Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Dodawanie znaku wodnego na serwerze

    Sto lat temu, gdy nie miałem pojęcia o fotografii i pracowałem w jednym z pierwszych w kraju sklepów internetowym podłapałem świetne rozwiązanie. Zdjęcia na stronie sklepu były wyświetlane normalnie, bez znaków wodnych. Gdy klikało się prawym przyciskiem myszy i wybierało „zapisz obrazek” zdjęcie pobierało nam się na dysk już ze znakiem wodnym. Z tego co mi ktoś tłumaczył, to serwer sprawdzał kto chce widzieć obrazek i jeśli nie był to ten sam serwer, który wyświetla stronę, to dodawał znak wodny. Niestety, sklep zbankrutował z dobre cztery lata temu i nie działa ani strona, ani nie mam kontaktu z programistami. Wie ktoś może jak zrobić takie cudo?
    D750, D7000, 14-24/2.8, N50/1.8D, 28-70/2.8, 80-200/2.8 AF-S, SB 800, NEX-C3 + 16/2.8 +18-55/3.5-5.6, MacBook Pro, iMac 27", Think Thank Retrospective 40

  2. #2

    Domyślnie

    Taką możliwość daje na pewno joomgallery pod joomlę i galeria Coppermine. O ile pamiętam jeszcze ZenPhoto też oferuje taką opcję.
    Kocham ludzi bez względu na kolor skóry i kraj pochodzenia.
    Dziękuję temu, kto mi da kawałek chleba.
    Nie jestem zdolny do nienawiści, umiem przebaczać i jestem tylko psem

  3. #3

    Domyślnie

    To jest proste do ogrania... także nie wiem czy jest sens się katować
    To tak jakby np. Adel łaziła za piratami bez sensu... Najlepiej nanosić na stałe znak wodny na wszystkich fotkach które masz w necie i już.
    "Nikon"

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dejote Zobacz posta
    Zdjęcia na stronie sklepu były wyświetlane normalnie, bez znaków wodnych. Gdy klikało się prawym przyciskiem myszy i wybierało „zapisz obrazek” zdjęcie pobierało nam się na dysk już ze znakiem wodnym. ...Niestety, sklep zbankrutował z dobre cztery lata temu i nie działa ani strona,
    Jeśli połączymy ze sobą te dwa zdarzenia to może lepiej nie stosować takiego bajeru?
    Nie prościej, bezpieczniej itd dawać znak wodny z zasady?

    pozdrawiam
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Jeśli połączymy ze sobą te dwa zdarzenia to może lepiej nie stosować takiego bajeru?
    Nie prościej, bezpieczniej itd dawać znak wodny z zasady?

    pozdrawiam
    Nie. Publikuję głównie w lokalnym portalu informacyjnym. 90% z czytelników ma słabą wiedzę o komputerach i internecie i zrobienie dla nich print skrina to czarna magia. Nie chcę niszczyć czytelności zdjęć znakiem wodnym. Szukam czegoś do wordpressa, co pozwoli dodać znak przy ściąganiu obecnych zdjęć (szlag mnie trafił jak zobaczyłem mieszkanie w wydrukach 30x45 z moich zdjęć na ścianach...
    D750, D7000, 14-24/2.8, N50/1.8D, 28-70/2.8, 80-200/2.8 AF-S, SB 800, NEX-C3 + 16/2.8 +18-55/3.5-5.6, MacBook Pro, iMac 27", Think Thank Retrospective 40

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dejote Zobacz posta
    Nie. Publikuję głównie w lokalnym portalu informacyjnym. 90% z czytelników ma słabą wiedzę o komputerach i internecie i zrobienie dla nich print skrina to czarna magia. Nie chcę niszczyć czytelności zdjęć znakiem wodnym. Szukam czegoś do wordpressa, co pozwoli dodać znak przy ściąganiu obecnych zdjęć (szlag mnie trafił jak zobaczyłem mieszkanie w wydrukach 30x45 z moich zdjęć na ścianach...
    W jakiej wielkości publikujesz zdjęcia?
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    1280 x 848. Ale to nie przeszkadza rodzicom ściągać zdjęcia swoich pociech i robić z tego duże odbitki
    D750, D7000, 14-24/2.8, N50/1.8D, 28-70/2.8, 80-200/2.8 AF-S, SB 800, NEX-C3 + 16/2.8 +18-55/3.5-5.6, MacBook Pro, iMac 27", Think Thank Retrospective 40

  8. #8

    Domyślnie

    a co im przeszkodzi zrobić printscreena ze strony?
    (bo całkiem pomijam kopiowanie plików z folderów z cache przeglądarki...)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    a co im przeszkodzi zrobić printscreena ze strony?
    (bo całkiem pomijam kopiowanie plików z folderów z cache przeglądarki...)
    Dużo prościej jest zapisać stronę "Save Page As"
    Dlaczego nie wstawisz mniejszych zdjęć?
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba, że jest jakaś flashowana czy inne kombinacje widziałem jeszcze, w każdym razie chodziło mi o to, że to absolutnie nieskuteczne jest

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •