś ściąga zdjęcia swoich pociech i wrzuca na FB. Przeszkadza mi gdy ściąga i daje na nich zarobić komuś innemu niż mi, choć może rzeczywiście przesadzam, masz rację. Wpadłem na pewne rozwiązanie: zbudowanie systemu zamawiania odbitek. Wyświetlanie poniżej galerii ze zdjęciami linku „zamów odbitkę” i przejście po prostu do sklepu internetowego z odbitkami w normalnych cenach. Myślicie, że to ukróciło by trochę takie incydenty?
    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Z innej beczki -kto jest właścicielem praw majątkowych do zdjęć? Ty czy serwis? Jeśli jesteś właścicielem serwisu to nie było pytania
    Ja. Serwis wykupuje jedynie zgodę na jednorazową publikację zdjęć.
    D750, D7000, 14-24/2.8, N50/1.8D, 28-70/2.8, 80-200/2.8 AF-S, SB 800, NEX-C3 + 16/2.8 +18-55/3.5-5.6, MacBook Pro, iMac 27", Think Thank Retrospective 40

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •